in

SevdimSevdim

Alkol Yasağı 2020 Neden Getirildi? Alkol Yasakları Saati ve Günleri Ne Zaman?

Alkol yasağı hakkında bilgi sahibi olmayan internet kullanıcıları, İçişleri Bakanlığı’nın 81 il için yayımladığı alkol yasakları ile ilgili 2020 genelgesi araştırılıyor. Peki alkol yasağı 2020 neden getirildi, kapsamı nedir, alkol yasağı saati ne zaman ve hangi günler olacak? İşte tüm detaylar yazımızda.

alkol yasağı 2020

Korona virüs salgını sebebiyle artan vaka sayılarını azaltmak amacıyla alınan önlemler kapsamında alkol satışı da yasaklandı. Haftaiçi saat 21:00’den sonra sokağa çıkma yasağı gelmesinden dolayı, alkol satışı yapan tekel bayilerinin de kapatılması tepkilere sebep oldu. Genelgede alkol yasağı 2020 de yer alması, özel hayata müdahale olarak yorumlandı. Peki alkol yasağının detayları neler?

ALKOL YASAĞI SAATİ NE ZAMAN, HANGİ GÜNLER?

Alkol Yasağı 2020 Nereleri Kapsıyor: Tüm illerde uygulanması amacıyla İçişleri Bakanlığı’nca Valiliklere yazı gönderildi ve yazıda “Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında acil ihtiyaçlar için açık tutulan bakkal, kuru yemişçi ve marketlerde alkol satılmaması” ibareleri yer aldı.

ALKOL YASAĞI 2020 NEDEN GETİRİLDİ?

Alkol yasakları kararının, hafta sonları tekel bayilerinin kapalı olması nedeniyle oluşacak haksız rekabetin önlenmesi için alındığını belirtti.

ALKOL YASAĞI 2020

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Paige Spiranac Kimdir

Paige Spiranac: “Seksi Fotoğraflar ve Derin Dekolte Hoşuma Gidiyor”

ismail türüt eşi ayşe türüt kimdir

İsmail Türüt’ün Boşandığı Eski Eşi Ayşe Türüt Kimdir? İsmail Türüt Ne Kadar Tazminat Ödedi?