3.3 C
İstanbul
Perşembe, Haziran 8, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTeknolojiSosyal Medya2022'de En Çok Kullanılan ve Trend Olan 10 Emoji

Son Yazılar

2022’de En Çok Kullanılan ve Trend Olan 10 Emoji

2022 yılında en çok kullanılan ve trend olan emojiler hangileri biliyor musunuz? İşte 2022'nin en popüler emojileri.

Online iletişim, yıllar içinde emojilere giderek daha fazla bağımlı hale geldi. Ancak her yıl bazı emojilerin kullanıma sunulduğu ve bazılarının popülerlik kazandığını görüyoruz. Peki 2022 yılında en çok kullanılan ve trend olan emojiler hangileridir biliyor musunuz? İşte geçtiğimiz yılın en popüler 18 emojisi:

en çok kullanılan emojiler 2022
En çok kullanılan emojiler 2022 için belirlendi: İşte ilk 10.

1. Gözyaşlarını Tutan Yüz 🥹

Emojipedia tarafından 2022’nin en popüler emojisi olarak derecelendirilen bu emoji, çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Keder, şükran veya neşe ifade etmek istediğinizde kullanabilirsiniz.

2. Kalp Oluşturan Eller 🫶

Kalp Oluşturan Eller, kişinin avuç içleri açık ve önlerinde dışa bakacak şekilde iki elini kaldırdığı bir el hareketini tasvir etmek için kullanılır. Sevgi ve takdirin yanı sıra teşekkür ve desteği ifade etmek için kullanılır. Heyecan göstermek için veya bir noktayı vurgulamanın bir yolu olarak da kullanılabilir.

3. Eriyen Yüz 🫠

Yakın zamanda Emoji 14.0’ın bir parçası olarak piyasaya sürülen eriyen yüz, 2022’de popüler olan bir başka emojidir. Genellikle sıcak havalar için kullanılır. Alternatif olarak, utanç veya alay göstermek için kullanabilirsiniz.

4. Gizlice Bakan Yüz 🫣

Gizlice Bakan Yüz emojisi, genellikle şaşkınlık veya şoku ifade etmek için kullanılır. Ayrıca, birinin sürpriz veya şok edici bir olay görmek istemediğini, ancak yine de bakmaya çalıştığını belirtmek için de kullanılabilir. Ek olarak, birinin sinsi davrandığını veya bir şey saklamaya çalıştığını belirtmek için kullanılabilir.

5. Selamlayan Yüz 🫡

Selamlayan Yüz emojisi ile saygınızı ifade edin. Bu emoji, yüksek saygı duyulan birine boyun eğme ifadesini gösterir. Emrinizdeyim emojisi olarak da bilinen Selamlayan Yüz emojisi, düz bir yüz olarak tasarlanmıştır ve bir el başın üzerinde sabitlenerek bir selamlama hareketi oluşturur. Bu emoji, farklı çevrimiçi platformlar aracılığıyla birine onur kazandırmak ve saygı göstermek için kullanılabilir.

6. Kıstırma Hareketi Yapan Parmaklar 🤌

İtalyan el hareketi “ma che vuoi” olarak da bilinen kıstırılmış parmak emojisi, bağlama bağlı olarak çeşitli şeyleri belirtmek için kullanılır. Genel anlamda emoji, “ne istiyorsun?” Ya da ne demek istiyorsun?” anlamında kullanılır. Bu emoji genellikle inançsızlık, anlaşmazlık, hayal kırıklığı veya onaylanmama duygularını temsil etmek için kullanılır. Ayrıca birinin ifadesine, sorusuna veya görüşüne meydan okumak veya alay etmek için alaycı bir şekilde kullanılır.

7. Tek Eliyle Ağzını Kapatıp Şaşıran Yüz 🫢

Gözleri açık ve ağzını kapatan yüz emojisi, şaşırmayı, inanmamayı veya şoku ifade etmek için kullanılır. Bir şeyin olduğu ve yüksek sesle iç çekişini ifade etmeye çalıştığı durumlarda da kullanılabilir. Bu emoji, birisi tamamen beklenmedik veya inanılmaz bir haberi paylaştığında, bir inanamama ifadesi olarak kullanılabilir. Alternatif olarak, bir şaka veya aptalca bir ifadede eğlenceyi göstermek için kullanılabilir. Ancak bu, duruma veya bağlama bağlı olacaktır.

8. Kabarcıklar 🫧

Baloncuk emojisiyle biraz şirinlik yaratın. Bu emoji, çocukların ve hatta gençlerin oynamayı sevdiği başka bir ünlü şeyi gösteriyor. Kabarcık emojileri, gerçek hayattaki baloncukları en iyi şekilde temsil etmek için pembemsi tonlara sahip neredeyse net dairelerdir. Çocuklar baloncuklarla oynamayı sevdikleri için, bu emojiyi çocuk emojisinin yanına bırakarak bunu temsil edebilirsiniz.

9. Noktalı Çizgili Yüz 🫥

Noktalı Çizgili Yüz emojisi, insanların ifade etmek için kullanabilecekleri olumsuz duyguların bir mesajını gösterir. Noktalı çizgi yüz emojisi, nötr yüz emojisine benziyor, ancak yüzün ana hatları olarak kesik çizgiler var. Bu emoji, insanların üzüntülerini ifade etmekte zorlandıkları veya morallerinin bozuk olduğu her an kullanılabilir.

10. Yamuk Ağızlı Yüz 🫤

Yamuk Ağızlı Yüz emojisi ile titiz bir şüpheci olun. Bu emoji, kafa karışıklığını veya artan merakı ifade etmek için kullanılabilir. Çapraz ağız emojisi, iki yuvarlak göz ve eğimli bir pozisyonda olan bir ağız ile tasarlanmıştır. İnsanlar kafa karıştıran bir durumla karşılaştıklarında bu emojiyi kullanabilirler.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!