in

Almanya’da Bir Doktorun Korona Hastalarını Yoğun Bakımda Öldürdüğü Ortaya Çıktı

Almanya’nın Essen kentinde görev yapan bir başhekim, yoğun bakımda tedavi gören iki ağır Covid-19 hastasını kasten öldürme suçundan tutuklandı. Doktor savunmasında, hastaların acı çekmesini önlemek istediğini söyledi.

almanyada bir doktor korona hastalarını öldürdü

Almanya, koronavirüs hastalarını yoğun bakımda öldüren doktoru konuşuyor. Kan donduran olay sonrası harekete geçilirken, katil doktor tutuklandı. Doktor savunmasında, 2 koronavirüs hastasını yoğun bakımda öldürdüğünü kabul etti. Ancak öldürme nedenini ise, ‘Çok acı çekiyorlardı, acı çekmemeleri için öldürdüm’ şeklinde açıkladı. İşte Almanya’yı sarsan son dakika haberinin detayları…

Almanya’da Covid-19 tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı kasten öldürmekle suçlanan bir başhekim tutuklandı. Essen Savcılığı ve Essen Polisi’nden yapılan açıklamada, Essen Kliniği’nde görev yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı bir biçimde, ölüme yol açan ilaçlar verdiği belirtildi.

İKİ KORONA HASTASINI YOĞUN BAKIMDA ÖLDÜRDÜ

DW Türkçe’nin haberine göre; Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Covid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde yaşamlarını yitirmişti.

Zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

ÖLÜM SÜREÇLERİNİ HIZLANDIRDI

Essen Üniversitesi Kliniği’nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, “Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor” denildi.

Klinik yönetiminin, ölüm vakalarından kuşkulanarak derhal savcılığa ihbarda bulunduğu belirtiliyor.


Juanita Nittla

Koronavirüs: ‘Tedaviye cevap vermeyen hastaların solunum cihazlarını kapatıp, huzur içinde ölmesine yardımcı oluyorum’

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
öykü gürman itirafları: babam ateist

‘Ateist Birisi Merhametli Olamaz’ diyen Öykü Gürman Sosyal Medyanın Gündeminde

başak burcu erkeği

Başak Burcu Erkeği Özellikleri