3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaKoronavirüsAlmanya'da Bir Doktorun Korona Hastalarını Yoğun Bakımda Öldürdüğü Ortaya Çıktı

Son Yazılar

Almanya’da Bir Doktorun Korona Hastalarını Yoğun Bakımda Öldürdüğü Ortaya Çıktı

Almanya, koronavirüs hastalarını yoğun bakımda öldüren doktoru konuşuyor. Kan donduran olay sonrası harekete geçilirken, katil doktor tutuklandı. Doktor savunmasında, 2 koronavirüs hastasını yoğun bakımda öldürdüğünü kabul etti. Ancak öldürme nedenini ise, ‘Çok acı çekiyorlardı, acı çekmemeleri için öldürdüm’ şeklinde açıkladı. İşte Almanya’yı sarsan son dakika haberinin detayları…

Almanya’da Covid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı kasten öldürmekle suçlanan bir başhekim tutuklandı. Essen Savcılığı ve Essen Polisi’nden yapılan açıklamada, Essen Kliniği’nde görev yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı bir biçimde, ölüme yol açan ilaçlar verdiği belirtildi.

İKİ KORONA HASTASINI YOĞUN BAKIMDA ÖLDÜRDÜ

DW Türkçe’nin haberine göre; Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Covid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde yaşamlarını yitirmişti.

Zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

ÖLÜM SÜREÇLERİNİ HIZLANDIRDI

Essen Üniversitesi Kliniği’nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, “Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor” denildi.

Klinik yönetiminin, ölüm vakalarından kuşkulanarak derhal savcılığa ihbarda bulunduğu belirtiliyor.


Juanita Nittla

Koronavirüs: ‘Tedaviye cevap vermeyen hastaların solunum cihazlarını kapatıp, huzur içinde ölmesine yardımcı oluyorum’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!