3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemAmerika Corona Virüste Kontrolü Kaybetti: Ölen Sayısı Bilinenden Daha Fazla

Son Yazılar

Amerika Corona Virüste Kontrolü Kaybetti: Ölen Sayısı Bilinenden Daha Fazla

Amerika’da çalışan doktor ve hemşireler sosyal medya üzerinden paylaştılar. Yayınlanan rakamlardan çok daha fazla enfekte olan ve ölen var. Bu açıklamalar sonucunda, Amerika’nın corona virüs salgını tedbirlerinde geç kaldıkları ve kontrolü kaybettikleri yorumlarına sebep oldu.

Ölen sayısının yayınlanan verilerden daha fazla olduğu iddiasının sebebi ise, enfekte olan kişi sayısının fazlalığı ve bu işe zaman ayrılamaması. Diğer rahatsız edilci konu ise, insanların ölmeden önce ve sonra test yapılamaması. Yoğunluğun ve karmaşanın çok fazla olduğu belirtiliyor.

Amerika’daki uygulamada, eyalet ve şehir yetkilileri COVID-19 ile ilgili ölüm vakaları hakkında veri toplamaktan sorumludur. Veriler daha sonra Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine raporlanır. Fakat bunun şu anda iyi işlemediği belirtilmektedir.

Tıbbi kayıtların düzenli tutulmadığı ve hatta denetlenmediği de iletilen haberler arasında.

New York Belediye Başkanı’ndan hükümete eleştiri: Ahlaksızca hesap yapıyorlar

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, “Büyük Buhran’dan bu yana, bu devasa krizin ortasında, herhangi bir kamu görevlisinin, herhangi bir kişinin kendi başına ne yapacağını anlamayamıyorum. İhtiyacımız olan paradan mahrum bırakılıyoruz. Tüm ülke için 150 milyar dolarlık bir havuz oluşturdular. Ancak ülke genelindeki vakaların üçte biri burada. Birileri, Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato’da bir hesap yapıyor. Matematiksel bir hesap yapıyorlar. Bize, şehirlere ve eyaletlere verdikleri paranın yüzde birinden bile azını verdiler ve ülkedeki vakaların üçte biri de burada. Bu çok ahlaksızca.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!