Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHayatErkek Arkadaşınızın Sizi Aldattığını Nasıl Anlarsınız: İşte 28 Belirti

Son Yazılar

Erkek Arkadaşınızın Sizi Aldattığını Nasıl Anlarsınız: İşte 28 Belirti

Erkek arkadaşınız ya da kocanızın sizi aldattığını düşünüyor musunuz? İşte aldatan erkek nasıl davranır 28 belirtisi.

Erkek arkadaşının ya da eşinin seni aldatmasından mı korkuyorsun? Bu korkunç bir duygu, ama yalnız değilsin. Bu yazıda erkek arkadaşınızın sizi aldattığının 28 belirtisini sizlerle paylaşacağım. Aslında, erkek arkadaşınızın aldattığından şüpheleniyorsanız, bu yazıyı okuduktan sonra nihayet gerçeğe ulaşacaksınız. İşte aldatan erkek nasıl davranır sorusunun cevabı:

1. Dikkati dağılmış görünüyor

Bir zamanlar dikkatli olan erkek arkadaşın bugünlerde gözünün içine pek bakmıyor. Seni dikkatli dinlemediği için ona bir şeyler tekrarlarken buluyorsun. İşte hayatında başka kadın olan erkek nasıl davranır sorusunun ilk cevabı, size verdiği dikkatin azalmasıdır.

Sohbette kalması onun için zor çünkü aklında başka biri var. Sizi aldatıyorsa, birçok yönden ilişkinizden koptuğunu göreceksiniz.

Aile terapisti David Klow’a göre, “eşinizin davranışları değişmeye başlarsa, bu bir aldatma işareti olabilir.”

Sevgi her zaman koşulsuz olmalıdır (makul bir ölçüde) ve bu, otomatik olarak partnerimize onları mutlu etmek için hak ettiği ilgiyi vermek istediğimiz anlamına gelir.

Eşinize dikkat etmek ve “anda olmak”, yapmayı düşünmeniz gereken aktif bir şey gibi hissetmemelidir; doğal olmalı çünkü onlarla vakit geçirmeyi çok sevdiğini hissetmeli.

Ve erkek arkadaşın daha önce bu tür davranışlar sergilemiş olsa da artık eskisi kadar yapmıyor.

En son ne zaman sana odaklandığını hatırlamıyorsun bile, ama her zaman yanında olmayı bıraktığı bir nokta vardı, o kırılma anı işte o.

Her zaman dikkatini dağıtan bir şey vardır, her zaman telefonuyla ilgilenmesi, randevuları kısa kesmesi veya yerinizden beklenenden daha erken ayrılması için bir sebep vardır.

Bunu aktif ve dolu bir hayata bağlayabilir, ancak hobilerinde veya kariyerlerinde bu dev davranış değişikliğini açıklayan büyük bir değişiklik olmadığını biliyorsunuz. Bu değişim sadece sizde uygulanıyor.

Peki onun dikkatini gerçekten dağıtan ne ve neden senden daha önemli?

2. Her zaman son derece meşgul

Aldatan erkek nasıl davranır sorusunun en sık karşılaşılan cevabıdır: Yoğun çalışma! Erkek arkadaşını senden daha iyi kimse tanıyamaz. Hayatında neler olduğunu biliyorsun, büyük hayallerinden günlük sorumluluklarına kadar her şeyi.

Hâlâ okuldaysa, sınıflarını bilirsiniz; eğer çalışıyorsa, normal işinin nasıl olduğunu bilirsiniz.

Ancak bu günlerde her şey aşırı yüklenmiş ve çok meşgul gibi görünüyor mu? Belki kısa süreliğine bir yoğunluk da olmuş olabilir.

İş yerinde her zaman onun tek başına halletmesi gereken bir kriz vardır ya da okuldaki hocaları çok sıkı araştırmalar talep ediyordur.

En azından, sana söylediği bu.

Tüm bu ekstra meşguliyet, onun (zaten sınırlı olan) zamanının daha da sınırlı hale gelmesi anlamına gelir.

Aynı zamanda, uzun süre ortadan kaybolduğu anlamına gelir – yani ona hiçbir kanaldan ulaşamazsınız – ve her zaman işte veya okulda çok meşgul olma gibi uygun bir bahanesi vardır.

Gün içinde neler yaptığının detayını sorduğunuzda, ya gereksiz yere çok ayrıntılı açıklamalar yapar ya da telaşlanır ve gerçekten bu konuda konuşamayacak kadar stresliymiş gibi davranır.

Ama içgüdüleriniz olası gerçeği biliyor: başka bir kadınla aşk ilişkisi yaşıyor olabilir ve yoğun bir süreç yaşadğını, onu görmediğiniz zamanı mazur göstermek için kullanıyor.

3. Durumunuza özel tavsiye mi istiyorsunuz?

Bu makale erkek arkadaşınızın aldattığının ana belirtilerini araştırırken, durumunuz hakkında bir ilişki koçuyla konuşmanız faydalı olabilir.

Profesyonel bir ilişki koçuyla hayatınıza ve deneyimlerinize özel tavsiyeler alabilirsiniz…

Psikolojik Danışmanlık, yüksek eğitimli ilişki koçlarının, erkek arkadaşınızın güveninize ihanet etmesi gibi karmaşık ve zor aşk durumlarında insanlara yardım ettiği bir sitedir. Bu tür zorluklarla karşılaşan insanlar için tercih edilen bir kurumdur..

