3.3 C
İstanbul
Cumartesi, Ağustos 20, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Belediye İçinde Dayak – Aksaray Sarıyahşi Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Fatih Ünsal Kimdir?

Aksaray Sarıyahşi Belediyesi’nin AKP’li başkanı Fatih Ünsal’ın, iddiaya göre sosyal medyada kendi aleyhine yapılan paylaşımları beğenen Turgay Alıcı’yı, belediye binası içinde tekme tokat döverken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı. Sarıyahşi Belediyesi, dayak anına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini, “Elektrik kesintisi nedeniyle arızalandı” diyerek mahkemeden sakladığı iddia edildi. ANKA haber ajansının duyurduğu habere göre mahkemeye gönderilmeyen görüntülerde, Ünsal ve belediye çalışanlarının Alıcı’yı tekme tokat dövdükleri iddia ediliyor. Peki Fatih Ünsal kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte dayak atan Fatih Ünsal hakkında merak edilenler…

fatih ünsal kimdir

Aksaray’ın Sarıyahşi ilçesinde yaşayan Turgay Alıcı, 16 Nisan 2020 tarihinde, sahibini tanıdığı bir köpeğin aracını çizdiği için jandarmaya başvurdu. Jandarma, Alıcı’yı Sarıyahşi Belediyesi’ne yönlendirdi. Alıcı, belediyeye giderek durumu zabıta memuru Özgür Acar’a anlattı. Alıcı ve Acar, birlikte Belediye Başkanı Fatih Ünsal’ın makamına çıktı.

Olayın başlangıcı çok normal fakat sonrası iddiaya göre tam bir trajedi. 5 kişi Turgay Alıcı ismindeki vatandaşı dövüyor. Aralarında Aksaray Sarıyahşi Belediyesi’nin AKP’li başkanı Fatih Ünsal da var, iddia böyle. Peki Fatih Ünsal kimdir, nereli, kaç yaşında?

FATİH ÜNSAL KİMDİR? KAVGA NEDEN ÇIKTI?

Alıcı, burada durumu Başkan Ünsal’a anlattı. Başkan Ünsal, Alıcı’ya “Bir şey yapamayız” dediği iddia ediliyor. Başkan Ünsal, tam odadan çıkacağı sırada Alıcı’ya, S.E.’nin kendisi aleyhinde yaptığı sosyal medya paylaşımlarını neden beğendiğini sordu. Alıcı da “Arkadaşım olduğu için beğeniyorum” yanıtını verdiği haberde belirtiliyor.

KÜFÜR ETMİŞ!

Haber ajansının web sitesinde belirtiği üzere, Belediye Başkanı Ünsal’ın şoförü Ahmet Özdemir, odadan çıkarken Alıcı’ya, “Beğeni ve yorumlarına dikkat et” diye seslendi. Alıcı tam belediye binasından çıkarken arkasından koşan Özdemir, onu kapıda yakaladı ve küfrederek tekme attı. Özdemir, Alıcı’yı darp ederken belediyenin kapısına Belediye Başkanı Fatih Ünsal ve zabıta memuru Özgür Acar, Belediye Meclis Üyesi Kemal Öztaş da geldi. Alıcı, burada tekme tokat dövüldü. Alıcı’nın burnu kırıldı, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Olay yargıya taşındı. Şereflikoçhisar 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Belediye Başkanı Ünsal’ın şoförü Ahmet Özdemir, Belediye Meclis Üyesi Kemal Öztaş ve zabıta memuru Özgür Acar hakkında Turgay Alıcı’yı kasten yaralama suçundan, olayda burnu kırılan Alıcı’nın da zabıta memuru Acar’ı yaraladığı iddiasıyla karışlıklı dava açıldı. Dört isim hakkında da 4,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

MAHKEMEDEN GÖRÜNTÜLER SAKLANMIŞ

Mahkeme, belediyeden olay gününe ait güvenlik kamerası görüntülerini istedi. Ancak belediye, “Elektrik kesintisi nedeniyle arızalandı” diyerek, mahkemeye güvenlik kamerası kayıtlarını vermedi. Belediyenin mahkemeye vermediği güvenlik kamera kaydını ANKA Haber Ajansı ortaya çıkardı.

Görüntülere göre; Belediye Başkanı Ünsal da Alıcı’ya yumruk atıyor. Alıcı, Ünsal ve yanındaki 5-6 kişinin elinden kurtulmak için kapıdan dışarı çıkmaya çalışıyor, ama çevresindekiler tarafından engelleniyor.

Alıcı’nın bir ara açık kapıdan dışarıdakilere bağırdığı görülüyor. Dışarıdaki yurttaşlar, Alıcı içerde dayak yerken belediye kapısından içeriye bakıyor, ancak kapının açılması engelleniyor.

