Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaHayatAldatan Kadın Nasıl Anlaşılır ve Davranır: İşte 31 Sinsi Belirti

Son Yazılar

Aldatan Kadın Nasıl Anlaşılır ve Davranır: İşte 31 Sinsi Belirti

Çoğu insan, erkeklerin kadınlardan daha fazla aldattığını düşünür. Ancak kadınlar da kocalarını aldatabilirler. İşte dikkat etmeniz gereken aldatan kadının belirtileri.

Erkekler genellikle potansiyel aldatan kişi olarak etiketlenir, ancak kadınlar da aktif olarak aldatıyor. Diğer erkeklerle seks yapmak, randevulara çıkmak veya tam anlamıyla ilişkiler yaşamak olsun, kadınlar bazen evlilik dışı ilişkilere girebilirler. Aldatan kadın nasıl anlaşılır, nasıl davranır, belirtileri nelerdir bilirseniz, kötü haber sizi şaşırtmadan önce ne yapacağınızı anlayabilirsiniz.

Karının ya da sevgilinin ilişkinizde sadakatsiz olduğundan şüpheleniyorsanız, çoğu zaman bu bir güvensizlik işareti de olabileceği için duruma yeterli önemi vermiyor olabilirsiniz.

Hangi işaretleri arayacağınızı bilmek, yalnızca sizi aldatıp aldatmadığını anlamanıza veya anlamamanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda tam olarak neyi yanlış yaptığını belirlemenize de yardımcı olacaktır. Belki sizi aldatmıyordur; belki başka bir şey vardır!

Öyleyse, aldatan kadın nasıl anlaşılır, nasıl davranır, belirtileri nelerdir, hadi birlikte bakalım.

Kadınlar Neden Aldatır?

aldatan kadın nasıl anlaşılır

Çoğu insan erkeklerin aldatma olasılığının daha yüksek olduğunu düşünür. Bu, erkeklerin yüksek cinsel dürtülere sahip olduğu klişesinden gelir, bu nedenle, eşleri cinsel ihtiyaçlarını karşılamıyorsa, evliliklerinin dışına bakmak zorunda kalabilirler. Sanki bu aldatmak için bir bahaneymiş gibi.

Ama kadınlar da yapıyor. Peki kadınlar neden kocalarını aldatır? İşte en önemli nedenler:

1. Yalnızlık

İnsanların evlenmesinin en büyük sebeplerinden ikisi, artık yalnız yaşamak istememeleri ve bir hayat arkadaşı aradıkları içindir. Hayatta birlikte yürüyecekleri ve iyi ya da kötü zamanlarında yanlarında olacak birinin olmasını istemeleridir.

Ama bazen evlilikler öyle yürümez. Kocası işkolik, kötü davranan veya duygusal olarak hazır olmayan biriyse, kadın evliliğinde kendini çok yalnız hissedecektir. Bu nedenle, başka bir yerde aradığı duyguları bulmak isteyebilir.

2. Orta Yaş Bunalımı

Yaşlanmak kimse için kolay değil ama özellikle kadınlar için zor. Kadınların benlik saygılarının büyük bir kısmı nasıl göründükleri ile ilgilidir. Bu nedenle, görünüşleri solmaya başladığında paniğe kapılmaya başlayabilirler.

Artık çekici olup olmadıklarını merak edebilirler. Ve bu nedenle, başka bir adam onlara biraz ilgi gösterirse, bu onlara “hala sahip olduklarını” gösterir.

Erkeklerin onları istemesi için hala yeterince çekici olduklarını bilmek kendilerini iyi hissettiriyor.

3. Duygusal Destek Eksikliği

Dünyada duygusal olarak yeterli olgunluğa sahip olmayan birçok erkek var. İş yerinde, video oyunları oynayarak veya arkadaşlarıyla dışarıda çok fazla zaman geçirebilirler. Bütün bunlar, kadınların duygusal destekleri yokmuş gibi hissetmelerine neden olabilir.