4. Seninle küçük şeyler hakkında kavga ediyor

Hiçbir ilişki mükemmel değildir ve size diğer insanlarla asla sürtüşmediklerini veya çekişmediklerini söyleyen biri yalan söylüyordur.

Arada sırada küçük tartışmalar (ve hatta bazen daha sert) ilişki deneyiminin bir parçasıdır, ancak günün sonunda ikiniz de birbirinizi daha iyi anlamaya çalışırken, her iki bireyde de her zaman bir gelişme veya büyüme olmalıdır.

Ama erkek arkadaşın şimdi seninle eskisinden daha fazla kavga ediyor gibi görünüyor ve kavga ettiği şeyler en küçük ve en önemsiz şeyler gibi görünüyor.

Belki son zamanlarda Netflix‘te hangi filmi izleyeceğiniz konusunda tartıştınız veya belki de eşyalarını kaldırmanız için sizinle bir kavga başlattı.

Şimdi seninle kavga etmesinin milyonlarca küçük yolu olabilir, geçmişte onu hiç rahatsız etmeyecek şeyler.

Seni aldattığı için, ya kötü bir erkek arkadaş olarak ondan ayrılmanı sağlamaya çalışıyor olabilir ya da senden bıkmış ve bu senin onu ne kadar rahatsız ettiğini yansıtıyor olabilir.

5. Her zaman onun ruh hali değişimleriyle uğraşıyorsun

Aldatan erkek nasıl davranır: Genellikle suçluluk duygusu sebebiyle ruhsal değişimler gösterir. Erkek arkadaşınızın sizinle en küçük şeyler için kavga etmeye başlama alışkanlığını nasıl edindiğinden bahsetmiştik.

Ancak ruh hali her zaman sadece öfke ve sıkıntı değildir – bazen eski, sevgi dolu benliğine geri döner; bazen hiç olmadığı kadar sevgi dolu olabilir.

Peki gerçekte neler oluyor? Senden nefret mi ediyor yoksa seni seviyor mu?

Cevap basit: bilmiyor.

Uzun zamandır muhtemelen seni seviyordu, ama şimdi başka bir kızla uğraştığı için tüm duyguları altüst oldu.

Bazen yükseliyor, bazen düşüyor ve artık sana karşı hissettikleri konusunda asla emin değil.

Bazen hayatına devam etmek istediğini ve artık seninle hiçbir şey yapmak istemediğini düşünüyor, bu yüzden ilişkiyi mahvetmek için elinden geleni yapıyor.

Bazen bir hata yaptığını düşünüyor ve fazla tatlı ve sevecen davranarak aldatmasını telafi etmeye çalışıyor.

6. Rutinleri açıklama yapmadan değişti

Aldatan erkek psikolojisi anlaşılması zor bir durumdur. Erkek arkadaşınızın rutinlerini ve alışkanlıklarını bilmemek imkansızdır, bu yüzden bunlar aniden değiştiğinde, kesinlikle alarm vermek için bir neden vardır.

İnsanlar alışkanlık yaratıklarıdır ve istesek de istemesek de her zaman gün veya hafta boyunca yaptığımız genel bir dizi rutine kapılıp gideriz.

Erkek arkadaşının şimdi tamamen yeni ve farklı rutinleri mi var?

Eskiden rutinlerinin ne olduğunu ve şimdiki rutinlerinin ne olduğunu düşünün.

Sabah 7’de işe gidip akşam 6’da eve dönmek yerine, şimdi belki de sabah 5’te işe gidiyor ve akşam 8’de eve geliyor. Bu tip farklılıklar var mı?

Ya da belki egzersiz yapmak için yakındaki spor salonuna gitmek yerine, şimdi “daha iyi donanıma sahip” olduğu için şehrin diğer tarafındaki bir spor salonuna gidiyor.

Onun eski rutinleri değişiyor ama sen sebebini bilmiyorsun. Bu konuda ona baskı yaptığınızda, kızar ve strese girer, her şey normalmiş gibi davranır ve siz sadece paranoyak olursunuz.

7. Sizi arkadaşlarıyla buluşmalarına davet etmemeye başladı

Seni seven bir erkek arkadaş sana sevgisini göstermekten her zaman mutlu olur.

İster eski kolej arkadaşlarına ister iş yerindeki meslektaşlarına olsun, herkesin harika bir partneri olduğunu bilmesini istiyor – sana sahip olduğu için gurur duyuyor.

Ancak başka biriyle görüşüyorsa, “fazladan” zamanını seninle birlikte geçirmek istemesi daha az olasıdır. Ve bu birkaç nedenden dolayı:

  • Aldattığı için kendini suçlu hissediyor ve seninle ne kadar az zaman harcarsa, bu suçluluk duygusuyla yüzleşmek için o kadar az zaman harcar.
  • İlişkinin son aşamasında olduğunu biliyor ve arkadaşlarının ya da iş arkadaşlarının seni onunla ilişkilendirmeyi bırakmasını istiyor.
  • Belki arkadaşları veya iş arkadaşları bir şeyler olduğunu biliyor ve onların size haber verme olasılığını riske atmak istemiyor.

Onun bahanesi mi? Arkadaşlarıyla birlikteyse “sadece erkeklerin olduğu bir buluşma” veya işle ilgiliyse “sadece şirket çalışanlarına özel bir yemek”.

