Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaTakiyeAlkol Satışı Yasak mı? Alkol Satışı Neden Yasak? Alkol Satışı Yasağı İstanbul'a...

Son Yazılar

Alkol Satışı Yasak mı? Alkol Satışı Neden Yasak? Alkol Satışı Yasağı İstanbul’a Sıçradı!

Alkol satışı yasak mı İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana gibi şehirlerde alkol satışı yasağı neden uygulanıyor? Alkol satışı neden yasak?

Alkol satışı yasak mı sorusu son günlerin en çok araştırılan konularından birisi! Peki İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana gibi şehirlerde alkol satışı yasağı neden uygulanıyor? Vatandaş alkol satışı neden yasak diye soruyor, işte detayları yazımızda.

ALKOL SATIŞI NEDEN YASAK?

Alkol satışı neden yasak? Korona virüs önlemleri kapsamında alınan karara göre alkol satış yasağı valiliklerce uygulanmaya devam ediyor. Vatandaş da ne alakası var, alkol satışı yasak mı, neden yasak ki gibi sorularla internette araştırma yapıyor. Edinilen bilgilere göre alkol satışının yasak olmasının sebeplerinin başında, keyif verici içeceklerin, insanların maske takma zorunluluğunu etkilemesinden dolayı olduğu öne sürülüyor. 17 gün boyunca evlerinde zaman geçirecek olan vatandaşların, alkol alarak maske takma zorunluluğuna istemeyerek uymamasının önüne geçilmek isteniyor. 😅

ALKOL SATIŞI YASAK MI?

Alkol satışı yasak mı sorusu da en sık araştırılan konulardan birisi. İnsanların özel hayatına müdahale edildiğini düşünen bazı teröristler (!), alınan kararlara karşı çıkması yanında, aslında ülkeyi yönetenlerin vatandaşlarının sağlığını düşünmesini göz ardı ediyorlar. Alkol satış yasağı ile gelirlerinden feragat eden ülke yöneticileri, hem korona virüs ile etkin şekilde mücadele edip, aynı zamanda da alkolün vücut üzerindeki etkilerini azaltmayı hedeflemekteler. 😂

İSTANBUL’DA ALKOL SATIŞI YASAKLANDI!

Alkol satışı yasak mı İstanbul’da? Çok tartışılan içki satış yasağı ile İstanbul Valiliği de açıklama yaptı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında alkol ürünlerinin satılmasını yasaklayan kararda “İlimiz genelinde 17.05.2021 Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olmasına, market, bakkal ve büfe gibi yerlerde de alkol ürünü satılmamasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul’da İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı ile tam kapanmada alkol ürünlerinin satılması yasaklandı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “İçişleri Bakanlığının Genelgesine istinaden; İlimiz genelinde 17.05.2021 Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olmasına, market, bakkal ve büfe gibi yerlerde de alkol ürünü satılmamasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

“ADLİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR”

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Kaymakamlar ve ilgili Kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.”

İZMİR’DE ALKOL SATIŞI YASAKLANDI!

Bu arada İzmir’de de koronavirüs tedbirleri kapsamında alkol ürünlerinin satılmasının yasaklandığı duyuruldu. İzmir Valiliği’den dün yapılan açıklamada, Vali Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda, kentte alınacak tedbirlerin görüşüldüğü belirtildi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 27 Nisan tarihli genelgesi ve 21.04.2021 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olması gerektiği aktarıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi de “İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda oy birliğiyle alındığı açıklanan 2021/28 sayılı kararda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in imzası bulunmamaktadır” açıklamasında bulundu.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!