Bunları yapmasa bile, en kötü zamanlarınızda ihtiyacınız olan desteği sağlamıyor olabilir. Bazı erkekler çocuksu olabilir, bu sebeple de kadın evde sanki ikinci bir çocuk varmış da, onun her şeyi ile detaylı şekilde ilgilenmek zorundaymış gibi hissediyor olabilir.

Aşk yaşamak istiyor, köle olmak değil. Ve evliliğinde bu romantizmi bulamazsa başka bir yerde bulabilir.

4. İlişkide Güven Yoksunluğu

Güven temelli olmayan ilişkiler, birini muhtaç, yapışkan ve ilgi için aç bırakan duygusal bir bağlanma tarzıdır. Ve kocası ona yeterince ilgi ve şefkat göstermezse, kadın daha fazla endişe duymaya başlar.

Bu yüzden ona ihtiyacı olanı vermesi için başka bir erkek aramaya gidebilir. Başka bir erkek ona sevgi, zaman ve enerji sunarsa, bu onu tatmin eder. Aradığı şeyi bulmuştur ve siz ikinci sıraya düşersiniz.

Aldatan Kadın Belirtileri

aldatan kadın nasıl anlaşılır

İlişkiler söz konusu olduğunda, birçok insanın sahip olduğu en büyük korkulardan biri aldatılmaktır. Kimse sevdiği kişi tarafından aldatılmak istemez.

Birçok insan bu basit nedenden dolayı ilişkiye girmekten çekinebilir. Belki daha önce aldatıldıkları için yeniden bunu yaşamak istemiyorlar ve bu acıyı tekrar kendilerine çekme riskini almak istemiyorlar.

Bu korkuları bir kenara bırakıp sevdiğiniz kadına bağlandığınızda, incinme ve ihanete uğrama olasılığını siz kendiniz yaratırsınız. Ama umursamıyorsun çünkü sadakatsiz olmayacaklarına inanıyorsun.

Elbette partnerinizin dönüp hepimizin korktuğu şeyi yapmasını asla beklemezsiniz ama hayat her zaman beklediğimiz gibi gitmez.

Aldatan kadın belirtileri her zaman çok açık değildir, ancak aldatan bir eşin işaretlerini öğrenebilir ve sadakatsizliğin acısını en azından biraz hissetmekten kaçınabilirsiniz.

Aldatan kadın nasıl anlaşılır, nasıl davranır konularıyla birlikte belirtileri nelerdir öncelikle bunlara bakalım.

1. Onun sadakatsiz olduğunu hissediyorsun

Şimdi, suçlamanızı yalnızca içgüdülerinize dayandırmamalısınız. Belirtilere bakın ve elbette hayat arkadaşınıza ona göre yaklaşın.

Ama içten içe onun yapmaması gereken bir şey yaptığını hissediyorsan, muhtemelen haklısın. İçgüdülerinizin bir nedeni var.

2. Artık sosyal medyaya senin fotoğraflarını koymuyor.

Eskiden sosyal medyada ikinizin bir sürü fotoğrafını paylaşırdı ama son zamanlarda değişti. Aslında, sosyal medyasına girerseniz, onun bir ilişkisi varmış gibi görünmüyor. Seni saklıyorsa, bekar görünmek istiyor olabilir.

3. Telefonu hep sessizde

Bunu mutlaka kesin bir işaret olarak almayın. Ancak bununla eşleşen başka belirtiler görürseniz, sizi aldatıyor olabilir.

Kaç tane mesaj geldiğinin farkında olmaman için telefonunu sessizde tutuyor olabilir. Özellikle kiminle konuştuğu hakkında ona soru sormanı istemiyor.

4. Onu aldattığını söylüyor

Bu bir klasik. Partnerlerini aldatan kişiler, genellikle partnerlerinin kendilerini aldattığını düşünerek paranoyaklaşırlar. Çok savunmacı olacaklar ve her hareketinizi analiz edecekler.

Ama gerçekte, seni aldatan o olabilir ve şüpheci olması gereken kişi aslında sensin.

5. O çok daha fazla çalışıyor

Daha önce, orada burada spor salonuna gidebilirdi, ancak son zamanlarda egzersiz rutinini artırdı. Spor salonunda hoşlandığı birisi olabilir ya da dışarıda bir yerdeki birine daha fit görünmek istiyordur.

