Ana Sayfa Teknoloji Güvenlik Android Telefon ve Tabletler için 5 Ücretsiz VPN Uygulaması

Android Telefon ve Tabletler için 5 Ücretsiz VPN Uygulaması

Android için ücretsiz bir VPN hizmeti mi arıyorsunuz? İşte Android cihazlara sahip kullanıcılar için en güvenli ücretsiz VPN programları.

0
1200
ücretsiz vpn önerisi. ücretsiz vpn uygulamaları.

İster YouTube’da ister Netflix’te coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek isteyin, ister yalnızca internette gezinme etkinliğinizi internet servis sağlayıcılarınızdan gizlemek isteyin, VPN’ler interneti kullanmanın önemli bir parçası haline geldi. Bu sebeple kullanıcılar para ödemeden ücretsiz vpn programları araştırmaya başladı.

Çoğu VPN hizmetinin, hizmet için sizden ücret aldıkları bir abonelik modeli vardır. Neyse ki, hepsi için durum böyle değil. İşte Android işletim sistemi için en iyi ücretsiz VPN programları.

ÜCRETSİZ VPN PROGRAMLARI

İnternette fazla zaman geçiren kullanıcılar İP Nasıl Değiştirilir? İP Adresi Değiştirme Yöntemleri! gibi soruları araştırırken, VPN ile tanışıyorlar. İşte kullanabileceğiniz ücretsiz VPN uygulamaları.

1. Windscribe VPN

ücretsiz vpn programları

Windscribe, Android dahil olmak üzere çeşitli platformlarda kullanılabilen bir Kanada VPN’idir. Ücretli bir sürüm olsa da Windescribe VPN’i ücretsiz kullanabilirsiniz. Askeri düzeyde şifreleme kullanırlar ve katı bir kayıt tutmama politikası vardır.

Ücretsiz bir hesapla, ayda 10 GB ücretsiz şifreli ve gizli şekilde internette gezinebilirsiniz. Windscribe’ı Twitter’da etiketleyerek 10 GB olan hakkınızı artırabilir ve ayda fazladan 5 GB kazanabilirsiniz. Ayrıca uygulama ile otomatik olarak bir kötü amaçlı yazılım dedektörü ve reklam engelleyici sahibi de oluyorsunuz.

Bu ücretsiz VPN uygulaması, cihazınızda 80 MB’tan bile düşük yer kaplar. Şık ve sezgisel tasarımı, teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için bile kullanımı kolaylaştırır. Ek olarak, aynı ücretsiz hesabı hem Android hem de değil, sınırsız sayıda cihazda kullanabilirsiniz.

Dezavantajlar

Netflix’in coğrafi kısıtlamalarını aşmak için ücretsiz bir uygulama arıyorsanız Windscribe size göre değil. Global Netflix içeriğine yalnızca ücretli kullanıcılar erişebiliyor.

Ayrıca, ücretsiz bir kullanıcı olarak Windscribe’ın mevcut 60 sunucusundan sadece 10’unu kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz kullanıcılar için bağlantı hızları son derece dengesiz olsa da, çok fazla bant genişliği alan çevrimiçi oyunlar veya videolar yüklemediğiniz sürece bu yavaşlığı hissetmeyeceksiniz.

İndir: Android için Windescribe VPN

2. Hide.me VPN

Hide.me, 2012’den beri piyasada olan Malezya üretimi bir ücretsiz VPN uygulamasıdır. Uygulama, tüm Android cihazlarda kullanımda ücretsiz olarak indirilebilir. Verilerinizde 256 bit şifreleme kullanırlar ve katı bir kayıt tutmama politikası vardır.

Ücretsiz bir Hide.me hesabıyla ayda 10 GB ücretsiz veri alırsınız. Ayrıca Hide.me’nin Android uygulaması, VPN bağlı değilken hangi uygulamaların internete erişebileceğini seçmenize olanak tanıyan bir Gizlilik Koruması ile birlikte gelir.

Uygulama, yüklendiğinde 60MB’ın biraz üzerinde yer kaplar. Hide.me’nin ücretsiz sürümü, kullanıcıların YouTube ve Spotify gibi akışlı web sitelerinde coğrafi kısıtlamalı içeriğin kilidini açmasına olanak tanır.

Dezavantajlar

Ücretsiz bir Hide.me hesabı, Netflix içeriğinin kilidini açmaz. Ayrıca, Hide.me’nin ücretli versiyonunda sunduğu 75 sunucunun yalnızca 5 tanesini kullanmanıza izin verir.

Ücretsiz hesap başına yalnızca bir aktif bağlantınız olabilir. Bu nedenle, birden fazla Android cihazına yüklemiş olsanız bile hepsini aynı anda bağlayamazsınız.

İndir: Android için Hide.me

3. ProtonVPN

ücretsiz vpn

ProtonVPN, 2017’nin ortalarında piyasaya sürülen İsviçre menşeili ve nispeten yeni bir ücretsiz VPN hizmetidir. Her zamanki abonelik tabanlı modellerinin yanında ücretsiz bir sürüm sunuyor.

