3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaKim KimdirABD'ye 86 Milyon Dolar Kaçıran Sezgin Baran Korkmaz Kimdir?

Son Yazılar

ABD’ye 86 Milyon Dolar Kaçıran Sezgin Baran Korkmaz Kimdir?

Cüneyt Özdemir’in hazırladığı programa konuk olup ‘4 Ocak’ta ülkeye geri döneceğim’ diyen ve tahmin edildiği gibi dönmeyen Sezgin Baran Korkmaz kimdir, işte kendisi hakkında merak edilenler yazımızda…

ABD’de bulunan Bank Of America’daki hesabına 86 Milyon Dolar para kaçırdığı haberiyle yeniden gündeme gelen Sezgin Baran Korkmaz kimdir, şu anda nerede, aslen nereli, işte bir zamanlar hayırsever iş adamı kimliğiyle gündeme gelen ve AKP ile yakın ilişkileri bulunan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile bile görüşebilen eski iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili haberimiz…

SEZGİN BARAN KORKMAZ KİMDİR?

Sezgin Baran Korkmaz, SBK Holding’in kurucu CEO’sudur. SBK Holding, Türkiye ve komşu bölgelerdeki sıkıntılı varlıklara odaklanan bir risk sermayesi şirketidir. SBK Holding finans, ilaç, maden, enerji, gayrimenkul, otomotiv, teknoloji ve lojistik gibi farklı sektörlere yatırım yapan ve dünya çapında 5.000 civarında çalışanı bulunan bir şirketti. Sezgin Baran Korkmaz’ın eşi kimdir? Gökçen Korkmaz ile evli olduğu bilinmektedir.

SEZGİN BARAN KORKMAZ HAYATI

sezgin baran korkmaz akp

Kendisiyle yapılan bir röportajda Sezgin Baran Korkmaz kimdir sorusuna, çocukken ayakkabı boyacılığı yaptığını ifade eden Korkmaz, “Ayakkabı boyarken bana bahşiş verenlerin çocuklarına bugün burs veriyorum. Çocukların hayallerine ortaklık ediyoruz. Her 15 günde bir İstiklal Caddesi’nde sokak temizleyenlere para dağıtıyorum. Verdiğimizin Allah bin katını bize veriyor” demişti.

YURT DIŞINA PARA KAÇIRDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan ve KOM Daire Başkanlığı, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) ile Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı görevlilerinin birlikte yürüttüğü kara para soruşturması sonuncu hazırlanan iddianamenin detayları ortaya çıktı.

sezgin baran korkmaz kimdir

MASAK Başkanlığı tarafından hazırlanan Aklama İncelemesi Raporu’nda Sezgin Baran Korkmaz’ın para trafiği şöyle anlatıldı:

  • Yüzde yüz hissesine sahip olduğu SBK Holding A.Ş. vasıtasıyla 2013-09/11/2016 tarihleri arasında toplamda 46 milyon 608 bin 135 USD haksız kazancı,
  • 17/06/2015-03/11/2016 tarihleri arasında Lüksemburg’da kurmuş olduğu ISANNE SARL şirketi ve SBK Holding’in alt şirketlerinden olan Biofarma ilaç Sanayi A.Ş. vasıtasıyla 40 milyon USD haksız kazancı,
  • Şahsi hesapları üzerinden ABD’de bulunan Bank Of America isimli bankadaki hesabına gönderdiği 6 milyonUSD haksız kazancı zincir şeklinde ilerleyen işlemlerle, gayrimeşru kaynağını gizlemek ve meşru bir yolla elde edildiği konusunda kanaat uyandırmak maksadıyla, çeşitli banka işlemlerine tabi tutarak, kabul ederek, bulundurarak ve kullanarak akladığı…”

7 BUÇUK YIL HAPSİ İSTENDİ

İddianamede, Sezgin Baran Korkmaz hakkında “Suçun konusunu oluşturan malvarlığı değerini, bu özelliğini bilerek satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak” suçundan ayrı ayrı 3 yıldan 7 yıl 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!