Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaSinemaKesinlikle İzlenmesi Gereken Amazon Prime'daki En İyi 12 Romantik Film

Son Yazılar

Kesinlikle İzlenmesi Gereken Amazon Prime’daki En İyi 12 Romantik Film

Amazon Prime platformunda yayınlanan en iyi romantik filmler için sizlere 12 filmlik harika bir liste hazırladık, hemen izleyin.

Biraz sevgi kimseyi incitmez. Aslında, arada bir, birinin masal sonlarına olan inancını canlı tutmak için bayılmaya değer bir aşk hikayesi gerekir. Diğer türler gelip giderken, romantizm kalır. Aşkın gücü gibi, romantik filmlerde de özel bir şey var. İster kendinizi iyi hissettirme şekli olsun ister aşık olmanızı istediği için olsun, sebebi ne olursa olsun, romantik filmler her zaman en sevilen türler arasında olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Romantik filmlerin bir başka özelliği de, onları izlemeye fırsat bulunamamasıdır. Ruh haliniz ne olursa olsun, eminim izleyebileceğiniz romantik filmler vardır. Bu yazımızda sizlerle Amazon Prime platformunda yayınlanan en iyi romantik filmler arasından bir liste yaptık.

Amazon Prime, geniş film koleksiyonunda birçok romantik filme ev sahipliği yapıyor. Aşk her yerde karşınıza çıkabilir, ama kesinlikle Amazon’un kitaplığında var! Online film izleme platformlarının ortaya çıkmasıyla, günümüzde insanlar evlerinin rahatlığında oturup film izlemeyi tercih ediyor. Netflix elbette aslan payına sahip ancak Amazon Prime çok geride değil. Yani, sevgilinizle, eşinizle ya da arkadaş grubunuzla romantik bir film izlemeyi planlıyorsanız, sinemaya gitmenize gerek yok. Amazon Prime platformunu açıp listemizdeki en iyi romantik filmler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu liste her türden romantik filmi içeriyor: aşk hikayelerinden hüzünlü romantik filmlere; romantik komedilerden yürek burkan filmlere. İşte, Amazon Prime’daki gerçekten iyi romantizm filmlerinin listesi.

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Amazon Prime İzlemek İçin Çalışan En İyi 6 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

12. Finding You (2021)

amazon prime en iyi romantik filmler

‘Finding You’, Brian Baugh tarafından yönetilen ve Rose Reid, Jedidiah Goodacre ve Katherine McNamara’nın yer aldığı romantik bir komedi filmi. Film, yurtdışında eğitim gördüğü sömestr başında bir İrlanda köyünü ziyaret eden yetenekli bir kemancı Finley Sinclair’in etrafında dönüyor. Orada beklenmedik bir şekilde, orta çağ film serisini çekmek için bölgeyi ziyaret eden Beckett Rush adında bir aktörle tanışır. İkili, aralarında anında bir bağ hisseder ve yaratıcı yönlerini paylaşmaya başlarlar. Hayata ve diğer şeylere genel olarak bakış açısı büyük bir değişim geçiren Finley için bu flörtün hayatını değiştiren bir olay olduğu ortaya çıkıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

11. Book of Love (2022)

Başrollerini Sam Claflin, Verónica Echegui, Horacio Villalobos’un paylaştığı ‘Book of Love’, Analeine Cal y Mayor tarafından yönetilen Amazon Prime üzerinden izlenebilecek en iyi romantik filmler arasındadır. Film, romanları okuyucuları etkilemek için mücadele eden başarısız bir yazar olan Henry’yi takip ediyor. Bu nedenle, açıklanamayan bir nedenle Meksika’da büyük bir hayran kitlesi olduğunu öğrendiğinde, yazar hoş bir şekilde şaşırır. Kitabı daha popüler hale geldikçe, romanlarının başarısının gerçek nedenini öğrendiği bir tanıtım gezisi için Kuzey Amerika ülkesini ziyaret eder. Meksikalı bir çevirmenin kendi olay örgüsünü ekleyerek kitabını şehvetli bir erotik içeriğe çevirdiği ortaya çıkar. Henry onunla tanıştığında, ikili birbirlerine ilk görüşte aşık olur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

