Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidAndroid Cihazlarda Google Etkinliğim Bilgilerine Nasıl Erişilir

Son Yazılar

Android Cihazlarda Google Etkinliğim Bilgilerine Nasıl Erişilir

Son Google arama geçmişinizi ve daha fazlasını Android telefonunuzdaki Etkinliğim bölümünden yönetebilirsiniz, peki nasıl?

Son Google arama geçmişinizi ve daha fazlasını Android telefonunuzdaki Etkinliğim bölümünden yönetebilirsiniz, peki nasıl?

Birçoğumuz için Google hizmetlerini kullanmak, elektrik kullanmak kadar doğaldır. Yanıtları bulmak, fotoğraf ve videoları depolamak, yol tarifi almak, web’de gezinmek, çevrimiçi toplantılara katılmak, ödeme gönderip almak, eğlence ve eğitim için ve çok daha fazlası için kullanıyoruz. Peki bu kadar şeyi kullanırken kişisel verilerinizin güvenliğini ne kadar düşünüyorsunuz? İşte bunların tamamını Google Etkinliğim ile yönetebilirsiniz.

YouTube veya Arama gibi bu hizmetleri kullandığınızda, geride bir bilgi izi bırakırsınız. Bu veriler Google hesabınızda saklanır ve herhangi bir zamanda erişilebilir ve yönetilebilir. Google Etkinliğim ile verilerinizi nasıl görüntüleyebileceğinizi ve yönetebileceğinizi yazımın devamında öğrenmiş olacaksınız.

İlgili Yazı: Akıllı Telefonlar ya da Google Bizi Dinliyor mu?

Android’de Etkinliğime Nasıl Erişilir

  • Cihazınızın Ayarlarını açın.
  • Google > Google Hesabınızı yönetin > Veri ve gizlilik’e gidin.
  • Geçmiş ayarları altında Etkinliğim’i seçin.
google etkinliğim
google etkinliğim

Google Etkinliğim ile aşağıdaki seçeneklerin tamamını yönetebilirsiniz.

  • Web ve Uygulama Etkinliği: Bu, Google arama geçmişinizi, Google Asistan ile konuşmalarınızı, ses kayıtlarınızı, kullandığınız uygulamaları vb. içerir.
  • Konum Geçmişi: Bu, en son ziyaret ettiğiniz yerleri, bulunduğunuz şehirleri, yaptığınız gezileri, işe gidip gelmek için harcadığınız zamanı vb. içerir.
  • YouTube Geçmişi: Bu, YouTube’da aradığınızı, izlediğiniz videoları, yüklemelerinizi ve oynatma listelerinizi, beğendiğiniz videoları ve bıraktığınız yorumları vb. içerir.

Muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, Google Etkinliğim çok fazla kişisel veri içerir; Google’ın Google ürünleriyle ilgili deneyiminizi izlemesi için yeterlidir. Bu, arama sonuçlarınızı, reklamlarınızı, seyahat önerilerinizi ve nerede yenir, ne satın alınır ve daha fazlasıyla ilgili önerileri içerebilir.

İlgili Yazı: Wifi Modem Geçmişine Nasıl Bakılır ve Silinir?

Google Etkinliğim ile Verilerinizi Kontrol Edin

Google, verilerinizin kontrolünü elinizde tutmanızı ve istediğiniz zaman yönetmenizi kolaylaştırır.

Google Etkinliğim altında, arama geçmişiniz, YouTube geçmişiniz ve konum geçmişiniz dahil olmak üzere Google geçmişinizde depolanan etkinliğinizi görebilir ve yönetebilirsiniz. Google geçmişinizi görüntüleyebilir, duraklatabilir, belirli kısımlarını silebilir veya isterseniz tamamen temizleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!