in

EhEh

Af yasası ne zaman onaylanacak? Tahliyeler ne zaman başlayacak?

Yasa, Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Af Yasası ve Ceza İnfaz İndirimleri 2020

Adalet Bakanlığı’nca, TBMM’de kabul edilen Af Yasası olarak da bilinen Ceza İnfaz Yasası yürürlüğe girer girmez tahliyelerin başlayacağı, cuma gününe kadar da tamamlanmasının beklendiği duyuruldu. Yasa Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede, TBMM’de kabul edilen Ceza İnfaz Yasası yürürlüğe girer girmez, tahliyelerin başlayacağı belirtildi.

Resmi Gazete, her gün 00:00’da yayınlandığı için, eğer Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Af Yasasını bugün onaylarsa, tahliyelerin yarın başlaması bekleniyor.

Tahliye sürecinde kolluk kuvvetlerinin, corona virüsü tedbirleri kapsamında hükümlü yakınlarının kalabalıklaşmasına izin vermeyeceği, basın mensuplarını da belli bir noktadan çekim yapmaları konusunda uyaracağı bildirildi.

Aynı zamanda ilk tahliyelerin ardından bir süre sonra bakanlık tarafından da farklı noktalardan tahliye görüntüleri ve fotoğrafların basın mensuplarıyla paylaşılacağı kaydedildi.

CUMA SONA ERECEK

Bilgilendirmede, tahliyelerin cuma gününe kadar tamamlanmasının beklendiği, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de tahliyeler bittikten sonra genel bir değerlendirme yapacağı bildirildi.

ERDOĞAN’IN ONAYINA KALDI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan infaz düzenlemesine ilişkin bugün yaptığı açıklamada “Meclisimizin kabul ettiği bu kanun onay için bize geldikten sonra hızla incelemesini tamamlayıp Resmi Gazete de yayınlatmak suretiyle yürürlüğe koyacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: DHA

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
AKP'li Belediye Başkanı Kadir Dede

Çankırı Yaylakent beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Kadir Dede vatandaşa bıçak çekti!

Plazma nakledilen 78 yaşındaki hastanın koronavirüs testi negatife döndü