10. The Map of Tiny Perfect Things (2021)

amazon prime en iyi romantik filmler

Lev Grossman’ın aynı adlı kısa öyküsünden ilham alan ‘The Map of Tiny Perfect Things’, Kathryn Newton ve Kyle Allen’ın başrollerini paylaştığı bilim kurgu romantik bir film. Ian Samuels yönetmenliği, bir zaman döngüsüne sıkışmış ve aynı günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalan Mark adında bir gencin etrafında dönüyor. Ancak benzer bir zamansal çıkmaza saplanmış bir kızla tanıştığında hayatı benzeri görülmemiş bir değişim kazanır. Genç çift hiç bitmeyen günlerinden nasıl kaçıp kaçamayacaklarını anlamaya çalışırken aralarındaki aşk hikayesi de devam ediyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

9. Sylvie’s Love (2020)

Tessa Thompson, Nnamdi Asomugha ve Eva Longoria’nın göze çarpan performanslarına sahip olan ‘Slyvie’s Love’, Eugene Ashe tarafından yazılan, yönetilen ve ortak yapımcılığını üstlendiği Amazon Prime üzerinden izlenebilecek en iyi romantik filmler arasındadır. Film, bir saksofoncuya aşık olan bir plak dükkanı sahibinin kızı Sylvie’yi takip ediyor. Çift birlikte romantik bir yaz mevsimi paylaşır ve daha sonra bu süreçte kurdukları derin bağ sonrasında sebepsizce yollarını ayırırlar. Ancak, birkaç yıl sonra yeniden karşılaştıklarında ikili, birbirlerine karşı hala hislerinin olduğunu ve aşklarının bir şekilde zamana direndiğini fark eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8. Still Mine (2012)

amazon prime en iyi romantik filmler

Gençken aşık olmanın bir ateşi ve heyecanı vardır. Ama en sevdiğim yazarlardan birinin dediği gibi, “aşkın hayatta kalabilmesi için köklerine yönelmesi gerekir”. İnsanların “Seninle yaşlanmak istiyorum” demelerinin bir nedeni var. Belki de bu çağda insanlar hep birlikte olduklarından, aşklarının zaman testinden geçtiğinden ve bunun gerçek olduğunu bildiklerindendir. ‘Still Mine’ böyle bir aşkın hikayesidir. Gerçek olaylara dayanan basit bir çiftçi olan Craig Morrison’ın hikayesini anlatıyor. Karısı bir hastalığa yakalandığında, mevcut evinin onun ihtiyaçlarına uygun olmadığına karar verir ve ona yeni bir ev inşa etmeye karar verir. Ancak karşısına çıkan engelleri de karısı için aşmalıdır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. Love and Friendship (2016)

Jane Austen’in ‘Lady Susan’ adlı romanına dayanan bu filmde Kate Beckinsale’i, Lady Susan Vernon rolüyle izliyoruz. Küçük kızı için uygun bir koca bulma niyetiyle Manwaring’e gelir. Ancak, niyeti sadece bu değil. Oldukça genç ve dul olduğundan, toplumdaki eski statüsünü yeniden kazanmasına yardım edebilecek bir erkek arıyor. Churchill’de eniştesinin evinde vakit geçirirken genç Reginald de Courcey onun büyüsüne kapılır. Ailesi tarafından Lady Susan’dan uzak durması konusunda uyarılır, aralarında romantik bir şey olmadığını sürekli söyler. Ancak Lady Susan’ın planları sürekli çalışmaya başlamıştır ve çok geçmeden Reginald kendini ona aşık bulur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. The Big Sick (2017)

amazon prime en iyi romantik filmler

Aşk sınır tanımaz fakat insanlar bunu yapar! Kumail, Emily ile ilk tanıştığında da olan buydu. İlk etkileşimleri aralarında kıvılcımlar uçuşmasına neden oldu ve kısa süre sonra kendilerini bir ilişkinin içinde buldular. Ancak, ebeveynlerine gelince, Emily ailesine Kumail ile olan ilişkisini anlatmıştı. Ancak Kumail’in aynı şeyi yapmadığını ve ailesinin aslında onun başka biriyle evliliğini ayarlamaya çalıştığını öğrendiğinde, ondan ayrılmaya karar verir. Emily hastalanır ve hatta komaya girer. Bu süre zarfında Kumail, Emily’ye olan sevgisinin ne kadar güçlü olduğunu ve onu geri istiyorsa bunun için savaşması gerektiğini fark eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. I Want You Back (2021)

