3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGündemAKP Isparta Milletvekili Recep Özel: Önce yazdı sonra sildi! , 268 vakanın...

Son Yazılar

AKP Isparta Milletvekili Recep Özel: Önce yazdı sonra sildi! , 268 vakanın 245’inin umreden dönenler!

Isparta’daki korona virüs vakalarının neden yüksek olduğuna dair açıklama yapan AKP Isparta Milletvekili Recep Özel, şehirdeki 268 vakanın 245’ini umreden dönenlerin oluşturduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın basın toplantısında yayınladığı ‘Korona virüsün en çok görüldüğü iller’ listesinde Isparta’daki vaka sayısı dikkat çekti.

Isparta, nüfusu çok yoğun bir il olmamasına rağmen 268 pozitif vaka ile Türkiye genelinde 6. sırada yer aldı.

Türkiye’de kaç vaka var, illere göre vaka sayısı nedir?

Sosyal medyada Isparta’daki vaka sayılarının neden bu kadar yüksek olduğu merak konusu olurken, AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’den konuya ilişkin açıklama geldi.

Yeniçağ Gazetesinin haberine göre, Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özel, 268 vakanın 245’inin umreden dönen ve şehirdeki karantina merkezinde bulunan misafir hastalar olduğunu söyledi.

Özel, şu ifadeleri kullandı.

1- Sayın Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi ilimizde şu an 268 pozitif vaka vardıAncak bu vakaların 245’i misafir ettiğimiz umreden dönen vatandaşlarımızdır.

Isparta KYK yurtları potansiyelimizden kaynaklanan umreden dönenlerin karantina merkezi olarak kullanılan bir şehirdir.

Diğerleri, yurt dışından dönenler

2- Geriye kalan vakalarımız çeşitli sebeplerle yurt dışına çıkmış dönmüş vatandaşlarımızdır. Paniğe kapılmadan devletimizin uyarılarını dikkate alarak kurallara uyalım.Bir süre daha evde kalalım.Ülkemiz ve Ispartamız bu virüsü baş edecek güce ve sağlık altyapısına sahiptir.

3- Isparta Şehir Hastanemiz başta olmak üzere tüm devlet hastanelerimiz, tıp fakültemiz, özel hastanelerimiz, aile hekimlerimiz ve buralarda görev yapan sağlık çalışanlarımız bizler için canları pahasına görev yapmaktadırlar. Hepsine şükranlarımızı sunuyoruz.

Türkiye’de Corona Virüs Son Durum

[adace-ad id=”6230″]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!