3.3 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaKoronavirüsAKP’li vekilin oğlu corona test kitleri satıyor iddiası

Son Yazılar

AKP’li vekilin oğlu corona test kitleri satıyor iddiası

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz‘ın, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer‘in oğlu Namık Tamer ile ilgili paylaşımı sosyal medyada tartışma konusu oldu. Özkiraz, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in corona virüsü test kitlerini para ile sattığını iddia etti.

Namık Tamer, paylaşımların doğruluğunu kabul etse de, kendisinin paylaşmadığını belirtti. Fakat kimin paylaştığını da açıklamadı. Sosyal medya da İsmail Tamer’in istifasını isteyen hashtag oluşturuldu. #İsmailTamerİstifa.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Özkiraz, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’e ait olduğunu ileri sürdüğü bir sosyal medya sayfasının görüntüsünü, Twitter sayfasında paylaştı.

‘Yılın sağlık skandalında ikinci perde’ diyen Özkiraz paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

  • Yılın sağlık skandalında ikinci perde! AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer, sosyal medya üzerinden Covid-19 test siparişi topluyor. Yerelde paylaşıldı; sonra gelen telkinlerle olay büyütülmedi. Milletvekili oğlu bu testleri nereden buldu?

“TEST KİTLERİ SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN KONTROLÜNDE”

İsmail Tamer’in, Fahrettin Koca gerçek hesabı yerine, fan sayfasını etiketlediği görüldü.

Oğlunun corona test kiti sattığı iddialarına sosyal medya hesabından cevap veren AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ise, kitlerin Sağlık Bakanlığı bilgisinde olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

  • Oğlum Namık Tamer’in Whatsapp durumuna koyduğu Covid 19 testiyle ile ilgili paylaşımında ön sipariş alınır gibi ifadenin yanlış asılsız gerçek dışı olduğu böyle bir ticaretinin olmadığını bu kitlerin Sağlık Bakanlığı’nın kontrolünde olduğunu belirtir kamuoyunun bilgilerine sunarım.

“SAYIN BAKAN GEREĞİNİ YAPAR”

İddialara ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ise şöyle yazdı:

  • Üniversite hastanesinde test yok. Bir buçuk milyonluk Kayseri’de Şehir Hastanesi’ne test yeni geldi ama hastane ortağı AKP’li vekilin oğlu ön siparişle test satışı yapıyor.
  • Sayın Bakan dün açıklamasının ardından ivedilikle gereğini yapar ve kamuoyunu aydınlatır.

Sosyal Medya’da İsmail Tamer ve Oğlu Namık Tamer Paylaşımları

Olaya tepki gösterenler twitterda #FakireTestYokmu diye sordu.

Engin Dinç Konuya Dahil Oldu

@usmedorgtr üyesi ve @tudporg sekreteri Engin Dinç, #FakireTestYokmu hashtag’i altına: “Fakire test yoktu ama 90’lı yıllarda yoktu, bugün herkes devletin imkânlarından eşit faydalanıyor; devletimiz şehir hastanesi yapıyor, heykel yapmayı da başkalarına bırakıyor!” diye yazdı. Twitter kullanıcıları bunu Namık Tamer’i korumak için, konu saptırıyor olarak değerlendirdi.

Sosyal Medyada Engin Dinç’e Cevap

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!