6. O mutlu değil

Size hayatından memnun olmadığını söylerse, bu bir yardım çağrısıdır. Eğer mutlu değilse, her yerde aradığı mutluluğu bulmaya çalışacaktır.

Bu, sizi aldattığı anlamına gelmez, ancak gelecekte sizi aldatma olasılığını artırır.

7. Sizinle daha az bilgi paylaşır

Birlikte olduğunuzda, size hayatında neler olup bittiğini anlatmıyor. Ondan bir mesafe, bir kopukluk hissediyorsun.

Aldatan bir eşin belirtilerinden biri de sizden kopmasıdır. Hayatınızdaki kişi sizi aldatıyorsa, bilinçaltında sizden uzaklaşacaktır çünkü artık enerjilerini başka birine harcamaktadırlar.

Bunu aynı zamanda eşlerine ihanet ettikleri için kendilerini suçlu hissettikleri için yaparlar, bu yüzden kendilerini kötü hissetmek zorunda kalmamak için onlardan uzak dururlar.

8. Her zaman nerede olduğunu bilmek istiyor

İlk başta gerçekten umursuyormuş gibi görünebilir ama gelin buna daha yakından bakalım. Sürekli olarak sizi kontrol ediyor ve nerede olduğunuzu soruyorsa, bunun bir nedeni vardır. Nerede olduğunu ve ne kadar süreliğine gideceğini bilirse, diğer kişiyle ne kadar zaman harcayabileceğini de tahmin edebilir.

9. Giyimine daha çok özen gösteriyor

Eskiden çoraplarının uyumlu olup olmaması umurunda değildi. Ama şimdi, ne giydiği konusunda daha özenli. Görünüşü son zamanlarda hızla değişti ve nedenini bilmiyorsun.

Senin yüzünden değil. Nasıl göründüğüne daha fazla dikkat ediyorsa, başka birini etkilemek istiyor demektir.

10. Aniden cömert oldu

aldatan kadın nasıl anlaşılır

Hatalar yaptığımızda ve hayat arkadaşımızla aramızı bozduğumuzda, genellikle bunu telafi etmeye çalışırız. Belki çiçeklerle veya bir akşam yemeğiyle vs.

Sana rastgele hediyeler alıyorsa, bir şey hakkında kendini suçlu hissediyordur. Son zamanlarda tartışmadıysanız, bu araştırılması gereken bir şeydir.

11. Yaptığın her şeye sinirlenmeye başladı

Yanlış bir şey yapsanız da yapmasanız da, çok çabuk sinirleniyor. Hiçbir şeyi doğru yapamıyormuşsun gibi. Hatta bazen senden nefret ediyormuş gibi bile hissettirebilir.

Söylediğiniz veya yaptığınız her şeyi rahatsız edici buluyorsa, ilişkiyi kontrol etmiş demektir. Başka birinden hoşlanıyor ve onun için sen sadece katlanması gereken can sıkıcı bir insansın. Kalp kırıcı ama doğru.

12. Aldatma konusunu gündeme getiriyor

Şimdi, seni aldattığını söylemeyecek. Ama diğer insanların ilişkilerini paylaşırken, buna da ara sıra vurgu yapacak.

Aldatılan bir arkadaşından bahsedebilir ve aldatmanın neden olduğu sorunları hakkında konuşabilir. Buna çok dikkat edin çünkü bu, hemen geçiştirebileceğiniz bir sohbettir.

13. Bekar arkadaşlarıyla takılıyor

Evli olduğunuzda, diğer evli çiftlerle takılırsınız. Genellikle böyle olur. Bekar insanların farklı bir yaşam ritmi vardır ve bu her zaman evli çiftlerin hayatlarıyla uyuşmaz.

Ama bekar arkadaşlarıyla çok daha fazla takılıyorsa, belki artık evli olmaktan hoşlanmıyordur.

14. Artık daha fazla ayrı zaman geçiriyorsunuz

Hemen fark etmeseniz de, yeterince düşünürseniz, artık birlikte çok kaliteli zaman geçirmediğinizi göreceksiniz.