Ücretsiz bir ProtonVPN hesabı, 256 bit şifreleme, isteğe bağlı bir otomatik kapatma anahtarı ve DNS sızıntı koruması ile birlikte gelir. Ücretsiz kullanıcılar sınırsız veri kullanımına sahiptir ve YouTube, Spotify ve hatta Netflix’te coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırmanıza olanak tanır.

Android uygulaması yalnızca Android 6.0 ve sonraki sürümlerini kullanan cihazlarda kullanılabilir, ancak uygulama aynı zamanda süper az alan kaplamasından ve web’e bağlanmayı güvenli ve kolay hale getiren şık ve koyu bir tasarıma sahip olduğundan alan yaratma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Dezavantajlar

Ücretsiz bir hesabın bağlantı hızları, her zaman rahatça video ve çevrimiçi oyun oynamak için çok düşüktür. Ayrıca, yalnızca ABD, Japonya ve Hollanda’daki sunucularına erişiminiz olacaktır.

İndir: Android için ProtonVPN

4. Opera VPN

Opera VPN, bu listedeki diğer tüm ücretsiz VPN ‘lerden biraz farklıdır. Kendi uygulaması yoktur, ancak Opera web tarayıcısının içine yerleştirilmiş bir özelliktir. Opera VPN, yüzde 100 ücretsiz bir VPN’dir ve ücretli bir sürümü yoktur.

Opera VPN, tarayıcı üzerinden gönderdiğiniz ve aldığınız tüm verileri şifreler, kayıt tutmama politikası vardır ve sınırsız veriye sahip olmanın avantajlarından yararlanırsınız.

Android uygulaması, yüklendiğinde yaklaşık 130 MB ile biraz daha fazla yer kaplar. Ancak Opera aynı zamanda güçlü bir web tarayıcısı olduğu için bunu ikisi bir arada bir çözüm olarak düşünebilirsiniz. Android tarayıcısının VPN kısmı çok fazla özelleştirmeye izin vermez, ancak kullanımı kolay ve hızlıdır

Dezavantajlar

Opera VPN, YouTube, Netflix veya Spotify’da coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin kilidini açmaz. Ayrıca Opera, ABD merkezli VPN için yalnızca dört özel sunucuya sahiptir. Bunlar: Almanya, Kanada, Hollanda ve Singapur.

Bağlantı hızları akış için ideal değildir, ancak biraz sabrederek YouTube’da ve diğer akış platformlarında çevrimiçi videolar izleyebilirsiniz.

Ayrıca, yerleşik olduğu için Opera VPN’nin telefonunuzdaki diğer uygulamalardan gelen veri trafiğini şifrelemediğini unutmayın.

İndir: Android için Opera VPN

5. Speedify

ücretsiz vpn

Speedify, hem ücretsiz hem de ücretli bir sürüm sunan Amerikan tabanlı bir VPN yazılımdır. Bazı temel kullanıcı verilerini toplar ancak etkinlik günlüklerini tutmazlar. Ayrıca verileriniz için 128 GCM şifreleme kullanırlar. Wifi Modem Geçmişine Nasıl Bakılır ve Silinir? başlıklı yazımızı okuyarak etkinlik loglarını nasıl silebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz bir hesapla her ay yenilenen 2 GB ücretsiz veri alırsınız.

Speedify ile ABD Netflix, Hulu ve Spotify’ın kilidini açabilir ve coğrafi kısıtlamalı içeriğe erişebilirsiniz. Ayrıca 33’ten fazla konumdaki tüm sunucularına erişiminiz var.

Speedify, bu listedeki açık ara en en az yer kaplayan uygulamadır ve yüklendiğinde yaklaşık 15 MB alan kaplar. Uygulama basittir ve VPN’yi beş saniyeden kısa sürede açabilirsiniz.

Dezavantajlar

Dezavantajı bağlantı hızlarıdır. Ücretsiz kullanıcılar için bağlantıyı geciktirme eğilimindedir. Netflix’e gelince, ABD Netflix’e yalnızca Speedify’ı kullanarak erişebilirsiniz; bu, zaten ABD’de yaşıyorsanız pek işe yaramaz…

İndir: Android için Speedify

Ücretsiz VPN’lerin Tehlikeleri

Uygun araştırma olmadan, kendinizi güvenli olmayan bir VPN veya çok az uyarıyla veya hiç uyarı vermeden sürekli olarak verilerinizi toplayan bir VPN kullanırken bulabilirsiniz. Gördüğünüz Android için ilk ücretsiz VPN uygulamasını yüklemek yerine, VPN’yi ve mevcut alternatifleri araştırmak için birkaç dakikanızı ayırın.

Bu şekilde, yalnızca güvenliğinizi ve gizliliğinizi korumakla kalmayacak, aynı zamanda piyasadaki en iyi ücretsiz VPN ‘i aldığınızdan da emin olacaksınız.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz