Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidAirPods Kulaklık Android Cihazlarda Çalışır mı?

Son Yazılar

AirPods Kulaklık Android Cihazlarda Çalışır mı?

Sadece iPhone ile çalıştığı düşünülen Airpods kulaklık Android cihazlarla uyumlu mu merak edilir? İşte nasıl çalışacağının cevabı...

Yalnızca iPhone ile çalışacağı düşünülen Airpods kulaklıklar Android telefonlarla uyumlu mu her zaman merak edilir. Peki AirPods kulaklık Android cihazlarda nasıl kullanılır, ses sorunu ya da eşleştirme sorunları yaşanır mı? İşte merak ettiğiniz soruların cevapları yazımızda.

AirPod’lar Android ile çalışır mı? AirPods kulaklıkları Samsung, Xiaomi, Oppo, Tecno ve diğer Android cihazlarda çalışır mı, bu telefonlarla uyumlu mu sorularının cevaplarını araştırıyoruz.

AirPods, 2016 yılının sonlarında piyasaya sürüldüklerinden bu yana en popüler kulaklıklardan biri haline geldi. Bu kulaklıklar kulaktan düşer mi, düşünce hissedilir mi gibi soruların arasında iPhone, iPad veya Mac’inizde müzik, podcast ve daha fazlasını dinlemenin popüler bir yolu haline geldi. Öyleki neredeyse makul fiyatlı bir telefon kadar ederi bulunan kulaklığın, şekil olarak benzerleri bile hızla üretilmeye başlandı.

Ancak AirPods kulaklıkların Android ile çalışıp çalışmadığını merak ettiğinize eminim. Belki iPhone’dan Android’e geçtiniz veya Apple AirPod’larınızı bir Android tablette kullanmak istiyorsunuz. AirPod’ları Android cihaz ile nasıl eşleştireceğinizi ve bu platformda neler sunduklarını sizinle paylaşacağız.

AirPod Kulaklık Android Cihazlarla Uyumlu mu

Kısacası: evet, AirPods kulaklıkları Android cihazlarda kullanabilirsiniz. AirPods, yalnızca Bluetooth kulaklık oldukları için Samsung ve diğer Android cihazlarla çalışır. Kulaklıklar, çoğu Windows dizüstü bilgisayarı ve bazı akıllı TV’leri içeren Bluetooth’u destekleyen herhangi bir cihazla da uyumludur. Ancak, aşağıda göreceğimiz gibi, bir Apple cihazına bağlandığında AirPod’ların sahip olduğu kullanışlı özelliklerin tümünü Android’lerde kullanamazsınız.

Bu, yalnızca standart AirPod’lar için de geçerli değildir; Apple’ın diğer modern kulaklıklarında da durum aynı. AirPods Pro ve AirPods Max’in Android’de de gayet iyi çalıştığını bilmek sizi mutlu edecektir. Ancak bu cihazların fiyatları ve Android’de tüm özelliklerinden yararlanamayacağınız gerçeği göz önüne alındığında, herhangi bir Apple cihazınız yoksa bunları satın almamanızı öneririz.

AirPods Kulaklığı Android Telefonla Eşleştirme

AirPod’larınızı bir Android cihazla veya Bluetooth’u destekleyen herhangi bir şeyle eşleştirmek kolaydır. Bunu yapmak için, Android cihazınıza bağlı olarak biraz farklılık gösterebilecek şu adımları izleyin:

 • Android’de Ayarlar > Bağlı cihazlar > Yeni cihaz eşleştir’i açın. Bu, telefonunuzu Bluetooth eşleştirme moduna geçirecektir.
 • AirPods veya AirPods Pro’nuzu şarj kutusuna yerleştirin ve kutunun açık olduğundan emin olun.
 • AirPods Max’iniz varsa, onları kutudan çıkarın.
 • Kasanın arkasındaki küçük düğmeyi birkaç saniye basılı tutun.
 • AirPods Max’te gürültü kontrol düğmesini basılı tutun.
 • AirPod’larınız eşleşmeye hazır olduğunda, modelinize bağlı olarak kasanın içinde veya önünde bir ışık yanıp sönmeye başlar.
 • AirPods Max için ışık, sağ kulaklığın alt kısmındadır.
 • Bluetooth eşleştirme menünüzde AirPod’lar için bir giriş görmelisiniz. AirPod’larınızı Android ile eşleştirmek için buna dokunun.
airpods android uyumlu mu

AirPod’larınızın Android ile çalışması için yapmanız gereken tek şey bu. Artık bunları diğer Bluetooth kulaklıklar gibi kullanabilirsiniz.

Android ile AirPods Kullanmanın Dezavantajları

AirPod’lar kesinlikle Android ile uyumlu olsa da, Apple elbette onları öncelikle Apple cihazları için yapıyor. Bu nedenle, AirPod’ları Samsung cihazlarında veya diğer Apple dışı platformlarda kullandığınızda birkaç kullanışlı özelliğini kullanamazsınız.

Dezavantajlardan biriyle zaten karşılaştınız: eşleştirme süreci. Şarj kutusu içindeki özel bir çip sayesinde, AirPod’ları iPhone veya iPad’inize bağlamak, şark kutusunun kapağını açıp Bağlan’a dokunmak kadar basit. Ayrıca, bunu yaptığınızda AirPods kulaklıklar Apple Kimliğinize bağlı diğer cihazlarla otomatik olarak kullanıma hazır hale gelir.

Aşağıda, Android’de çalışmayan diğer AirPods özelliklerinden bazılarını sizlerle paylaşıyorum:

 • Siri erişimi: Beklediğiniz gibi, Android’de müziğinizi kontrol etmek veya soru sormak için Siri kontrolü yoktur. Ayrıca AirPod’ları kullanarak da Google Asistan’a erişemezsiniz.
 • Özelleştirilebilir çift dokunma işlevi: iPhone’da, AirPod’a iki kez dokunarak ne yapacağını değiştirebilirsiniz. Kısayollar arasında şarkı atlama, Siri’yi çağırma ve çalma/duraklatma sayılabilir. Bu, Android’de çalışmaz, bu nedenle yalnızca oynatmak ve duraklatmak için çift dokunmayı kullanırsınız.
  • Bir iPhone, iPad veya Mac’iniz varsa, bu cihazlardan birini kullanarak bu işlevi özelleştirebilir ve ardından özel denetimi Android telefonunuzla kullanabilirsiniz. Ancak bu, herhangi bir Apple cihazı olmayanlar için büyük bir engeldir.
 • Kulak algılama: Apple cihazlarıyla birlikte kullanıldığında AirPods, onları kulağınızdan çıkardığınızı algılar ve siz tekrar takana kadar müziğinizi duraklatır.
 • Kolay pil kontrolü: AirPods’u Android’e bağladığınızda, Siri’ye pil ömrü hakkında soru soramaz veya telefonunuzda kolayca kontrol edemezsiniz. Android’in bazı sürümleri, bağlı Bluetooth cihazlarının pil ömrünü gösterir, ancak bu, kulaklıkların her ikisini şarj seviyesini veya şarj kutusunun pil durumunu söylemez.

Uygulamaları Kullanarak Android’de AirPod Uyumluluğunu İyileştirin

En iyi AirPods özelliklerinden bazıları varsayılan olarak Android’de bulunmazken, akıllı geliştiriciler bunlardan birkaçını telafi etti. Birkaç Android uygulaması kullanarak AirPod’larınıza daha fazla işlevsellik ekleyebilirsiniz.

AirBattery gibi bu amaca yönelik bazı uygulamalar yıllardır güncelleme görmedi. Hepsi bir arada çözüm için AndroPod’ları öneriyoruz. AirPod’larınızın pil seviyesini ve şarj kutusunu görmenizi sağlar. AirPod’larınız telefonunuza bağlandığında bir açılır pencere görüntülenir.

Birkaç dolara profesyonel sürüme yükseltin ve AirPod’larınıza dört kez dokunduğunuzda bir Google Asistan kısayoluna erişin. Bu satın alma, AirPod’larınızı çıkardığınızda müziğinizi duraklatma ve taktığınızda yeniden başlatma seçeneğinin kilidini de açar.

Mükemmel olmasa da, bu uygulama AirPods’u Android ile kullanma deneyimini çok daha iyi hale getiriyor. Umduğunuz bu değilse, Yardımcı Tetikleyici adlı benzer bir geliştirmeye göz atabilirsiniz. Ayrıca, bazı özellikler ücretli sürümü gerektirse de, Google Asistan’ı kullanmak için kulak içi algılama ve çift dokunma sunmaktadır.

İndirin: Android için AndroPods (Ücretsiz, premium sürüm mevcut)

İndirin: Android için Asistan Tetikleyici (Ücretsiz, premium sürüm mevcuttur)

Android için Üstün AirPods Alternatifleri

Yukarıda paylaştığımız gibi, Airpods Android uyumlu mu sorusunun cevabı, kısmen evet olacaktır. AirPod’ları bir iPhone ile kullanmak, her iki cihazı da birbirine bağlayan şık bir deneyimdir. Bununla birlikte, Android ile kullanıldığında, AirPod’lar oldukça standart bir Bluetooth kulakiçi kulaklık seviyesine inmektedir.

Halihazırda bir çift AirPod’unuz yoksa ve kulaklıkları çoğunlukla Android cihazlarınızla kullanmayı planlıyorsanız, en iyi AirPods alternatiflerine bakmanızı öneririz. Bir Airpods almak pahalıya mal olacaktır.

Diğer kablosuz kulaklıklar farklı fiyat seviyelerindedir, yani çok daha ucuza atılabilir bir set alabilir veya daha iyi sese sahip yüksek kaliteli bir çifti tercih edebilirsiniz. Ayrıca, birçoğunun Google Asistan veya Alexa desteği vardır, bu nedenle bir kablosuz asistana sahip olma fırsatını kaçırmazsınız.

Airpods kulaklıklar Android telefonlarla uyumlu mu? Evet, eksikliklere rağmen…

Artık AirPod’larınızı Android (veya başka bir Bluetooth cihazı) ile kullanma hakkında her şeyi biliyorsunuz. Deneyim iOS veya macOS’taki kadar sorunsuz olmasa da Android’de Apple’ın popüler kulaklıklarının çeşitli avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Yine de belirttiğimiz gibi, herhangi bir Apple cihazınız yoksa AirPod’lar en iyi seçim olmayacaktır. Kullandığınız platformlarla daha iyi bütünleşen bir ürün satın almaya bakmalısınız.

Bu arada, Android’de Bluetooth’u sesten çok daha fazlası için kullanabileceğinizi unutmayın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Android kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!