Pazar, Haziran 9, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidAndroid Telefonda AirPods Şarj Seviyesini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Son Yazılar

Android Telefonda AirPods Şarj Seviyesini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

AirPods kulaklıklarınızı bir Android telefonla kullanıyorsanız kulaklıklar ve kılıf için şarj durumu seviyesini görme işlemi nasıl yapılıyor merak edebilirsiniz. Bunu nasıl başarabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

AirPod’lar çoğu iPhone kullanıcısı arasında popülerdir. Ancak, müzik dinlemek veya çağrı almak için bunları bir Android telefonla kullanırsanız, kulaklıkların şarj seviyesini görememek gibi bazı özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Peki Android telefonda Airpods kulaklık kullananlar şarj durumu seviyesi görme işlemini ücretsiz olarak nasıl yapabilirler?

İşte bu yazımızda Android telefonlarda AirPods şarj seviyesini görmenin hızlı ve kolay bir yolunu göstereceğiz.

OpenPods Kullanarak Android Telefonda Airpods Şarj Durumu Görme

Apple’ın AirPod’ları, şarj kutusunda bir LED’e sahiptir. Diğer şeylerin yanı sıra, AirPods’unuzdaki pil düzeyi hakkında genel bir fikir vermek için oradadır: yeşil, tamamen şarj olduğu anlamına gelirken, sarı ise düşük seviyede şarjın kaldığını gösterir.

Gördüğünüz gibi, gerçek pil seviyelerini göremediğiniz için bu çok güvenilir değil. Ve bu nedenle, Android telefonda Airpods kulaklık kullananlar şarj durumu seviyesi görme işlemini farklı bir destekleyici uygulama ile sağlamalıdırlar.

BENZER YAZI: Apple AirPods Kulaklıklarda Görünen 8 Yaygın Sorun ve Çözümü

OpenPods böyle bir uygulamadır. AirPods pilinizi Android cihazınızda kolayca kontrol etmenizi sağlar. OpenPods ücretsiz ve açık kaynaklıdır ve lisanslama nedenlerinden dolayı resmi Play Store’dan değil, doğrudan F-Droid uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

İndirin: F-Droid (Ücretsiz)

İndirin: OpenPods (Ücretsiz)

Merak ederseniz diğer Güvenli Android APK İndirme Siteleri listemize de göz atabilirsiniz.

OpenPods’u Kurun ve Kullanın

android airpods şarj durumu görme

Telefonunuzda OpenPods yüklüyken uygulamayı başlatın ve gerekli tüm izinlere erişmesine izin verin. OpenPods küçülür ve cihazın durum çubuğunda bir AirPods simgesi görünür.

Bildirim panelini aşağı çekin. Burada, OpenPod’lar için bir bildirim göreceksiniz. Genişletmek için bu bildirimdeki aşağıyı gösteren oka dokunun.

OpenPods size bağlı AirPod’ları ve şarj seviyesini gösterecek. AirPods’un şarj kutusu dışındaysa ve kılıf da açıksa hem kulaklıkların hem de şarj kutusunun pil seviyelerini görürsünüz. Öte yandan, yalnızca AirPod’ları şarj kutusundan çıkardıysanız, OpenPods yalnızca sol ve sağ kulaklıkların pil seviyelerini gösterecektir.

android airpods şarj durumu görme
android airpods şarj durumu görme

Son olarak, AirPods’u tekrar şarj kutusuna koyup kapattığınızda, OpenPods bunların bağlı olmadığını anlar ve size pil durumunu göstermez. Ancak, kasayı açtığınız ve AirPod’lar telefonunuza bağlandığı anda, uygulama AirPod’larınızın bağlı olduğunu görür ve size pil seviyelerini tekrar gösterir. İşte Android telefonda Airpods şarj durumu seviyesi görme işlemi OpenPods kullanarak bu kadar kolay.

Elbette bu, AirPod’larınız bağlı olmadığında bile OpenPod’ların arka planda çalışmaya devam ettiği anlamına gelir, bu da pil tüketiminin artmasına neden olur. Ancak OpenPods, uygulamanın çok fazla pil tükettiğini düşünüyorsanız etkinleştirebileceğiniz, uygulamanın ayarlarından erişilebilen bir pil tasarrufu seçeneği de sunuyor.

BENZER YAZI: AirPods Şarjının Çok Hızlı Bitmesini Önlemek için 10 İpucu

Android Telefonunuzda AirPods Kulaklıkların Şarj Durumu Görme Kolaylığı

OpenPods, Android’de AirPod’larınızın pil seviyelerini kontrol etmeyi oldukça kolaylaştırır. Bunu kullanarak, AirPod’larınızın şarjı azalırken kolayca takip edebilirsiniz. Bu şekilde, onları zamanında şarj edebilir ve daha sonra ihtiyacınız olduğunda kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

AirPods, Android ile gayet iyi çalışsa da, pil seviyesini göstermek için yerleşik desteğin olmaması, başa çıkmanız gereken birkaç eksiklikten biridir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Android kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!