3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaDiziAğustos Ayında Netflix'te İzleyebileceğiniz Diziler, Filmler ve Belgeseller

Son Yazılar

Ağustos Ayında Netflix’te İzleyebileceğiniz Diziler, Filmler ve Belgeseller

Dünya’nın en iyi online dizi, film ve belgesel yayınlarını sunan Netflix’te Ağustos ayında ne var? Netflix’e üye olmak için birçok sebep varken, yeni yapımların da buna etki edeceği açık. Ağustos ayında Netflix’te izleyebileceğiniz en yeni diziler, filmler ve belgesellere göz atalım…

Mutlaka izlenmesi gereken Netflix dizileri listemize de mutlaka bakmalısınız!

Teenage Bounty Hunters (Dizi Film)

Teenage Bounty Hunters Konusu

Bu aksiyon komedisinde iki kadın genç kız, lisede kelle avcısı olarak iş buluyor. Dizi başlangıçta “Slutty Teenage Bounty Hunters” olarak adlandırıldı ve cinsellik ağırlıklı olan filmden bazı sahneler kaldırıldı. Genel izleyiciye hitap etmesi istenen dizide yaş sınırı yinede +18, aman dikkat.

Teenage Bounty Hunters
Netflix Teenage Bounty Hunters

Kiralık katillik ve ödül avcılığı aynı iş olmasa da, bu şovun komediye yaklaşımı, son popüler dizilerden olan “Barry” ve “Killing Eve” e biraz benziyor. Her üç şovda, genellikle sadece sitcomlarda bulunan ilginç insan özelliklerine sahipken para için acımasız şiddet uygulayan karakterler yer alıyor. Dizi Netflix tarafından seksi, ilginç ve saygısız olarak tanımlanıyor.

Maddie Phillips, Anjelica Bette Fellini, Kadeem Hardison başrollerde. Baş yapımcı Jenji Kohan (Orange Is the New Black). Dizinin birinci sezonu yayınlandı, toplamda 10 bölüm var ve bölümler yaklaşık 1 saat sürüyor.

Connected – Belgesel (2 Ağustos 2020)

Connected Konusu

Bilim muhabiri Latif Nasser‘in ev sahipliği yaptığı bu belgesel dizisi, dünyanın görünüşte farklı bölgeleri arasında bağlantılar kuruyor. Google aramaları gibi gündelik şeyler hakkında bilimsel soruları (çoğuna sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz) yanıtlarken ilginç bir yaklaşım gerektirdiğinden, dizinin yetişkinler için bir “Bill Nye” havası var. Nasser, hikayeleri bu sıradışı ama bilgilendirici şekilde ele alan popüler ses programı “Radiolab” ın araştırma direktörüdür.

Bilim muhabiri Latif Nasser birbirimize, dünyaya ve evrene nasıl şaşırtıcı ve incelikli şekilde bağlı olduğumuzu araştırıyor. Çok enteresan bilgiler verilen bu enfes Nexflix Belgesel Dizisi 1. sezonda 6 bölüm sunuluyor ve bölümlerin uzunluğu yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Göç Ulusu (3 Ağustos 2020)

ICE operasyonlarına ve göçmenlerin dokunaklı öykülerine benzeri görülmemiş bir erişim sunan bu belgesel dizisi, günümüzde ABD’deki göçmenliği derinlemesine inceliyor. Bu belgesel dizisi, Trump başkanlığı sırasında ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafazasına odaklanıyor. Film yapımcıları Christina Clusiau ve Shaul Schwarz, ICE operasyonlarını ele geçiriyor ve bu belgeseli hazırlıyorlar. Kameralar baskınlarda, toplantılarda ve hapis prosedürlerinde ICE’yi inceliyor.

ICE: Immigration and Customs Enforcement’s (https://www.ice.gov/)

Bu dizi, sınır dışı edilme korkusu içinde yaşayan göçmenlerin insanlık hikayelerini anlatıyor. Ülkede ICE aracılığıyla yeni sistemik korku sürecini ve bunun Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşmeye çalışan göçmenleri nasıl etkilediğini açıklamayı amaçlamaktadır.

Ağustos’ta Netflix’te Yayınlanan Yapımlar

4 Ağustos Netflix

Sam Jay: 3 In The Morning

Güldürü ustası ve Saturday Night Live’nin yazarı Sam Jay’in hayatıyla ilgili bir belgesel. Netflix Originals yapımı bu belgeselde Sam Jay’e ait geçmişte yaşadığı deneyimleri izleyeceğiz. Siyahi bir insan olarak yaşadığı zorlukları, zorbalıkları konu alan 1 saatlik belgesel sizi düşündürecek.