Ve bunlar doğru olsa da, her seferinde doğru olmasına imkan yok.

Robert Weiss‘e göre, arkadaşları neler olduğunu bildikleri için senin bulunduğun ortamda kendilerini rahat hissetmeyeceklerdir:

“Aldatan erkeğin arkadaşları genellikle aldatmayı en başından bilirler ve kendi arkadaşların da muhtemelen senden çok önce öğreneceklerdir. Bu bilgi tipik olarak bu kişilerin etrafınızda kendilerini rahatsız hissetmelerine neden olur.”

Size buluşmayla ilgili tüm ayrıntıları da vermiyor: Kimin orada olacağından emin değil, ne zaman evde olacağından emin değil, planın ne olduğundan emin değil.

Bütün bunlar onun masum rolü oynamaya ve ilişkisini saklamaya çalıştığının işaretleridir.

Gitmekte ısrar edersen, çıldırır. Seni gerçekten olanlardan uzak tutması onun için daha kolay.

8. Kendini gereksiz hissediyor

Erkeğinizi sizin için önemsiz hissettirirseniz, o zaman başka birini arıyor olabilir.

Bir erkek için, bir kadın için gerekli hissetmek, genellikle “beğenmek” ile “aşk” arasındaki farktır. Ve gereksiz hissetmek, uzaklaşmak ve hatta aldatmak için yaygın bir tetikleyicidir.

Beni yanlış anlama, şüphesiz erkeğiniz gücünüzü ve bağımsız olma yeteneklerinizi seviyor. Ama yine de istendiğini ve faydalı olduğunu hissetmek istiyor – vazgeçilemez değil!

Bunun nedeni, erkeklerin aşk veya seksin ötesine geçen “daha büyük” bir şey için yerleşik bir arzuya sahip olmalarıdır. Bu yüzden görünüşte “mükemmel kız arkadaşa” sahip olan erkekler hala mutsuzdur ve kendilerini sürekli başka bir şey ararken bulurlar ya da en kötüsü başka birini ararlar.

Basitçe söylemek gerekirse, erkeklerin ihtiyaç duyulduğunu hissetmek, önemli hissetmek ve umursadığı kadını sağlamak için biyolojik bir dürtüsü vardır.

İlişki psikoloğu James Bauer buna kahraman içgüdüsü diyor.

James’in savunduğu gibi, erkek arzuları karmaşık değildir, sadece yanlış anlaşılır. İçgüdüler insan davranışının güçlü itici güçleridir ve bu özellikle erkeklerin ilişkilerine nasıl yaklaştıkları açısından kritik derecede önemlidir.

Bu nedenle, kahramanlık içgüdüsü tetiklenmediğinde, erkeklerin herhangi bir kadınla ilişki kurma olasılığı düşüktür. Kendini tutuyor çünkü bir ilişki içinde olmak onun için ciddi bir yatırım. Ve siz ona bir anlam ve amaç duygusu vermedikçe ve ona gerekli olduğunu hissettirmedikçe size tam olarak “yatırım yapmayacaktır”.

Erkeğinize nasıl bir anlam ve amaç duygusu verirsiniz? Onu nasıl daha önemli hissettirirsiniz?

Olmadığınız biri gibi davranmanıza ya da “sıkıntıdaki küçük hanımı” oynamanıza gerek yok. Gücünüzü veya bağımsızlığınızı hiçbir şekilde, şekil veya biçimde göstermemek zorunda değilsiniz.

Özgün bir şekilde, erkeğinize neye ihtiyacınız olduğunu göstermeniz ve onu yerine getirmek için adım atmasına izin vermeniz yeterlidir.

9. Gelecek hakkında farklı bir şekilde konuşmaya başladı

Aldatan erkek nasıl davranır: Planlarında artık siz yoksunuz! Eskiden gelecekten bahsedip “biz” kelimesini kullanıyorsa ama şimdi tek başına yapmak istediği şeylerden bahsediyorsa, bu iyi değil.

Planları hakkında bencil olmak istemediğini söylese bile, sadece izlerini örttüğüne dikkat edin.

Bu sürecin sonunda, sadece geleceğini düşünen bencil bir partner olabilir.

Oprah Magazine‘deki klinik psikolog Ramani Durvasula’ya göre, “Önemli bir vaat, bir ilişkiden çabucak ayrılmayı daha da zorlaştırır.”

Seni planlarına dahil etmiyorsa, bunun için iyi bir sebep var. Birinin sizi aldattığından şüphelenmenin zorluğunun bir kısmı, eşinizin işlerin neden böyle olduğunu açıklamakta çok iyi olabilmesidir.

İlişkinizde dikkatli değilseniz, siz olmadan kapıdan çıkıp gidebilir.

10. Sana duygusal olarak bağlı görünmüyor

Şimdi beni yanlış anlama:

Hiçbir ilişki ilk birkaç aydaki kadar yoğun olmayacaktır. Muhtemelen hepimizin deneyimlediği tutkulu aşama bu ilk bir kaç aydır!

Bununla birlikte, zaman geçtikçe, birbirimize daha fazla güvene yol açacak şekilde güvenli bir şekilde bağlanma eğilimindeyiz.

Duygusal yakınlık, bu güvenilir bağı canlı tutan şeydir.

Partnerinizle her şeyi açığa çıkarmakta rahat olduğunuz bir aşamaya gelirsiniz.