Hafta sonları evde olmaz ve işten sonra eve geç gelir ve yatar. Artık birlikte vakit geçirmiyorsanız, bir şeylerin ters gittiği açıktır.

15. Bir cinsel yolla bulaşan hastalık kaptı

Eşinizle aynı su şişesinden içtiğiniz için cinsel yolla bulaşan hastalık kapmazsınız.

Aldatan bir eşin açık belirtilerini arıyorsanız, cinsel yolla bulaşan bir hastalığın eşinize başka birinden bulaşmış olmasıdır. Bulaşan hastalık sizde kesinlikle yoksa, başka nereden kapabilir ki?

Sizin başka biriyle ilişkiniz yoksa, bundan eminseniz, hayat arkadaşınıza bulaşan bu hastalıktan da siz sorumlu olamazsınız.

16. Tek başına gezilere çıkıyor

Şimdi, yalnız seyahat etmek önemli değil. Birçok kadın yalnız seyahat etmekten hoşlanır ve bunu aldatmak için yapmaz.

Ancak bazı durumlarda, ani bir yalnız seyahat etme dürtüsü, başka biriyle buluşacağı anlamına gelebilir.

17. Sana yatakta başka bir isimle hitap etti

Pekala, bu şimdi iyiye işaret değil, değil mi? Hiç kimse karısıyla yataktayken başka bir adamın adını duymak istemez. Özellikle de her zaman senin adını söylüyorsa ya da hiçbir şey söylemiyorsa.

Yani bu, karının seni aldattığının oldukça güçlü bir işareti. Başka neden seninkinden başka bir isim haykırsın ki? Fiziksel olarak aldatmıyor olsa bile, seninle yataktayken kesinlikle başka bir erkeği düşünüyor.

18. Eğlenceye her zamankinden daha fazla düşkün

Belki de o senin geleneksel karın ve seninle ilgilenen ikinci annendi. Ancak, yeni arkadaşlar edinmiş olabilir.

Ve şimdi aniden, akşam yemeği hazırlamak ve geceleri sizinle televizyon izlemek yerine, dışarıda parti yapıyor.

Ama gerçekte kiminle parti yaptığını biliyor musun? Bu yeni “arkadaşlarla” tanıştınız mı veya birlikte olduğunu iddia ettiği eski arkadaşlarıyla konuştunuz mu? Her iki durumda da, normalden daha fazla eğlenceye gidiyorsa, şüphelenmekte haklısınız.

19. Artık düzenli olarak “seni seviyorum” demiyor

Tabii ki, bir çift ilk kez bir araya geldiğinde çok fazla fiziksel ve duygusal yakınlık olur. Belki de sana her zaman seni sevdiğini söylerdi.

Ama şimdi, birdenbire onun artık bunu pek söylemediğini fark ettiniz.

Elbette, önce sen söylersen sana geri söyleyebilir. Ama bu kelimeler ağzından çıktığında gerçekten hissediyor gibi görünmüyor.

20. Senin arkadaşlarından uzak duruyor

Bunun karınızın sizi aldattığının bir işareti olacağını hemen düşünmeyebilirsiniz. Ama kesinlikle olabilir.

Eğer suçluysa, anlayacaklarından korktuğu için arkadaşlarınızın gözlerinin içine bakamayabilir. “Arkadaşını aldatıyorum” yazan bir tabela taşıyormuş gibi hissedebilir, bu yüzden suçluluk duygusu onu uzak tutar.

21. Alışveriş çılgınlıkları arttı

Her zamankinden çok daha fazla alışverişe gidiyorsa ve eve seninle giymediği bir sürü sevimli kıyafetle geliyorsa, bu da kötüye işarettir. Bunları kimin için ve neden alıyor?

Alışveriş ve gardırop alışkanlıklarındaki ani bir değişiklik, tüm bu kıyafetleri başka bir erkeğe iyi görünmek için aldığını gösterebilir.

Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız ne yapmalısınız?