Malibu Rescue: Yeni Dalga

Başrolünde Richard Hurtado’nun bulunduğu gençlik filmi Malibu Rescue, Uluslararası Beachmaster yarışmasına aniden katılması ve süreç içinde yaşadığı kahkaha dolu olayları izleyebilirsiniz.

Mystery Lab

https://youtu.be/JBF1LMm5ue0

Sunucu Felipe Castanhari, laboratuvar arkadaşlarının yardımıyla bilim, tarih, gizemler ve mucizeleri inceleyip akıllara durgunluk veren gerçekleri açığa çıkarıyor.

Go! Go! Cory Carson: Yaz Kampı

Cory, yaz mevsimini en iyi arkadaşı Freddie ile birlikte Arkadaşlık Kampı’nda geçirir. Ancak Freddie, kuzeni Rosie’yi yanında getirince kıskançlık ateşi körüklenir.

5 Ağustos Netflix

Dünyanın En Çok Aranan Suçluları

Bu korkunç suçların baş şüphelileri, muazzam ödüllere ve küresel soruşturmalara rağmen yakalanamadı. Bu belgesel dizisi, dünyanın en çok aranan suçlularını inceliyor.

Anelka: Misunderstood

Anlaşılmaz mı, benzersiz mi, yoksa her ikisi de mi? Ünlü Fransız futbolcu Nicolas Anelka’nın tartışmalı mirası, bu belgeselde derinlemesine inceleniyor.

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy Rahip’e Karşı

Bir kıyamet günü tarikatından kurtarılan ve kendini New York’ta bulan genç bir kadın, artık var olmadığını zannederken yepyeni bir dünyayı keşfetmek durumunda kalır.

6 Ağustos Netflix

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Gizli bir mezarda bulunanlar, bir endüstri devinin ilgisini çeker. Kayıp efsaneyi bulması için LAPD’de görev yapan Memur K gönderilir.

The Rain 3. Sezon

Yağmurla bulaşan bir virüsün İskandinavya nüfusunu kırıp geçirmesinden 6 yıl sonra iki kardeş, kurtulan diğer gençlere katılarak güvenli bir yer ve sorularına yanıt arar.

7 Ağustos Netflix

Seni Gidi Seni

Yakın arkadaşlarının dolandırıldığını öğrenen bir taksici ile döşemeci, bu durumu düzeltmek için Bayrampaşa’da bir dizi çılgın maceraya atılır.

Nasha Natasha

Konser ve sahne arkası çekimleri, Rusya’da hıncahınç dolu salonlarda konser veren Uruguaylı başarılı şarkıcı Natalia Oreiro’nun turne hayatını gözler önüne seriyor.

Nailed it! Mexico 2. Sezon

Eğlence, şeker hamuru ve gülünç derecede başarısız pastalar Meksika’ya geliyor. Son derece amatör aşçılar para ödülü için karmaşık tatlıları tekrar yaratmaya çabalıyor.

Uzay Yolu

Star Trek Uzay Yolu Netflix’in yayın haklarını satın almasıyla birlikte Netflix abonelerine sunulacak. Gene Roddenberry’nin sevilen bilim kurgu filminin bu yeni uyarlamasında Kaptan Kirk ve uzay gemisi Atılgan’ın mürettebatının gençlik yıllarındaki zamanları anlatılıyor.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu

Naim Süleymanoğlu hakkındaki bu biyografik filmde mazlum bir halterci, mültecilikten olimpiyatlara uzanan yolda zorlukları aşarak halkını dünyanın gündemine taşır.

Ufak Canlılar

Gizli dünyaları ve müthiş hayatta kalma öykülerini keşfe çıkan bu doğa konulu dramatik dizi, ABD genelinde büyük maceralara atılan küçük hayvanları inceliyor.

Büyücüler: Arcadia Hikayeleri

Merlin’in çırağı; insanlar, troller ve sihirli dünyalar arasında gerilimin yükseldiği Camelot’ta zamanın ötesine geçen bir macerada Arcadia’nın kahramanlarına katılıyor.

Work It

Zeki ama sakar bir lise son sınıf öğrencisi, kendini ve uyumsuz ekibini dans şampiyonu yaparak, merhum babasının mezun olduğu okula girmeye ant içer.

Sihirli Okul Otobüsü Yeniden Yollarda: Çocuklar Uzayda

Sihirli Okul Otobüsü’ndeki çocuklar yörüngeye fırlatılır ve Uluslararası Uzay İstasyonu’na gider, ancak burada kendilerini dev bir su ayısından kaçarken bulurlar!