Isaac Aptaker ve Elizabeth Berger tarafından yazılan ‘I Want You Back’, Jason Orley tarafından yönetilen ve Amazon Prime üzerinden izlenebilecek en iyi romantik filmler arasındadır. Charlie Day ve Jenny Slate başrolü paylaşıyor, yakın zamanda sevgilileri tarafından kalpleri kırılmış iki yabancı Peter ve Emma’nın etrafında dönüyor. Zorlu bir ayrılığın ardından, eski partnerlerinin kolayca hayatına devam ettiğini ve artık hayatlarının tadını çıkardığını öğrendiklerinde, Peter ve Emma’nın birbirlerinin kalp kırıklıklarına duyduğu sempati çok daha büyük bir aşka dönüşür. Ama şimdi hayatları hangi yöne gidecek? Kalp kırıklıklarını sürekli hatırlamayı mı yoksa hayatlarına devam etmeyi mi seçecekler? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4. High Strung (2016)

amazon prime en iyi romantik filmler

Michael Damian’ın 2016 romantik müzikali ‘High Strung’, Manhattan Sanat Konservatuarı’nda disiplinini inceleme fırsatı yakalamayı başaran Ruby adında klasik bir balerin hikayesidir. Bir gün bir metro istasyonunda Ruby, Johnnie adında bir kemancıyla karşılaşır. Johnnie’nin kemanının ve sahip olduğu tüm paranın çalındığını öğrenir. Bunun nasıl olduğu konusunda endişelenen Ruby, ona yardım etmeye karar verir. Ancak Johnnie, onun durumuna acıdığını düşünür ve yardımı reddeder. Daha sonra Ruby, performans için onunla bir kez daha bağlantı kurar ve yaratıcı yönlerinin bir araya gelmesi, aralarında romantik bir sevgi başlatır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. Heartbreakers (2001)

Max ve Page, fazla uğraşmadan zengin olmanın oldukça benzersiz bir yolunu bulan bir anne-kız ikilisidir. İkisi, Max’in baştan çıkarabileceği ve sonra evlenebileceği zengin, bekar bir adam arar. Evlilik işi halledildiğinde, Page adamı yolmaya başlar ve hemen ardından Max aralarına girer. Bundan sonra ikilinin yapması gereken tek şey yüklü miktarda para koparacakları bir boşanma anlaşmasına imza atılmasını sağlamaktır. Operasyonları, Max’in dolandırmak için yola çıktığı adama gerçekten aşık olduğu ve kızının da bir barmene aşık olduğu güzel bir güne kadar oldukça sorunsuz devam eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2. Joy and Hope (2020)

amazon prime en iyi romantik filmler

Amazon Prime en iyi romantik filmler arasında gösterilen ‘Joy and Hope’, sevginin ve engelleri aşmanın yürek ısıtan hikayesini anlatan bir drama filmi. Hayatla mücadele eden başarılı bir romancı olan Ethan Dulane’i takip ediyor ve yaklaşmakta olan kitap için son teslim tarihinin gerisinde kalması konu alınıyor. İlham almak için şehir dışında bir at çiftliğine gider ve Manhattan’daki lüks dairesini orada kendisini bekleyen sürprizlerden habersiz bırakır. Orada ilginç biriyle tanışır ve meraklı doğası sonunda bir sonraki kitabının konusunu bile ortaya çıkarır. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Step Up (2006)

Anne Fletcher’ın ‘Step Up’ı, Channing Tatum, Jenna Dewan, Mario ve Drew Sidora gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı romantik bir dans drama filmi. Hikaye, Baltimore’un alt sınıf mahallesinde yaşayan ve daha iyi bir yarın umuduyla bölgeden ayrılmaya istekli genç bir yetişkin olan Tyler Gage’e odaklanıyor. Ancak, yasayla ilgili bazı sorunlardan sonra Maryland Sanat Okulu’nda bir toplum hizmeti gösterisine katılır ve yanlışlıkla bir sokak dansçısı olarak doğal yeteneğinin gerçek boyutunu fark eder. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!