Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiAndroidAndroid Telefonu Bilgisayardan Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Son Yazılar

Android Telefonu Bilgisayardan Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Bir çok kullanıcı android telefonu bilgisayardan kontrol etme yöntemlerini araştırır. İşte akıllı telefonu PC'den kontrol etmenin yöntemleri.

Muhtemelen zaman zaman Android telefonunuzu veya tabletinizi PC’nizden kontrol edebilmeyi istemişsinizdir. Belki telefonunuz çantanızın dibindedir ya da sınıftasınız ve birine mesaj göndermek için bir yol istiyorsunuz. Veya çok fazla metin yazmanız veya daha büyük bir ekranda bir şeye bakmanız gerekebilir. İşte bu ve bunlara benzer ihtiyaçlarınız için android telefonu bilgisayardan kontrol etme yöntemlerini yazımızın devamında paylaşacağız.

Neyse ki, Android telefonunuza bir bilgisayardan erişmek kolaydır. Windows’ta yerleşik olandan tam ekran yansıtma uygulamasına kadar en iyi seçenekleri yazımızda bulacaksınız.

1. Android Telefonu Windows 10 ve Windows 11 Kurulu Bilgisayardan Kontrol Etme

Windows kullanıyorsanız, telefonunuza bilgisayarınızdan erişmenin temel bir yolunu zaten bulmuşsunuzdur. Bu, daha önce Telefonunuz olarak bilinen Windows 10 ve 11’deki Phone Link (Windows bağlantısı) uygulaması aracılığıyla çalışır.

Phone Link, en son fotoğraflarınızı görmenize, kısa mesaj gönderip almanıza, bilgisayarınızda aramaları yönetmenize ve daha pek çok şeye olanak sağlayan yerleşik bir uygulamadır. Microsoft ayrıca sınırlı sayıda cihazı destekleyen bir ekran yansıtma özelliği de sağlar.

Windows bağlantısı uygulamasını kurun:

  1. Windows’ta Phone Link uygulamasını güncelleyin ve eşlik eden uygulama Link to Windows’u Android cihazınıza yükleyin.
  2. Her iki cihazda da Microsoft hesabınıza giriş yapın.
  3. Uygulamayı telefonunuzda ve PC’nizde başlatın, ardından ikisini birbirine bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Kurulum süreci biraz zorlu olabilir, ancak bir kez başladığında oldukça iyi çalışıyor. Dizüstü bilgisayarınızdan mesajlarınızı yanıtlamanın hızlı bir yoluna ihtiyacınız varsa, denemeye değer.

2. AirDroid ile Android Telefonu Bilgisayardan Kontrol Etme

android telefonu bilgisayardan kontrol etme

AirDroid, Phone Link’in çok daha güçlü bir versiyonu gibidir. Telefonunuzdaki önemli özelliklerin çoğuna masaüstünden erişmenizi sağlar ve onu kullanmak için bir hesap oluşturmanıza bile gerek yok. AirDroid ücretsiz olsa da daha fazla özellik için premium sürüme abone olabilirsiniz.

Hizmet, Windows ve Mac için bir masaüstü uygulaması sunuyor, ancak herhangi bir platformdaki herhangi bir büyük web tarayıcısında çalıştığı için bunlara ihtiyacınız yoktur. Bu çok kolaydır ve paylaşılan bir bilgisayarda kullanımı güvenli hale getirir.

AirDroid, Android telefonunuzu internet üzerinden bir PC’den veya her iki cihaz da aynı ağa bağlıysa Wi-Fi üzerinden kontrol etmenizi sağlar.

AirDroid’i kullanmaya başlamak için:

  1. AirDroid’i telefonunuza yükleyin. İstendiğinde izin isteklerini kabul edin.
  2. Masaüstünüzde veya dizüstü bilgisayarınızda bir tarayıcı açın ve web.airdroid.com adresine gidin. QR kodunu gösteren bir sayfa yüklenecektir.
  3. Telefonunuzda AirDroid’i başlatın ve AirDroid Web’in yanında ekranın üst kısmındaki Tara simgesine dokunun.
  4. QR kodunu tarayın.
  5. Oturum Aç’a dokunun (bir hesap oluşturmamış olsanız bile).
  6. Artık bağlısınız. Telefonunuzun özelliklerine tarayıcı penceresinden erişilebilir.

AirDroid Web arayüzü bir masaüstüne benzer ve tam ekran moduna geçerseniz harika görünür. Kullanılabilir uygulamalarınızı ve işlevlerinizi solda, sağda telefonunuzla ilgili araçlar ve bilgilerle görebilirsiniz. En üstte, uygulama aramak, arama yapmak, alarm ayarlamak vb. için kullanabileceğiniz bir panel bulunur.

AirDroid Özellikleri

AirDroid, üçüncü taraf uygulamalarla çalışmaz, bu nedenle Snapchat’i dizüstü bilgisayarınızda kullanamazsınız. Ama bu tek büyük sınırlamadır. Başka bir yerde bir ton işlevsellik barındırıyor. Arama yapabilir, ayrıca metin mesajları gönderebilir ve okuyabilirsiniz. Ayrıca yerel olarak kaydedilmiş müziklerin yanı sıra telefonunuzda depolanan fotoğraflara ve videolara erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, telefonunuzu ve masaüstünüzü sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayan birçok araç vardır. Verileri bilgisayarınızdan telefonunuza kablosuz olarak taşıyabilir, masaüstüne bir URL girerek telefonunuzda web sayfasının açılmasını sağlayabilir ve APK dosyalarını uzaktan yükleyebilirsiniz.