8 Ağustos Netflix

Berlin Berlin: Lolle on the Run

Popüler dizinin devam filminde, Sven’le yaşadıklarını arkasında bırakan Lolle, arkadaşı Hart ile evlenmek üzeredir. Ta ki Sven, onun planlarını altüst edene kadar.

10 Ağustos Netflix

Game On: A Comedy Crossover Event

Dört farklı komedi dizisinden tanıdık yüzlere, sürpriz konuklara ve neşeli rekabet hikâyelerine yer veren bu özel programda farklı dünyalar bir araya geliyor.

11 Ağustos Netflix

Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

Eski “Saturday Night Live” yıldızı Rob Schneider, sahnelere geri dönüyor ve stand-up gösterisinde hayat, aşk ve dinozor kâbusları hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.

12 Ağustos Netflix

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Hava Kuvvetleri subayı Gunjan Saxena, umut vadeden bir havacıyken Kargil Savaşı’nda çarpışan Hindistan’ın ilk kadın savaş pilotu olmaya uzanan serüveniyle tarih yazıyor.

Alfa ve Omega: Eve Dönüş Macerası

Park görevlileri tarafından yakalanan alfa kurt Kate ile omega kurt Humphrey hiç bilmedikleri bir yere götürülür ve eve dönüş yolunu bulmaya çalışır.

Un Well

Bu belgesel dizisi, sağlık ve tedavi ticareti yapan kârlı şifa sektörünü derinlemesine inceliyor. Peki sunulan ürünler vaatlerini yerine getirebiliyor mu?

Green Leaf 5. Sezon

https://youtu.be/ATvxivJ9oC4

Greenleaf ailesi Memphis’te çok kalabalık cemaatli bir kiliseyi yönetmektedir. Ancak açgözlülük, zina ve başka günahlar; iş ve kişisel yaşamlarına gölge düşürür.

13 Ağustos Netflix

An Easy Girl

Yaz aylarını kuzeniyle Cannes’da geçiren genç bir kız, bir yandan onun hedonist hayat tarzının cazibesine kapılırken diğer yandan kendini ve değerlerini daha iyi anlar.

Marshall

ABD Yüksek Mahkemesinin ilk siyahi üyesi Thurgood Marshall’ın hayatını anlatan bu film, onun NAACP avukatı olarak katıldığı sansasyonel bir davadaki çabasına odaklanıyor.

14 Ağustos Netflix

Dirty John: The Betty Broderick Story

Gerçek suç konulu bu antoloji dizisinde, aşk sapkın bir hâl aldığında ve güven yerini manipülasyona bıraktığında cinayet dâhil her şey yaşanabiliyor.

Proje

Kullanıcılarına geçici süper güçler veren, tehlikeli, yeni bir hapın kaynağına ulaşmak isteyen eski bir asker, genç bir kız ve bir polisin yolları New Orleans’ta kesişir.

Baba Parası

Hiçbir ortak noktası olmayan kardeşler, babalarının ölümünün ardından aile mirasının bulunduğu kasanın kilidini açmak için birbiriyle yarışır.

Fearless

Genç bir oyun tutkunu, en sevdiği video oyunu uzaydan gelen süper güçlere sahip üç bebeği arka bahçesine bırakınca tam zamanlı bebek bakıcılığına geçmek zorunda kalır.

%3 4. Sezon

Elit insanların kalabalık kenar mahallelerden uzaktaki cennet gibi bir adada yaşadığı bir gelecekte, sefaletten kurtulan %3’e katılmak için tek bir şansınız var. 4. sezonda diplomatik bir görev için Açıklar’a davet edilen Joana ile ekibi, Michele ve yeni bir Süreç adayının yardımıyla kaos çıkarma planı yapar.

The Great Heist

1994’te bir grup hırsız, Kolombiya’daki Merkez Bankasından milyonlar çalmak için iddialı bir soygun planlar. Dizi film gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmıştır.

Zaman Kapanı

Kayıp arkeoloji profesörlerini arayan bir grup öğrenci, zamanın yüzeydekinden farklı aktığı bir mağara keşfeder.

15 Ağustos Netflix

Erkekler Ne İster

Hakkı olan terfiyi alamayan hırslı bir kadın, erkeklerin düşüncelerini okuma becerisi kazanır ve bunu erkek egemenliğindeki spor ajansında başarı kazanmak için kullanır.

Rita 5.Sezon

https://youtu.be/vaAL5Pn79BE

Danimarka yapımı komedi-drama türü dizi; bağımsız, açık sözlü ve öğrencileri tarafından çok sevilen ama yetişkinlerle o kadar iyi geçinemeyen öğretmen Rita’yı anlatıyor.