Aldatan kadın nasıl anlaşılır artık biliyorsunuz. Bu listeyi okuduysanız ve birçoğu size doğru geliyorsa, sizi aldatan bir karınız olabilir. Peki, şimdi ne yapmalısın? İşte bazı ipuçları:

1. Hiçbir şeye acele etme

Öfkeniz veya üzüntünüz sizi ele geçirebilir, ancak onlara izin vermemeye çalışın. Elbette, zor olacak. Ancak sakinliğinizi elinizden geldiğince korumaya çalışın.

Hemen boşanmak veya evden taşınmak gibi konularda acele etmeyin. Cesur hareketler yapmadan önce, onun sizi aldattığına dair kanıtınız veya onun bir itirafı olması gerekir.

2. Çocuklarınızı ilk sıraya koyun

Çocuklarınız varsa, kesinlikle önce gelmeliler. Bu, karınızla olası aldatma konusunda yüzleşmeye karar verirseniz, bunu özel olarak yapın anlamına gelir. Çocukların ne hakkında konuştuğunuzu duymadığından emin olun. Bu onların işi değil.

Ayrılmaya karar verirseniz, çocukları tüm karmaşanın bir parçası haline getirmeyin. Bilmek istemiyorlar, bilmeleri de gerekmiyor. Çocuk olmalarına izin vermeli ve tüm yetişkin/ebeveyn dramını onlardan uzak tutmalısınız.

3. Olayları bağlamı içinde tutun

Tüm düşünceleriniz kontrolden çıkmış olabilir. Bu anlaşılabilir; şokta ve/veya inanılmaz derecede üzgün olabilirsiniz.

Ancak olayları bağlamı içinde tutmaya çalışın. Dünyanız etrafınızda çöküyor gibi görünebilir, ancak işleri doğru bir şekilde hallederseniz, uzun vadede gayet iyi olacaksınız. Sen güçlüsün ve bunu atlatacaksın.

Karınızın sizi aldattığına eminseniz, geçmişi deşmenin anlamı yok, geleceğe bakmak ve bu durumdan bir an önce kurtulmak için kendinizi hazırlamalısınız.

4. Onunla yüzleş

Yapmamanız gereken bir şey, bunu kendinize saklamaktır. Karınla yüzleşmeli ve onunla bu konuyu konuşmalısın. Bu, hayatınızın geri kalanında kafanızı kuma gömmek ve hiçbir şey olmamış gibi davranmak istemediğiniz sürece geçerlidir.

Ama onunla yüzleşmeden önce toplayabildiğin kadar çok kanıtın olmalı. Muhtemelen ilk başta inkar edeceğini biliyorsun, bu yüzden yapamaması için kanıta ihtiyacın var. Bir sonraki kararınızı vermeden önce her şeyi açık ve dürüst bir şekilde masaya yatırmanız gerektiğini ona söyleyin.

5. Rahatlamayı öğrenin

Karınızın sizi aldattığını öğrenmek sizi çıldırtabilir – şüphesiz. İster öfkenize, ister kederinize * veya her ikisine birden * sarılı olun, duygularınızın sizi ele geçirmesine izin vermemeye çalışın.

Elinizden geldiğince rahatlamaya çalışın. Belki biraz meditasyon yapmayı ya da spor salonunda egzersiz yaparak biraz stres atmayı deneyebilirsiniz. Her iki durumda da sakin, soğukkanlı ve kendinize gelmiş olmanız gereklidir.

6. Bu konuda bir şeyler yap

Elbette, kötü bir rüya gibi hissettiren bir şeyden uyanmak isteyebilirsin ama yapamazsın çünkü bu artık senin gerçeğin. Orada öylece oturup karın seni hiç aldatmamış gibi davranamazsın!

Yapılacak en iyi şey bu konuda bir şeyler yapmaktır. Arkanıza yaslanıp sizden faydalanmasına izin vermeyin. Kendiniz için ve öz sevginiz dışında bir şeyler yapın.

Sonuç

Kimse aldatılmak istemez ve kimse aldatan biriyle ilişkisini sürdürmek istemez. Aldatan bir eşin belirtilerini öğrenerek bir sonraki adımı atabilir ve onunla bu konuda yüzleşebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!