Ama erkek arkadaşın sana daha az bağlı ve içine kapanık görünüyorsa, bu kötüye işaret olabilir.

Odak noktaları birlikte olduğu yeni kişiye kaymış olabilir veya kendilerini suçlu hissettikleri için geri çekiliyorlar olabilir.

11. Yeni bir e-posta adresi veya numarası olduğunu keşfedersiniz

Çiftler arasındaki mahremiyet inanılmaz derecede önemlidir. Ne de olsa kendi hayatınız, kendi sosyal çevreleriniz ve kendi işleriniz var.

Telefonlarına veya sosyal medya hesaplarına erişiminiz yoksa, bu her zaman aldattıkları anlamına gelmez. Aslında sağlıklı sınırlar, sağlıklı ve işlevsiz ilişkileri birbirinden ayıran şeydir.

Ama aynı zamanda çok fazla mahremiyet diye bir şey var.

Sosyal medya profilinizi kendinize saklamak istemeniz normal ama onun mükerrer hesaplarını, hatta belki farklı bir isimle bulmanız da normal değil.

E-posta adreslerine erişememek tamamen anlaşılabilir, ancak kredi kartı özetini tamamen farklı bir e-posta adresine gitmesi dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Kendinize erkek arkadaşınızın bilgileri gizli ve sizden ayrı tutmak için elinden geleni yapıp yapmadığını sorun.

Mahremiyet ve saklanma arasında bir çizgi var.

12. Arkadaşların da hissediyor

İlişkinizde sorun görmüyor olabilirsiniz, bunun sebebi zaten o ilişkinin merkezinde olmanızdır. Peki ya diğerleri, yani dışarıdan bakanlar da aynı şeyi düşünüyor mu?

Bazen sorununuzu gerçekten analiz edebilmek için dışarıdan bir bakış açısı gerekir.

Arkadaşların, çok aşık olduğun için onun hakkında kaçırdığın bazı kötü şeyleri çoktan anlamış olabilir.

Bunca zamandan sonra ona güvenmek konusunda hâlâ zorlanıyorlarsa, arkadaşlarınızın bir şeylerin peşinde olabileceği gerçeğini göz önünde bulundurun: sonuçta o sizin güveninize pek layık değil.

Arkadaşlarınız sizi sürekli olarak bir şeyin “normal olmadığı” konusunda uyarıyor mu?

Onlar da yanlış bir şeyler hissettikleri için biraz daha derine inmenizi mi tavsiye ediyorlar?

Arkadaşlarınız, eşinize daha yakından bakmanız konusunda kararlıysa, tavsiyelerini dikkate alın.

Ne de olsa, bu “uyarılar” sadece uyarılardan daha fazlası olabilir, ancak dolaylı yoldan size bir şeylerin kesinlikle olduğunu söylemenin yolu olabilir.

13. “Suçluluk hediyeleri” satın alıyor

Hiçbir şey birdenbire satın alınan hediyelerden daha fazla “Seni seviyorum” demez.

Son zamanlarda özel bir olay olmadı ve yıldönümünüze daha birkaç ay var ve yine de erkek arkadaşınızdan sürekli olarak eğlenceli hediyeler alıyorsunuz.

Üstelik sıradan hediyeler de değil; sadece yıl dönümünüzde ya da doğum gününüzde almayı bekleyeceğiniz özel, pahalı şeyler alıyorsunuz.

Normalde, bu kutlama için bir sebep olurdu. Erkek arkadaşın sana şefkat gösteriyor, bu da seni gerçekten ne kadar sevdiğini gösteriyor.

Ama bu işte sizce de bir yanlışlık yok mu? Bunu ruhunda hissediyorsun. Açıklanamayan hediyeler sadece bir şey ama biliyorsun ki başka bir şey daha var.

Dikkatindeki ani değişiklik yeterince şüpheli değilmiş gibi, ani hediye verme çılgınlığına, davranışlarında açıklanamayan bir değişiklik eşlik ediyor.

Memnun etmeye daha hevesli ama aynı zamanda mesafeli görünüyor.

Son derece savunmacı hale geldi ve ilişkinize çok daha fazla bağlı.

Armağanlar, belli ki onun bir şeyi fazlasıyla telafi etme yolu.

14. Uzun sessizlik dönemleri var

Birbirinizle eskisi gibi konuşmuyorsunuz. Eskiden gün içinde hiç tahmin etmeyeceğiniz anlarda çalıp dururdu. Peki ya şimdi? Aldatan erkek nasıl davranır sorusunun cevaplarından biri de ‘az iletişim’ olabilir.

Bugünlerde birbirinizle konuşmadan saatler geçiriyorsunuz. Ve bu inanılmaz derecede meşgul olduğu için değil.

Onu gün boyunca ve gecenin ilerleyen saatlerinde çevrimiçi görüyorsun ama her zamanki “nasılsın” dan başka bir şey görmüyorsun!

Ve sadece telefon görüşmeleri veya yazılı mesajlar değil. Birlikte vakit geçirme şekliniz bile önemli ölçüde değişti.

Birbirinizle konuşmadan aynı odada oturuyor olurdunuz. Saatler geçiyor ve siz sadece telefonlarınızda, tamamen başka bir şey yapıyorsunuz.

Kendi kendine gülümsediğini görüyorsun ya da diğer odadan kıkırdadığını duyuyorsun.

