3.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKoronavirüsAlmanya'da Geliştirilen Corona Virüs Aşısına İstanbul'dan Gönüllü Kobaylar Aranıyor

Son Yazılar

Almanya’da Geliştirilen Corona Virüs Aşısına İstanbul’dan Gönüllü Kobaylar Aranıyor

İlk defa Çin’de Vuhan şehrinde görülen korona virüs salgını son hız devam ederken BioNTech ve Pfizer firmalarının ortam çalışma sonucunda geliştirdiği Covid-19 aşısının insan denemelerinin bir ayağı da İstanbul’da gerçekleştirilecek. Eğer her şey yolunda giderse Kovid-19 aşının Kasım ayı gibi tüm ülkelere dağıtılacağı belirtiliyor.

Türkiye’den 100 kişide denenecek

Geliştirilen korona virüs aşısının ilk onayının etik kuruldan alınmak üzere olduğu, insan denemelerine başlanacağı, bazı gönüllülerin ise İstanbul’dan seçileceği vurgulandı. Aşının gönüllülerde denenmesinden sonra, toplanan veriler değerlendirilecek ve her şey yolunda giderse Kasım ayında aşı piyasaya sürülmüş olacak.

Açıklama: Risk yok denecek kadar az

Gönüllü olarak Covid-19 aşı testine katılacak insanlarda ciddi bir yan etki beklenmediği, fakat aşının piyasaya sürülmesi için insan testlerinin yapılmasınının da zorunlu olduğu yetkililer tarafından belirtildi. Aşı çalışmaları sonrasında belirlenen sürelerde vücut nasıl tepki veriyor, antikor seviyeleri ne derecede, kişi yeniden enfekte oluyor mu gibi kriterler gözlemlenecek ve sonucunda karar verilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!