3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaKoronavirüsAmerika'ya koronavirüs daha erken ulaşmış olabilir. Kaliforniya, 6 Şubat'ta COVID-19'dan ölen bir...

Son Yazılar

Amerika’ya koronavirüs daha erken ulaşmış olabilir. Kaliforniya, 6 Şubat’ta COVID-19’dan ölen bir kişi belirledi

Kaliforniya’nın Santa Clara ilçesinde, 6 Şubat’ta COVID-19’dan ölen bir kişi belirlendi, bu da ilk ABD koronavirüs ölümünün daha önce düşünülenden en az 3 hafta önce gerçekleştiğini ortaya çıkardı.

Bu veriler, ilk ABD ölümünün daha önce düşünüldüğünden en az üç hafta önce meydana geldiğini göstermektedir.

ABD koronavirüs salgınından dolayı ilk resmi ölümünü 28 Şubat’ta açıklamıştı. Fakat veriler doğru ise ki öyle belirtiliyor, 28 Şubat’tan 3 hafta önce bir ölüm gerçekleştiği belirlenmiş oldu.

Business Insider’ın haberine göre, Santa Clara ilçesinde yapılan basın açıklamasında, yeni teyit edilmiş COVID-19 ölümlerinin daha erken tespit edilemediği açıklandı, çünkü insanlar “çok sınırlı testlerin sadece CDC yoluyla yapıldığı bir dönemde evde öldü.”


Kaliforniya’daki Santa Clara İlçesi, Salı günü yaptığı açıklamada, Şubat ayında evlerinde ölen iki kişinin yeni tip koronavirüs testi yapıldığını ve test sonuçlarının pozitif çıktığını duyurdu. ABD’de yaşanan ilk ölümün daha önce düşünüldüğünden haftalar önce meydana geldiği açıklanmış oldu.

Santa Clara Eyaleti yetkilileri ve doktorlarının salı günü yaptığı açıklamada, koronavirüs nedeniyle evlerinde ölen üç kişiye test yapıldığını bunlardan bir kişi 6 Şubat’ta, diğeri 17 Şubat’ta ve üçüncüsü 6 Mart’ta yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle öldükleri belirtildi.

Testler sonrasında tüm verilerin ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine gönderildiği belirtiliyor.

Santa Clara’da yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili veriler, anlık olarak takip edilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!