15. Artık onun hayatını bilmiyorsun

İlk çıkmaya başladığınızda, erkek arkadaşınızın hayatıyla ilgili her ayrıntıyı biliyordunuz.

Uzun bir günün sonunda sizi telefonla arar ve işte olan her şeyi size anlatırdı.

Size gün boyunca rastgele fotoğraflar gönderir ve sürekli olarak gününüzün nasıl geçtiğini sorardı.

İyi ve kötü her şey için onun başvuracağı kişi olurdun.

İşteki terfileri ya da öğle yemeğinde olan sinir bozucu şeyi ilk duyan sendin.

Bir süreliğine ilişkiniz tamamen şeffaftı. Gün içinde neler olduğunu biliyorsunuz çünkü bunu açıkça (ve mutlu bir şekilde) paylaşıyordu.

Şimdi ondan bilgi almak imkansız hale geldi. Bilgiyi o kadar kolay mutlu şekilde vermiyor ki çoğu zaman kendinizi ilişkinin dışında hissediyorsunuz.

16. Artık sizin onayınızı aramıyor

Artık ne düşündüğünüzü umursamıyor ve bunu söylemenin başka bir yolu yok.

Yaptığı her şey minimum düzeyde veya sonradan düşünülmüş gibi geliyor. Akşam yemeğine çıktığınızda, size güzel görünmek için fazladan çaba göstermiyor mesela.

Bir tartışmaya girdiğinizde, daha sonra sizi arayıp teselli etmek için zaman ayırmıyor.

Seni mutlu etmek ve özel hissetmek için elinden geleni yapmıyor. Artık onun hakkında ne düşündüğünüzü umursamıyormuş gibi.

Asıl vurucu olan, onun başka şekillerde denediğini görmen.

Ara sıra, gizemli erkek buluşmalarından birinde, eskiden sevdiğin gömleği giydiğini göreceksin.

Hiç almadığınız hediyeler veya sizi hiç götürmediği restoranlar için kredi kartı harcamalarına şahit olabilirsiniz.

Davranışı aniden sizi memnun etmeye çalışmaktan artık ne düşündüğünüzü umursamamaya başladıysa, başka bir yerde bu ihtiyacını gideriyor olabilir.

17. “Neden daha maceracı ya da eğlenceli olamıyorsun?” gibi şeyler söylüyor.

Aldatan erkek nasıl davranır: Aldatma belirtisi, ilişkide algılanan kusurlara odaklanmaya başlamasıdır.

İlişkisi olduğu kişi gibi olmadığınız için sinirleniyor olabilir.

Bu, özellikle neden yeterince eğlenceli olmadığınızı veya yatak odasında neden yeterince farklılık yapmadığınızı merak etmeye başlarsa geçerlidir.

Herhangi bir ilişki başladığında, sadece bir ilişki olsa bile, oldukça şehvetli ve tutkulu başlayabilir.

Kusurlarınıza odaklanmak, size karşı düşmanlığın bir işareti olabilir, çünkü zihninde sizi aldatmayı haklı hale getirmek istiyor.

18. Aniden normalden çok daha fazla telefonunda

Akıllı telefonlar, günümüzde aldatmanın en yaygın kullanılan araçlarından biridir, ancak aldatan insanları yakalamak da daha kolaydır. Erkek arkadaşınızın telefonunu kullanma biçimindeki bir değişiklik, aldatıyor olabileceğine dair büyük bir ipucudur.

Erkek arkadaşın aniden normalden çok daha fazla telefonundaysa, kendini bir oyuna kaptırmış veya iş e-postalarıyla meşgul olabilir.

Ona neden her zaman elinde olduğunu sorun. Tepkisi size aldatıp aldatmadığına dair bir çok şey gösterecektir.

Daha önce hiç olmadığı halde telefonunu gizli tutuyorsa, bu aynı zamanda bir şeyler olduğunun çok açık bir işaretidir.

Danışman ve terapist Dr. Tracey Phillips’e göre, telefonlarında sizden bir şeyler gizlemek bir aldatma belirtisi olabilir:

“Senin karşında şüpheli aramalar veya mesajlar almaktan kaçınmaya çalışıyor olabilirler.”

Eskiden telefonunu oturma odasında mutlu bir şekilde bırakırken şimdi nereye gitse cebine koyuyorsa, nedenini merak etmelisiniz.

Ayrıca, yakınınızdayken veya gece boyunca yatağın yanında şarj etmek istemediğinde bile telefonun ekranını ters çeviriyorsa, şüphelenmek zamanı gelmiş demektir.

Bu şeylerin de tamamen makul açıklamaları olabilir. Örneğin, sizin için bir sürpriz planladığı için ekranı çeviriyor olabilir. Ancak değişikliklerin farkında olun ve rutinlerine dikkat edin.

19. Daha az veya daha fazla seks

Aldatan erkek eşiyle birlikte olur mu? Erkek arkadaşın başka bir kadına ilgi duyuyorsa ve onunla seks yapıyorsa, muhtemelen seninle seks yapma şeklini değiştirecektir.

Erkeğiniz sizi aldatıyorsa, seninle seks yapmak istemezler. Hatta sizinle seks yapmanın diğer kişiyi “aldatma” olduğunu bile hissedebilirler.

