Ana Sayfa Sinema Açık Saçık Olduğu Söylenebilecek En Müstehcen 10 Film

Açık Saçık Olduğu Söylenebilecek En Müstehcen 10 Film

Açık saçık olduğu söylenebilecek gelmiş geçmiş en iyi müstehcen filmler listemize mutlaka bakın, işte onlar arasındaki en ahlaksız olan 10 film sıralaması.

1
1468

Cinselliği veya cinsel yönelimi inceleyen veya araştıran filmler nadiren yapılır. Ne zaman yapılırsa yapılsın, konu çoğunlukla birinin cinselliğini veya cinsel kimliğini keşfetmesi olur. Bu zamana kadar sadece bir avuç film çarpık cinselliği keşfetmenin “tabu” alanına girmeye cesaret etti. Dürüst olmak gerekirse, bir filmde konu olarak seçilebilecek en zor içerik. Sadece seks etrafında dönen iki saatlik bir hikaye hızla sıkıcı hale gelebilir. Ancak bu, bazı yönetmenlerin çarpık cinsellik yoluna gitmesini engellemedi. Birçoğu aslında iyi bir film yapmayı başardı. İşte tüm zamanların açık saçık olduğu söylenebilecek en müstehcen filmleri listesi. Bu en müstehcen filmlerden bazılarını Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

10. Çarpışma (1996)

açık saçık filmler

Makineler ve insan bedeni arasında koşutluklar bulan ve melez dokular yaratan filmleriyle tanıdığımız Cronenberg Çarpışma’da, araba kazalarında erotik bir tahayyül alanı keşfeden bir grup insanın öyküsünü anlatıyor. Ballard romanlarına has distopik bir atmosfer, baştan sona gizemini koruyan karakterler ve Holly Hunter, James Spader, Rosanna Arquette gibi isimlerin muhteşem oyunculuğu birleşince ortaya benzersiz bir başyapıt çıkıyor. Çarpışma , 25. yıldönümünde restore dijital kopyasıyla izleyici karşısına çıkıyor.

BENZER İÇERİK: NETFLİX PLATFORMUNDA İZLEYEBİLECEĞİNİZ +18 DİZİLER

9. Looking for Mr. Goodbar (1977)

Judith Rossner’ın kendisi de gerçek bir hikayeye dayanan çok satan romanından uyarlanan kışkırtıcı bir dram. En müstehcen filmler arasında gösterilen yapım, gecelerini barlarda dolaşarak cinsel ihtiyacını karşılayabilecek tacizci erkekler arayarak geçiren cinsellikte şiddet seven bir öğretmen hakkındadır. 1977 yapımı bu filmde efsanevi aktrist Diane Keaton kendi tuhaf cinsel devrimini gerçekleştiren bir katolik genç kızı canlandıracaktır. Başarısız bir ilişki sonrasında Theresa Dunn (Keaton), hazcılığı yaşam tarzı bellemiş çapkın kız kardeşinin yolundan gidecektir. Artık dindar ve mutaassıp eski Dunn’dan eser kalmayacaktır. Ancak girilen yeni yol da yol değildir. Rastgele ilişkiler Dunn’un ruhunu da zedeleyecektir.

8. Salo ya da Sodom’un 120 Günü (1975)

müstehcen filmler

Dört güçlü liderin mide bulandırıcı zevklerinin ve çarpık cinselliklerinin öyküsünü ve 18 genç erkek ve kadını sinsi tavırlarla nasıl sömürdüklerini anlatıyor. Hikaye, korkusuz bir şekilde anlatılıyor ve bu da onu oldukça yoğun kılıyor. Acımasız cinayetler, eğlence için tecavüz ve sadizm onu izlemesi en zor filmlerden biri yapıyor. Her izlendiğinde kanlı ve izleyiciyi neredeyse fiziksel olarak incitiyor. Bazı sahneler o kadar rahatsız edici ki kabusa dönüşüyor.

7. İtiraf (Nymphomaniac) (2013)

En müstehcen filmler listesinde, açık saçık, ahlaksızlığın dibine inen ve ülkemizde yayınlanmayan yapımlardan biri. Joe (Charlotte Gainsbourg) isimli kadının doğumundan itibaren 50 yaşına gelinceye kadar başında geçen olayların, cinsel yaşamı odaklı anlatılacağı Lars Von Trier’in son filmi. Filmin konusu kadar oyuncuların orgazm olurken çekilen fotoğraflarından oluşan afiş de çok tartışıldı. Filmin başrol oyuncularından Shia LaBeouf’un filmin oyuncu seçimi sürecinde yapım şirketine penisinin fotoğraflarını gönderdiğini açıklamasıyla tartışmalar iyice alevlendi. Film Türkiye’de ilk kez !f Film Festivali’nde sansürlü olarak gösterildi. Filmin Türkiye’de 14 Mart 2014’te gösterime gireceği açıklanmıştı, ancak gösterimine 2 hafta kala Değerlendirme Sınıflandırma Üst Kurulu tarafından gösterime girmesinin yasaklandığı duyuruldu.

