3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemABD Başkanı Trump Ulusa Seslendi: "Corona Virüs Nedeniyle Çok Sayıda Kişi Ölecek"

Son Yazılar

ABD Başkanı Trump Ulusa Seslendi: “Corona Virüs Nedeniyle Çok Sayıda Kişi Ölecek”

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs salgınıyla ilgili olarak Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, önümüzdeki iki haftanın kendileri için en zor dönem olacağını ve federal hükümetin yardımlarını artıracağını söyledi. Trump ayrıca “maalesef çok sayıda kişi ölecek” ifadelerini de kullandı.

BBC Türkçe’nin aktardığı habere göre, Beyaz Saray’da açıklamalarda bulunan Trump, öncelikle en fazla yardıma ihtiyaç duyan bölgelere odaklanacaklarını belirtti.

“Başkalarının bu maskeleri almalarını istemiyoruz”

Salgınla mücadele kapsamında New York kentinde 1000 asker konuşlandırdıklarını açıklayan Trump ayrıca Federal Acil Yönetim Birimi’nin (Fema) N95 tipi 180 milyon maske siparişi verdiğini ve 3M şirketiyle birlikte çalıştıklarını söyledi ve şöyle devam etti:

“Trump biz onlardan ülkemize yardım etmelerini istiyoruz. Maskelere ihtiyacımız var. Başkalarının bu maskeleri almalarını istemiyoruz. Buna misilleme diyebilirsiniz.”

300 binden fazla vaka, 8 binden fazla ölü

Amerikan Johns Hopkins Üniversitesi’nin son verilerine göre ABD halen 300 binden fazla vakayla dünyada en fazla koronavirüs vakasının görüldüğü ülke.

ABD ölü sayısında ise 8 binden fazla ölüyle İtalya ve İspanya’nın ardından üçüncü sırada.

Beyaz Saray’ın tahmini ise ABD’de sosyal mesafe kurallarına uyulursa, can kaybı 100 bin ile 240 bin arası olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!