Veya akıllarında başka biri olduğu için ilgilerini kaybetmiş olabilirler. Seksi başlatmaktan çekiniyorsa ve sizin başlayabileceğiniz durumlardan kaçınmaya başlarsa (gecenin erken saatleri gibi) nedenini düşünün.

Bazı erkekler ise aldatırken daha çok seks isteyecektir. Daha fazla seks yapmak, kiminle olursa olsun, akıllarında olduğu anlamına gelir.

Seks uzmanı Robert Weiss nedenini şöyle açıklıyor:

“İlişkinizdeki cinsel aktivitenin hem azalması hem de artması aldatma belirtisi olabilir. Partneriniz başka birine odaklandığı için sizinle daha az seks yapabilir; daha fazla seks istiyorsa da sizi aldattığını için bunu örtbas etmeye çalışıyorlar.”

Ayrıca kendilerini suçlu hissediyor ve aşırı sevecen davranarak hilelerini örtbas etmeye çalışıyor olabilirler.

Aldatma, cinsel iştahlarını yeniden ateşler, ancak bunun, size karşı olan duygularının güçlenmesinden kaynaklanmadığını anlamazsınız.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey de, daha önce hiç yapmadıkları şeyleri yatakta yapmaya başlayan erkeklerdir. Sizden değilse nereden öğrendiler? Porno olabilir, ama başka bir kadın da olabilir…

20. Birinden sürekli olarak bahsetmek… veya onlardan bahsetmeyi bırakmak

Birinden hoşlandığınızda, çoğu zaman gerçekten farkında olmadan, her zaman onlar hakkında konuşma eğilimindesiniz. Aldatan erkek nasıl davranır sorusunun cevaplarından biri de budur.

Erkek arkadaşın aldatıyorsa, sürekli yeni ilgisinden bahsederek kendini sana “anlatıyor” bulması tuhaf bir ironidir.

Konuşmada bir kadının adı sürekli geçiyorsa, endişelenmek için nedeniniz var demektir.

Bu olduğunda, genellikle bir iş arkadaşı veya tamamen masum bir bağlamda tanıştığı biri olur ve bu, onlar hakkında konuşmanın garip bir tarafı olduğunu fark etmediği anlamına gelir. Aklında diğer kadından bahsetmiyor, sadece işten bahsediyor.

Sürekli bir kadından bahsediyorsa ve sonra aniden onlardan bahsetmeyi bırakırsa, bu daha da şüphelidir.

Biraz flört olarak başlayan bir şeyin artık fiziksel bir şeye dönüştüğünün iyi bir göstergesi.

Bir kez gerçekten bir ilişkisi olduğunda, genellikle ondan sürekli bahsetmenin iyi bir fikir olmadığını anlayacaktır.

21. Görünüşüne daha fazla dikkat etmeye başladı

Pek çok erkek, yerleşik bir ilişkiye girdikten sonra (duşlar ve temiz giysiler dışında) görünümleriyle çok fazla ilgilenmez.

Erkek arkadaşınız aniden kendine yeni kıyafetler alırsa veya cilt bakım kremleri veya farklı takılar gibi, dikkatli olmalısınız.

Bu olursa, kesinlikle sizi etkilemeye çalışıyor olabilir veya orta yaş sendromu yaşıyor da olabilir.

Ama bunu başka birini etkilemek için yapıyor olma ihtimali de güçlü. İlişkinizin ilk birkaç ayını düşünün.

O zaman, son zamanlara kıyasla daha fazla çaba sarf etti mi? Yeni keşfettiği görünüşe odaklanması, ilk bir araya geldiğiniz zamankine benziyorsa, endişelenmeniz için nedeniniz var.

Bu, yeni bir ilişkideyken doğal olarak yaptığı şeyleri yaptığı anlamına gelir… ama bu sefer ilişki seninle değil.

Sertifikalı bir danışman ve Double Trust Dating‘in ortak sahibi Jonathan Bennett, partneriniz uzun süredir aynı saç kesimine sahipse ancak aniden yeni bir cesur saç kesimi yaparsa “bu, başka bir kişiyi etkileme çabasını gösterebilir” diyor.

Dr. Phillips in Bustle’a göre, bakım alışkanlıklarında bir değişiklik olup olmadığına da bakmak isteyebilirsiniz:

“Eşiniz eve gelir ve hemen uzun bir duşa girerse, herhangi bir aldatma kanıtını ortadan kaldırıyor olabilir.”

22. Kredi kartı harcamaları arttıysa

Aldatma, pahalıya mal olan bir eylemdir. Dışarıda yemekler, içecekler ve belki otel odaları olacak. Birlikte olduğu kadın da aldatıyorsa, dışarı çıkmaktan başka gidecek yerleri yoktur ve bu çok pahalıya mal olur.

Bekar olsa ve onu götürecek kendi yeri olsa bile, onu etkilemek isteyecektir ve bu genellikle pahalı restoranlar, çiçekler ve hediyeler anlamına gelir.

Erkek arkadaşınız iyi kazanıyorsa veya finansal kazancınız ortak yönetilmiyorsa, fazladan harcamayı hemen fark etmeyebilirsiniz. Ancak zamanla, maliyetler artmaya başlayacaktır. Kredi kartı ekstreleri en büyük delil olacaktır.

Hiç olmaması gereken zamanlarda, parasız kalıyor ve hatta sizden istiyorsa, aman dikkat. Belki her gafta sonu yemeyi sevdiğiniz şeyi almıyordur ya da doğum gününüz için size ucuz bir hediye almıştır.

