in

HarikaHarika

2021 Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı İlan Edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 2021 yılının ‘Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı’ olması önerisi, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından kabul edili.

uluslararası sağlık çalışanları yılı

Oylamanın yapıldığı 73. Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kurulunda konuşan Bakan Koca, “2021 yılının amacına en uygun şekilde geçirilmesi için sorumluluk almaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi. Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı nedir?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın önerisini kabul ederek, 2021 yılını tüm dünyada “Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı” ilan etti.

Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı

Bakan Koca önerisini ilk olarak 14-15 Eylül tarihli DSÖ Avrupa Bölge Komite toplantısında gündeme getirdi. Bakan Koca, 2021 yılının “Sağlık Çalışanları Yılı” ilan edilmesi önerisini sunarken, corona virüs salgınının ortaya çıkmasıyla sağlık çalışanlarının daha da artan yüküne dikkat çekmeyi ve tüm sağlık çalışanlarının emeklerinin takdiri ile moral ve motivasyonlarının yükseltilmesini amaçladıklarını vurguladı.

Öneri, 11 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen 73. Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kurulunda üye ülkelerin tamamının desteğiyle kabul edildi ve 2021 yılı “Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı” olarak ilan edildi.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu Koltuğunu Bırakacak mı: ‘Oyumuz artmıyorsa sorumlusu biziz’ dedi.

TTB 28 Günlük Kapanma Şart Oldu

TTB: “28 Günlük Kapanma Şart Oldu”