16 Ağustos Netflix

It’s Okay Not Be Okay

Asosyal bir çocuk kitabı yazarı ile psikiyatri koğuşunda çalışan fedakâr bir bakıcının yolları kesişince önlerinde duygusal iyileşmeye giden sıra dışı bir yol açılır.

19 Ağustos Netflix

High Score

https://youtu.be/B4jopG1wX88

Oyunlardaki dünyalara ve karakterlere hayat veren yenilikçi insanların görüşlerini yansıtan bu belgesel dizisi, klasik video oyunlarının geçmişine ışık tutuyor.

DE Marcus Family Rules

Bu reality programında Rascal Flatts’in basçısı Jay DeMarcus ve eski güzellik kraliçesi Allison DeMarcus, aile ve eğlenceyi dengelerken kendi kurallarını yazıyor.

20 Ağustos Netflix

Great Pretender

Sözüm ona Japonya’nın en büyük üçkâğıtçısı olan Makoto Edamura, birinci sınıf düzenbaz Laurent Thierry’yi dolandırmaya çalışınca umduğundan fazlasını bulur.

John: Uzaylılarla Temas Kurmaya Çalışıyordu

Kırsalda yaşayan bir elektronik dehası, uzaya radyo sinyalleri göndererek uzaylılara dair bir işaret arar. Ancak burada, Dünya’da çok daha önemli bir temas kurar.

Biohackers 1. Sezon

Bir tıp öğrencisi, Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birine girer. Ama asıl amacı, bir aile trajedisi ile bir profesörü birbirine bağlayan komployu açığa çıkarmaktır.

21 Ağustos Netflix

Hoops

Küfürbaz bir lise basketbol koçu, elindeki berbat takımı adam edebilirse üst liglerde kendine bir yer bulabileceğinden emindir. Bakalım şansı yaver gidecek mi?

Alien TV

Uzaylı muhabirler Ixbee, Pixbee ve Squee; Dünya denilen güzel ama garip bir gezegene gider. Burada insanları ve onların hobilerini anlamaya çalışırlar.

Siyah Ateş

https://youtu.be/EzvTMm3lPr4

Kız kardeşini arayan kaçak bir suçlu, köhne bir otelde sorularına cevap ararken uğursuz bir misafirle karşılaşır ve gizemli bir garsonla aşk yaşar.

Lucifer 5. Sezon

Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan şeytan, Los Angeles’a yerleşir, bir gece kulübü açar ve bir cinayet dedektifiyle ilişki kurar.

Countdown

Bir hemşire, kullanıcılarının öleceği zamanı tam olarak tahmin eden bir uygulama indirdiğinde, kaderini değiştirmek için yalnızca üç günü olduğunu keşfeder.

Crimenes De Familia

Oğlu eski karısına tecavüz etmekle ve onu öldürmeye teşebbüsle suçlanan Alicia, yaşamını sonsuza dek değiştirecek bir yolculuğa çıkar.

Rust Valley Restorers 3. Sezon

Klasik araba koleksiyoncusu Mike Hall, arkadaşı Avery Shoaf ve oğlu Connor Hall, klasik arabaları restore edip kâr elde etme umuduyla ellerinden gelen her şeyi yapıyor.

Sürprizli Gece

Anne babanız bir grup yabancı hırsız tarafından kaçırılırsa ne yaparsınız? Casusluk aletleriyle bir gecelik çılgın bir maceraya atılırsınız.

Class of ’83

Rütbesi düşürülen bir polis, teşkilattaki yozlaşmaya ve yeraltı dünyasına karşı giriştiği riskli intikam planı için beş gözü kara öğrenciyi suikastçı olarak yetiştirir.

25 Ağustos Netflix

Trinkets 2. Sezon

Yas tutan bir genç, hırsızlık bağımlılarının destek toplantısında yeni lisesinden iki sınıf arkadaşıyla karşılaşır ve onlarla beklenmedik bir bağ kurar.

28 Ağustos Netflix

My Spy

Rütbesi düşürülen bir CIA ajanı, bir aileyi gözetlemeye gönderilir. Ancak ailenin küçük kızı onu fark edince, kariyerini kurtarmak için kızın nazını çekmek zorunda kalır.

All Together Now

Bu iyimser ve yetenekli gencin büyük bir sırrı var. Kendisi evsiz ve bir otobüste yaşıyor. Acaba bir trajedinin ardından ona sunulan yardımı kabul etmeyi öğrenecek mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!