Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTakiye128 Milyar Dolar Nerede ve 650 Milyon TL Challenge! Tam Bir Takiye...

Son Yazılar

128 Milyar Dolar Nerede ve 650 Milyon TL Challenge! Tam Bir Takiye Haberi…

CHP’den istifa edip Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Hareketi Partisi’ne geçeceği bilinen avukat Mustafa Kemal Çiçek’ten solcunun solcuya yapmayacağı soruyu sordu: 650 milyon TL nerede? İşte tam bir takiye haberi…

650 MİLYON TL NEREDE?

CHP tüzel kişiliğinin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, parti üyeliği ve görevlerinden istifa etti. Çiçek, istifa mektubunda CHP’ye zehir zemberek ifadelerle eleştirilerde bulundu. Medyaya ödenen paranın hesabını sordu. 650 milyon TL nerede?

SOL’UN GELDİĞİ SON NOKTA, ÇELME TAKMA

Çıkara dayalı bir yapı kurulduğunu belirten Çiçek, şunları söyledi: “Sayın Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı kampanyasında, yurttaşlarımızın kısıtlı bütçelerinden bağışları ile toplanan ve kampanyanın neticelenmesi sonrasında, YSK’ya tüm harcamaların, kuruşu kuruşuna hesabının verilmesine rağmen, ahlaksızca ve mesnetsizce servis edilmek sureti ile menfaat sağladığı yönünde el altından fısıltılar çıkarılırken, son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyonun önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir.

İmtiyazlı birilerinin yüksek maaşlar ile danışmanlıklara getirilmesi; yüksek maaşlı personel transferi yapılması; sadece sosyal medya belediyeciliği yapanlardan fayda gelmesi mümkün değildir.”

Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, A Haber canlı yayınında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yiğitel o istifa dilekçesinin detaylarını anlattı.

SOLCUNUN SOLA TEKMESİ

Yiğitel, “İstifa mektubu zehir zemberek. Parti kaynaklarının çarçur edildiği, CHP’nin özellikle Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’yi yönetimini destekleten bir takım medya organlarına bu paraların dağıtıldığını söylüyor. Bir takım anket firmalarına sırf CHP’yi önde göstermek için kaynak aktarıldığını söylüyor. Bu miktarın da 650 milyon TL olduğunu söylüyor.” ifadelerini kullandı.

CHP’DE KOPUŞLAR HIZLANACAK MI?

CHP’nin eski milletvekili ve parti meclisi üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer istifa etti. Usluer’in Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katılacağı belirtiliyor.

Yiğitel, konuyla ilgili “CHP’deki kopuşlar devam edecek. Özellikle Muharrem İnce’nin parti kurmasıyla ben bu sürecin hızlanacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

MEMLEKET HAREKETİ PARTİSİ NE KADAR OY ALIR?

Muharrem İnce, 4 Mayıs 2018’de partisi tarafından 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildi. Bu süreçte, 45 gün içinde 75 ilde 107 miting yaptı. Seçimde %30,67 oy oranına (15.216.199 oy sayısına) ulaşarak en yüksek ikinci oy alan aday oldu.

İŞTE SİYASET

Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamazsa bir daha asla CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısında olmayacağına dair söz vermiş, “Vefalı bir insanım demişti”. Peki ilk icraatında sözünde durmayan Muharrem İnce, CHP’lilerden oy alabilir mi? 650 Milyon TL nerede sorusundan daha önemli konu bu değil mi?


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

  1. 128 Milyar dolar ile 650 milyon tl konuları ve içerikleri farklı.

    Biri ülkeyi 19 yıldır yönetmeye çalışan iktidar ve halk doğal olarak hesap soruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!