Birkaç önemli özellik için bir hesaba ihtiyacınız var ve bazıları ücretsiz sürümle sınırlı. AirDroid Premium’a yükseltme, aylık 3,99 ABD Doları veya bir yıl için 29.99 ABD Doları tutarındadır, ancak en yetkin kullanıcılar bir yana, ücretsiz seçeneği yeterli bulacaksınız.

İndir: AirDroid (Ücretsiz, abonelik mevcut)

3. AirDroid Cast ile bir PC’den Android’e Uzaktan Erişin

android telefonu bilgisayardan kontrol etme

AirDroid, temel bir yansıtma özelliğini destekler, ancak daha fazla kontrol için telefonunuzu masaüstünüzden kontrol etmenizi sağlayan AirDroid Cast‘ı kullanabilirsiniz.

Başlamak için, Windows veya Mac için AirDroid Cast‘i ve ayrıca telefonunuza Android AirDroid Cast uygulamasını indirmeniz gerekir.

Şimdi uygulamaları her iki cihazda da başlatın. Masaüstü uygulamanızda bir QR kodu göreceksiniz; Tara simgesine dokunun, kodu tarayın ve ardından Yayını Başlat’a dokunun. Güvenlik amacıyla, masaüstünüzde İzin Ver ve telefonunuzda Şimdi Başlat’ı seçmeniz istenecektir.

Bundan sonra bağlanacaksınız. AirDroid Cast, ücretsiz sürümde yalnızca temel yansıtmaya izin verir, ancak Windows PC veya Mac’iniz aracılığıyla tam dokunmatik kontrol istiyorsanız, ayda 3,49 ABD dolar maliyetle yükseltebilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümü de vardır, böylece ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

AirDroid’den farklı olarak, Cast’te üçüncü taraf uygulamalarla çalışabilir ve ayrıca dosyaları telefonunuza ve telefonunuzdan taşıyabilirsiniz. Uygulama telefonunuzun ekranını yansıttığından, kullanabilmek için ekranı açık tutmanız gerekir.

İndirin: Android | Windows | Mac için AirDroid Cast (Ücretsiz, abonelik mevcut)

4. Vysor ile Android Telefonu PC’den Kontrol Etme

Vysor, AirDroid Cast’a benzer şekilde çalışır. Windows, Mac, Linux ve Chrome OS için kullanılabilir. Ücretsiz ve ücretli sürümlerde gelir. Ücretsiz sürüm, sunulanların tadına bakmanız için yeterince iyidir, ancak sınırlıdır; reklamlar içerir ve yalnızca kablolu bir bağlantı kullanabilirsiniz.

Ancak Vysor’u harika yapan şey, neredeyse hiç kurulum veya yapılandırma süreci olmamasıdır. USB Hata Ayıklamayı etkinleştirmelisiniz, ancak hepsi bu. Sadece bilgisayarınıza Vysor’u kurun ve telefonunuzu bağlayın. Her şey otomatik olarak gerçekleşir.

Süreç boyunca Android cihazınıza bir uygulama gönderilir. Bunu kaldırmak isterseniz, Android cihazınızda Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler’e giderek bunu yapabilirsiniz.

Vysor Özellikleri

Kurulum tamamlandığında, telefonunuzun ekranının masaüstünüzdeki bir pencerede yansıtıldığını göreceksiniz. Ekran görüntüsü almak, ekranınızı kaydetmek ve ses seviyesini kontrol etmek için kullanışlı özellikler vardır. Diğer her şeyi farenizle sanal dokunmatik ekranda yapabilirsiniz.

Vysor bir ekran yansıtma hizmeti olduğundan, uygulama uyumluluğu konusunda herhangi bir endişe bulunmuyor. Telefonunuzda çalışan her şey masaüstünde kullanılabilir. Bu, oyun oynamayı içerir, ancak gecikme, hızlı tepkilere ihtiyaç duyan oyunlarda bir sorun olarak karşınıza çıkar.

İndirin: Windows | Mac | Linux için Vysor (Ücretsiz, abonelik mevcut)

Android Telefonu Bilgisayardan Kontrol Etme

Telefonunuza bir bilgisayardan erişmek amacıyla bakabileceğiniz birkaç başka uygulama daha vardır. MightyText, Phone Link’e benzer şekilde çoğunlukla mesajlaşma etrafında oluşturulmuştur. Bu arada, Pushbullet daha pahalı bir seçenek olsa da AirDroid’e daha yakın.

Ayrıca, Vysor’a benzer bir ekran yansıtma uygulaması olan ApowerMirror var. Ücretsiz sürümde sınırlamalarla birlikte Windows ve Mac için bağımsız bir uygulama ile birlikte gelir. Tam uygulamaya yükseltme, Vysor’dan daha pahalıdır.

Ayrıca, Vysor’da ödemeniz gerekenlere benzer özellikler sunan Scrcpy adlı ücretsiz, açık kaynaklı bir uygulama da var. Bu kulağa mükemmel geliyor, ancak ne yazık ki kullanıcı dostu olmaktan uzak. Kurulum süreci daha karmaşıktır ve uygulamanın ayarlarını yalnızca komut satırı üzerinden yapabilirsiniz. Yine de, daha yetkin bir kullanıcıysanız araştırmaya değer.

Cep Telefonunuzu Dizüstü Bilgisayarınızdan Nasıl Çalıştırırsınız

Artık Android telefonunuzu bir dizüstü bilgisayar veya masaüstünden uzaktan kullanmak için en iyi seçenekleri biliyorsunuz. Cihazlarınızı şu anda en iyi şekilde çalışan ve her yerden yönetmenize izin veriyorlar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Android kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!