BAŞKAN, ŞOFÖRÜNÜN GÖMLEĞİNİ POLİSLER GELİNCE YIRTIYOR

fatih ünsal kimdir

Yaklaşık üç dakika sonra ise belediyeye resmi polis ekibi geliyor. Polis içeri girdiğinde Başkan Ünsal ve yanındakiler Alıcı’yı bırakıyor. Başkan Ünsal’ın tam polisler geldiği sırada arkasına dönerek şoförü Özdemir’in gömleğini yırtması dikkat çekti.

FATİH ÜNSAL ATTIĞI YUMRUĞU İNKAR ETMİŞ

Bu arada tarafların ifadesi mahkeme dosyasına girdi. Olaya ilişkin “şikayetçi” sıfatıyla ifadesi alınan Başkan Ünsal, olayın seslerini duyduğunu ve “itiş kakışı engellemek” için olay yerine gittiğini söyleyerek, “(Alıcı) Makamda bulunanlara küfretti. Sesler üzerine odadan çıktım. (Alıcı) Personelime saldırdı. Kendisine karşı vurma eylemim olmadı” dedi. Ancak güvenlik kamera görüntülerinde Ünsal’ın Alıcı’ya yumruk attığı anlar da görülüyor.

Belediye Başkanı Ünsal ve diğer çalışanlardan dayak yiyen Alıcı ise “Polisler gelinceye kadar dövdüler. Belediye Başkanı Fatih Ünsal, ‘Yapılan paylaşımları beğenirken bu attığımız dayak aklına gelsin’ diyerek, beni tehdit etti” diye konuştu.

BAŞKANIN YIRTTIĞI GÖMLEK İÇİN YURTTAŞI SUÇLADI

Belediye Başkanı Ünsal’ın şoförü Ahmet Özdemir, burnu kırılan Alıcı’nın kendisine küfrettiğini, zabıta memuru Özgür Acar’a saldırdığını ileri sürerek, “Turgay beni yakamdan tuttu. Yumruk attı. Gömleğimi, atletimi yırttı” diye kendisine yönelik bir saldırı olduğunu iddia etti. Ancak kamera kaydında, Özdemir’in ifadesinin aksine, gömleğini Belediye Başkanı Ünsal’ın polisler geldikten sonra yırttığı görüldü.

Görüntülere göre tarafları ayıran polis, belediye binası zemininde her tarafa saçılmış olan kanın fotoğrafını çekmesi de dikkat çekti.

“BEN MAKAMDAN KAVGAYI AYIRT ETMEK İÇİN İNDİM”

ANKA Haber Ajansı’nın ulaştığı Belediye Başkanı Fatih Ünsal, kendisinin mahkemede tanık olduğunu söyledi. Ünsal, kamera görüntülerinde vatandaşa yumruk atmasıyla ilgili “(Görüntü) Nerede var. Vallahi ben hiç görmedim öyle bir şey. O zaman başka birisidir. Karıştırıyorsunuz. Ben mi vuruyormuşum, doğru değil. Yanlış haber hemşerim” diyerek güldü.

“Nerede varmış hemşerim?” diyen Ünsal, belediyenin güvenlik kamerasının olmadığını savunarak, “Belediyenin kamerası yok hemşerim, nerede varmış. Başka bir yer mi bizim oranın güvenliğini sağlıyormuş. Zaten mahkemede ben tanığım. Kişi tanık olarak şikayetçi olmuş. Kamera kaydı yok, başka birisiyle karıştırıyorsunuz. Var diye iddia ediyorsunuz. Ben makamdan kavgayı ayırt etmek için indim” diye konuştu.

fatih ünsal kimdir

Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal Kimdir?

11 Nisan 1975 tarihinde Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Sarıyahşi ilçesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü ile Aksaray Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü yüksek mezuniyet derecesi ile tamamladı.

Vatani görevini yaptıktan sonra ilçemizde ticaret ve tarımsal faaliyetler ile iştigal ettikten sonra 2001 yılında Almanya’ya gitti. Almanya’da Restaurant işletmeciliği yapmakta iken 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Belediye Başkan adayı olarak ilçemize dönerek Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ve 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde tekrar Sarıyahşi Belediye Başkanlığına seçilen Fatih ÜNSAL Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Dinamik, çağdaş ve girişimci kişiliği ile ön plana çıkan Fatih ÜNSAL evli ve 5 çocuk babasıdır.

Kamerelara Yatırım Yapması Taktir Topladı

Belediyenin twitter hesabından açıklama yapıldı.

Aksaray Sarıyahşi Belediyesi’nin AKP’li başkanı Fatih Ünsal’ın yaptığı açıklamada:

‘Şahsımı ziyadesiyle üzen bu talihsiz vakıa dolayısıyla haber adı altında yazılı ve görsel medya, haber siteleri ve sosyal medya paylaşımlarında doğrudan şahsımı, partimi ve Sarıyahşi Belediye Başkanlığını karalama ve yıpratma gayreti içerisinde paylaşım yapan kişi ve kurumlar hakkında avukatlarımızca hukuki sürecin başlatıldığını ve devam eden süreçte de gerekli yasal işlemlerin yapılacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz’ ifadeleri kullanıldı.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim kimdir yazılarımızı okumak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.