İlk başta küçük işaretler olabilir – randevu gecesi abartılı bir şarap yerine ucuz bir şişe şarap almak gibi basit şeyler.

Bu küçük şeyler birikmeye başlarsa ve para konusunda endişelenmesi için başka bir neden bulamıyorsanız, o zaman bir sorununuz olabilir.

23. Daha fazla çalışmak veya yeni hobiler edinmek

Pek çok erkek ilişki yaşadığı kişiyle işte tanışır, bu nedenle işte daha fazla zaman geçirmek, bir şeyler olabileceğinin göstergesidir.

Robert Weiss Ph.D.’ye göre:

Lastiğin patlaması, <telefon şarjının bitmesi, trafik sıkışıklığı, spor salonunda fazladan zaman harcamak ve buna benzer mazeretler hep birlikte geç kalmak için aldatmaya işaret edebilir.”

Herkesin normalden biraz daha fazla çalışması gerektiği zamanlar vardır, ancak görünürde bir sebep olmadan çok fazla mesai yapıyorsa, endişelenme zamanı gelmiştir.

Terfi, ya daha fazla para ya da büyük bir yeni proje. Bunların hiçbiri olmuyor gibi görünüyorsa, ona neden bu kadar çok çalıştığını ve ne üzerinde çalıştığını sormanın zamanı gelmiştir.

Bir cevabı yoksa, çalıştığını söylediğinde aslında çalışmıyor olması oldukça muhtemeldir.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey de, çok zaman alan büyük yeni hobilerdir. Yeni hobisi, diğer kadınının da yaptığı bir şey olabilir ve onunla birlikte olmuş olabilir.

Ayrıca tamamen uydurulmuş olabilir ve sadece evden uzakta vakit geçirmek için bir bahane olabilir.

Onu bir gecede ya da hafta sonlarında alıp götürecek olan – iş ya da hobiyle ilgili – her şeye dikkat edin. Belki uyduruyor ve olacağını söylediği yerde değil.

Ya da iş seyahati anlamına gelen terfi, onunla seyahat nedeniyle gittiği terfi olabilir.

O gerçekten tenisle ilgilenmiyor olabilir, ama bunu yapıyor ve tenis kulübünün bir parçası olmak, hafta sonları kaçamak yapıyor anlamına gelebilir

Şüpheleniyorsanız, bir dahaki sefere onunla gelmeyi önerin ve ne olduğunu görün.

24. Sosyal veya aile etkinliklerinden kaçmak

Hepimizin arkadaşlarımızı veya ailemizi görmek istemediğimiz zamanlar olur, ancak karısını aldatan erkekler genellikle bunu başka bir seviyeye taşır.

Oprah Magazine‘deki klinik psikolog Ramani Durvasula’ya göre, “Önemli bir söz, bir ilişkiden çabucak ayrılmayı daha da zorlaştırır.”

Kendi arkadaşlarını ve ailesini görmekten hala mutluysa ama sizinkilerle olan olaylardan kaçınıyorsa, aldatıyor ve yavaş yavaş hayatınızdan çekiliyor olabilir.

Aldatmıyor olsa bile, daha önce “sizin tarafınızla” sosyalleşmekten mutlu olan bir erkeğin bundan sonra mutlu olmadığına karar vermesi genellikle kötü bir haberdir.

Yine de hiçbir şey varsaymamaya dikkat edin, çünkü bu zor olabilir.

Bazen insanlar kaygı veya depresyonla mücadele ettikleri için sosyal alışkanlıklarını değiştirirler ve erkekler kendilerine en yakın olanlarla bile ruh sağlıkları hakkında konuşmayı çoğu zaman kolay bulmazlar.

25. Zihinsel olarak kontrol edilmiş gibi hissediyorsun

Hiç erkek arkadaşınla aynı odada oturup onun gerçekten orada olmadığını hissettin mi?

Birbirinizle dizdize oturuyor olabilirsiniz ve yine de umutsuzca yalnız hissedeceksiniz.

Konuştuğunuzda, kelimelerin bir kulağınızdan girip diğer kulağınızdan çıktığını neredeyse görebiliyordunuz. Söylediğiniz hiçbir şey dikkatini çekmiyor ve sürekli tekrarlamanız gerekiyor çünkü belli ki dinlemiyor.

Bütün bir konuşma boyunca gözlerinin içine baksa bile, aklının başka bir yerde olduğunu görebilirsin.

Gözlerinde o boş bakış var, bu da tamamen başka bir şey düşündüğü anlamına geliyor.

Kısa, düşünmeden cevaplaması ve hatta bu konuşmanın bitmesini ne kadar çok istediğini gösteren kısa cevaplarından bahsetmiyorum bile.

Bunu işle meşgul olmaya ya da sadece hayatla meşgul olmaya bağlayabilirsin ama derinlerde bunun tamamen başka bir şey olduğunu biliyorsun.

Artık günlük etkileşimlerinize yatırım yapmadığı gerçeği, size olan sevgisinin giderek azaldığını ve belki de başka birine aşık olduğunu gösteriyor.

BENZER YAZI: RÜYADA ALDATILMAK NE ANLAMA GELİR? ALDATILDIĞINI GÖRMEK NE DEMEK?

