3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemAmerika'da Arkasından 7 Defa Ateş Edilen Jacob Blake Hayatta ama Felç Kaldı

Son Yazılar

Amerika’da Arkasından 7 Defa Ateş Edilen Jacob Blake Hayatta ama Felç Kaldı

Jacob Blake, geçen ay Wisconsin’de bir polis memuru tarafından sırtından 7 el ateş edilerek vurulduktan sonra iyileşmekte olduğu hastane yatağından kaydedilen ve yeni yayınlanan bir videoda amansız bir acı yaşadığını söyledi.

Cumartesi günü avukatı tarafından sosyal medyada yayınlanan 57 saniyelik klipte Blake, kendisine destek verenleri “hayatın bir anda değişebileceği” konusunda uyardı.

Jacob Blake’in babası Cuma günü yaptığı açıklamada, Kenosha Polis Departmanından Memur Rusten Sheskey‘in 23 Ağustos’ta Blake’i yedi kez vurmasının ardından 29 yaşındaki oğlunun belden aşağısının felç olduğunu ifade etti.

Blake, videoda parmaklarını şaklatırken, “Hayatınız ve sadece hayatınız, bacaklarınız – hayatta hareket etmeniz ve ilerlemeniz gereken bir şey – ama bu sizden böyle alınabilir” dedi.

Blake, sırtında ve karnında zımbalar olduğunu ve gün boyu “acıdan başka bir şey hissetmediğini” söyledi.

Blake videoda, “Bu bokla uğraşmak istemezsin adamım,” dedi ve ekledi: “Bu acıdan başka bir şey değil. Nefes almak acı veriyor. Uyumak acıtıyor. Bir yandan diğer yana hareket etmek canımı yakıyor. Yemek yemek acıtıyor.” ifadelerini kullandı.

Lütfen, size söylüyorum: Dışarıdaki hayatınızı değiştirin, diye devam etti. “Lütfen dışarıdaki hayatı değiştirin. Birlik olup, para kazanıp siyahlar için her şeyi daha kolay hale getirebiliriz adamım” diye konuştu.”

Blake’in vurulması Kenosha’da ve George Floyd’un Mayıs ayında polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis dahil ülke çapındaki şehirlerde protestoları ateşledi. Floyd, ölmeden birkaç dakika önce, biri boynuna diz çökmüş diğer 3 polis de sırtına bastırarak onu yere yatırıp nefessiz bırakmıştı.

Sosyal medyadaki bir videoda, polisin, arabasının kapısını açarak içeri girmeye çalışan Blake’i kıyafetinden çekerek engellemeye çalıştığı ve sonrasında arkasından 7 el ateş ettiği görülmüştü. Blake’in arabaya binmeye çalışırken polis tarafından vurulduğu sırada 3 çocuğunun da arabada bulunduğu belirtilmişti.

Videoda, polis memuru Sheskey ateş açarken çevredekiler çığlık atmaya başlıyorlar.

NE OLMUŞTU?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!