6. Sekreter (2002)

müstehcen filmler

Bir akıl hastanesinden kısa süre önce taburcu edilen genç bir kadın, talepkar bir avukatın yanında sekreter olarak işe başlar ve burada işveren-çalışan ilişkisi çarpık bir cinsel ilişkiye, sadomazoşist bir ilişkiye dönüşür. Sadomazoşizm, çok sıra dışı bir erotik romantik dramın zeminini oluşturur. Film herkese göre değil ama eşit ölçüde komik ve tuhaf anlar var. Maggie Gyllenhaal cesur bir performansla parlıyor.

5. Paris’te Son Tango (1972)

Orta yaşlı bir Amerikalı olan Paul (Marlon Brando), görüşmediği karısı intihar edince Paris’e gelir. Genç Fransız kadın Jeanne (Maria Schneider) ile tanışma şansı bulan Paul, onunla sadomazoşist, cinsel bir ilişkiye girer. “Paris’teki Son Tango”daki cinsel içerik rahatsız edici derecede açık. Brando’nun oyunculuğu, Bertolucci’nin yönetmenliği, Vittorio Storaro’nun sinematografisi ve Gato Barbieri’nin müziğinin birleşimi, zarif bir erotik sanat eseri yaratıyor.

4. Gündüz Güzeli (1967)

açık saçık filmler

Catherine Deneuve, zengin ama sıkılmış, hayatı sonuna kadar tatmaya hevesli bir yeni evli bir kadındır. Görünüşe göre filmin başlarında kaçırılıp bir ağaca bağlanıp kırbaçlandığında dileğini yerine getiriyor. Bunun sadece bir hayal olduğu ortaya çıkıyor. Eşinin kendisinin fiziksel ihtiyaçlarını karşılayamadığını düşünen Severine, cinsel fantezilerini bastırmak için gündüzleri bir genelevde çalışmaya başlar. Genel olarak, film hassas ama tutkulu bir erotik çalışmadır. Roger Ebert filmi “muhtemelen modern zamanların en iyi bilinen erotik filmi, belki de en iyisi”.

3. Piyanist (The Piano Teacher) (2001)

Arzunun, çaresizliğin ve çarpık cinselliğin -Michael Haneke’den başka ne beklenebilir ki- derinden rahatsız edici bir incelemesi olan ‘Piyano Öğretmeni’, bittiğinde sizi sarsabilir. Hiçbir şekilde kolay bir seyir olmayan film, yalnızca – ilk şoku atlattıktan sonra – ince nüanslarını özümsemek için sabırla ve düşünceli bir şekilde çabalayanlar için zengin bir şekilde ödüllendirici olacaktır. Sonunda, yakından bakarsanız, Haneke’nin bu filmle verdiği mesaj şu: Aşkın pek çok tonu vardır ve hepsi güzel değildir.

2. Utanç (2011)

müstehcen filmler

Görünüşte, ‘Utanç’ seks bağımlılığından muzdarip bir adam hakkındadır. Bağımlılık perdesi altında içsel korkularımızı ve zayıflıklarımızı ne sıklıkla maskelemeye çalışıyoruz? Utanç bununla ilgilenir. Aynı zamanda, bu yüzyılda başka hiçbir filmin başaramadığı şekilde, insan davranışının bir yönünü de çözüyor. Dünya, McQueen’i Oscar ödüllü ’12 Years A Slave’ filminden öğrendi. Ama “Utanç”ı izleyin ve McQueen’in neden bu kadar büyük bir yetenek olduğunu anlayacaksınız. Kameranın sanki sessiz, görünmez bir insanmış ve sadece bir görüntü yakalama aracı değilmiş gibi etrafta oyalanmasına izin verme şekli tam bir dahi işi.

1. Gözleri Tamamen Kapalı (1999)

En müstehcen filmler arasında “Gözleri Tamamen Kapalı”, New York City’li bir doktor olan William Harford’un, karısının bir zamanlar onu aldattığını öğrendikten sonra kendisini gece boyu süren, cinsel ve ahlaki keşiflerle dolu üzücü ve tehlikeli bir maceraya iten hikayesidir. Filmdeki ünlü maskeli seks partisi sahnesi, filmin gerçeküstü ve hipnotik havasını kuruyor. Şehvetli yargılamanın bir tanığı olan William, kafa karıştırıcı bir tuzağın kendisine yaklaştığını hissetmeye başlar, ancak yine de yüksek sosyetenin en yüksek üyelerinin en sapkın cinsel arzularını tatmin ettikleri girift moda tarzın daha karanlık gizemlerini keşfetmeye devam eder. Ve seyirci olarak, Kubrick’in yarattığı atmosfer çok fazla tehlikeli, fazla müdahaleci gelmeye başlar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz