in

AğlaAğla

12 Nisan Türkiye’de Koronavirüsü Son durumu

Bugün virüs nedeniyle 97 kişi daha hayatını kaybetti.

12 Nisan Koronavirüsü Son Durumu

Türkiye’de yeni tip koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı 97 artarak 1198’e, vaka sayısı ise 4 bin 789 artarak 56 bin 956’ye yükseldi. Türkiye’de koronavirüsü son durumu nedir? Ayrıntılar haberimizde…

Türkiye’de ilk vakası 11 Mart’ta görülen koronavirüsü, can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün virüs nedeniyle 97 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirtti.

Entübe hasta sayısında görülen düşüş, moral kaynağı oluyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1198’e, vaka sayısı ise 56 bin 956’ya yükseldi.

Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs vaka ve ölü sayısına ilişkin güncel bilgileri Twitter hesabından paylaştı. Bakanlığın verilerine göre, son 24 saatte 35 bin 720 test yapıldı ve 4 bin 789 yeni vaka tespit edildi. Son 24 saatte 97 kişi ise Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Açıklanan son rakamlarla birlikte Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 97 artarak 1198’e, vaka sayısı ise 4 bin 789 artarak 56 bin 956’ye yükseldi.

481 HASTA İYİLEŞTİ

Yoğun bakıma geçişte azalma eğilimi sürüyor. Entübe edilen hasta sayısında düşüş var. Daha çok test yaptıkça, öngörülebilir şekilde daha çok vaka tespit ve izole ediliyor. Tedavide güçlüyüz. Fakat bu mücadele hastanelerde değil, evde kalarak kazanılır!

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sosyal Medya

WhatsApp Yazışmaları Denetlenecek mi? Devlet mesajlaşmaları kontrol mü edecek?

D’neil Schmall - Ağlayarak Anlattı

Amerika’da hemşirelik yapan D’neil Schmall, son durumu ağlayarak anlattı: Her yer ceset dolu