3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaCahillerAdnan Menderes Görüntülerine Ziya Selçuk'tan Açıklama: 'Çocuklara Uygun Olmadığını Düşünüyorum'

Son Yazılar

Adnan Menderes Görüntülerine Ziya Selçuk’tan Açıklama: ‘Çocuklara Uygun Olmadığını Düşünüyorum’

Elazığ depremi yaşandıktan sonra, uzaktan eğitimin olağanüstü hallerde zorunluluğunu farkeden Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı projeyi (EBA) halk taktirle karşıladı.

Koronavirüs salgını başladığı günden itibaren de bu projeye hız kazandırıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un vizyonu ayakta alkışlandı.

Okulların tatil olmasından çok kısa süre sonra EBA TV yayına alındı ve tüm öğrencilerin kademe kademe buradan eğitim almasına başlandı. Fakat dün internete düşen ve bir çok kişinin de tepkiyle karşıladığı, ders aralarına sıkıştırılmış “Adnan Menderes belgeseli ve ilahi dinletileri” Ziya Selçuk’u zor durumda bıraktı.

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkilediği şu dönemde, bilimin ne kadar önemli bir şey olduğu gözler önüne serildi. Tüm gelişmiş ülkeler bu ölümcül salgına karşı aşı ve ilaç geliştirmeye çalışırken, EBA’da ilahi dinletilmesinin ya da Adnan Menderes’in idamının kime ne faydası olacak anlaşılamadı. Ayrıca bunların çocukların gelişimi için neden önemli görüldüğü de sorgulanmaya başlandı.

Ziya Selçuk, TRT-EBA TV’de “Adnan Menderes”e ilişkin animasyondaki eski Başbakan Menderes’in idam edilmesine ilişkin görüntüler hakkında twitter hesabından açıklama yaptı:

”Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım bir kaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam.”

Türkiye’de koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında okullarda uzaktan eğitim programına geçilmişti. Uzaktan eğitim kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı üzerinden derslerini görmeye bugün başlamıştı.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Twitter’da #ZiyaSelçukİstifa etiketi TT listesine girmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!