26. Onun için güzel bir şey yapmandan nefret ediyor

Tüm duygusal ruh hali değişimlerinin dışında, bu muhtemelen en şüpheli olanlardan biri olmalı. Onun için yaptığın tüm tatlı ve sevimli şeylere tepki göstermesi aldatan erkek nasıl davranır sorusunun cevabıdır.

Çantasına bir not bırakmak ya da gün boyunca mesaj atmak kadar küçük bir şey bile onun mutlu olmasına yetiyordu.

Fakat şu anda küçük, basit bir jest kötü bir kavganın başlangıcı olabilir. Sanki onun için tüm güzel şeyleri yapmanı engelliyormuş gibi. Bu bir suçluluk duygusu olabilir.

Bir erkek tatlı olduğun için sana kızarsa, bunu kırmızı bayrak olarak kabul et ve toparlan.

Ya suçludur ya da sadece hayattaki güzel şeyleri nasıl takdir edeceğini bilmeyen bir insandır.

Her iki durumda da, böyle bir adamı hak etmiyorsun.

BENZER YAZI: KADIN VE ERKEKLERİN AYRILIK SEBEPLERİ

27. Çok dikkat

Aldatan erkek, birincil ilişkisini bitirmek istemez. Erkek arkadaşın aldatıyor, ancak senden ayrılmayı düşünmüyor ve seni yedekte tutuyor olabilir.

Eğer durum buysa, daha az değil, daha dikkatli olması muhtemeldir. Kendini suçlu hissediyor ve sana ilgi göstererek kendini daha iyi hissettirmek istiyor.

Belki romantik bir hafta sonu kaçamağı yapacak ya da daha önce hiç yapmadığı halde eve çiçeklerle gelecek.

Belki yılbaşı ya da doğum günü hediyeleri söz konusu olduğunda oyununu hızlandıracak ve size daha önce hiç olmadığı kadar pahalı bir şey alacak.

Tabii ki, geleceği düşünüyor olabilir ve size eskisinden daha fazla ilgi göstermek ve size bağlı kalmak istediğini fark ediyor olabilir.

BENZER YAZI: BURÇLARINA GÖRE BİRİNİN YALAN SÖYLEDİĞİ NASIL ANLAŞILIR?

28. Bir şeyler olduğunu biliyorsun

Bir şeylerin yanlış olduğu hissine kapıldıysanız, bunun nedeni muhtemelen yanlış olmasıdır.

Sezgi, erkek arkadaşınızın davranışlarıyla ilgili küçük ipuçlarını yakalamanıza olanak tanır.

Her şeyin olduğundan farklı olduğunu biliyorsun ve nedenini merak ediyorsun.

Yine de, sezgiye açıklığın güvensizliğe dönüşmesine izin vermemek önemlidir. Kendine karşı gerçekten dürüst olmalısın.

Diğer insanlardan şüphelenme geçmişiniz varsa, ancak hiçbir zaman haklı çıkmadıysanız, sezginiz değil, güvensizliğiniz olabilir.

Bu utanılacak bir şey değil, ama üzerinde çalışmanız gereken bir şey.

Genel olarak güvensiz olmadığınızı biliyorsanız ve bir şeylerin ters gittiğine dair karşı konulmaz bir duyguya sahipseniz, muhtemelen haklısınızdır.

Erkek arkadaşını herkesten daha iyi tanıyorsun.

Ne hissettiğinizi hissetmenizin kesinlikle bir nedeni var. Aldatmıyor olabilir, ancak neler olup bittiğini öğrenmeye çalışmanız kesinlikle doğru.

Varsaymayın, farkında olun ve sorular sormaya başlayın.

BENZER YAZI: ALDATAN KADINLAR VE ERKEKLER NASIL ANLAŞILIR? İŞTE EN YAYGIN ALDATMA BELİRTİLERİ

Aldatan erkek nasıl davranır: İlişkinizi nasıl kurtarırsınız?

Öncelikle bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Partnerinizin az önce bahsettiğim birkaç davranışı sergiliyor olması, onun kesinlikle aldattığı anlamına gelmez. Bunlar, ilişkinizde ilerideki sorunların göstergeleri olabilir.

Ancak son zamanlarda partnerinizde bu göstergelerden birkaçını gördüyseniz ve ilişkinizde işlerin yolunda gitmediğini hissediyorsanız, işler daha kötüye gitmeden önce işleri tersine çevirmek için harekete geçmenizi tavsiye ederim.

İLGİLİ YAZI: ERKEKLER NEDEN ALDATIR? İŞTE ERKEKLERİN KADINLARI ALDATMA NEDENLERİ VE GERÇEKLER

Bir ilişki koçu size de yardımcı olabilir mi?

Durumunuz hakkında özel tavsiye istiyorsanız, bir ilişki koçuyla konuşmak çok yardımcı olabilir.

İlişkinizi düzeltmek ya da durumu kabullenip psikolojik destek almak istiyorsanız, Psikolojik Danışmanlık şirketini sizlere öneririm.

Sadece birkaç dakika içinde sertifikalı bir ilişki koçuyla bağlantı kurabilir ve durumunuza özel tavsiyeler alabilirsiniz.

Bununla birlikte aldatıldıktan sonra, ilişkinize son verirseniz, eski sevgiliyi unutmak için çeşitli yöntemler de geliştirmelisiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX’TEKİ EN İYİ 19 İHANET VE ALDATMA FİLMİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!