Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSinemaAngelina Jolie Filmleri

Son Yazılar

Angelina Jolie Filmleri

Oscar ödüllü yıldız Angelina Jolie, aksiyon ve macera filmleri ile birlikte gerilim, dram, bilimkurgu, fantastik türündeki en iyiler listesi.

Güzelliği ve yeteneği ile izleyicileri büyüleyen 1975 doğumlu Oscar ödüllü yıldız Angelina Jolie, aksiyon ve macera filmleri haricinde gerilim, dram, bilimkurgu ve fantastik türlerinde bir çok yapımda da rol aldı. Gelmiş geçmiş en seksi Amerikan starlarından biri olan ve ülkemizde de beğeni ile izlenilen Angelina Jolie filmleri arasında en çok izlenen yapımları bir araya getirdik.

Angelina Jolie 25 yaşındayken hem Oscar hem de Altın Küre kazanmış, yüz yapısı ve kavisli vücut hatları ile yeteneğini de birleştirerek en çok izlenen kadın oyunculardan biri haline gelmiştir. İşte bu yazımızda belki sizlerin de izleme fırsatı bulamamış olduğunuzu düşündüğümüz en güzel Angelina Jolie filmleri listesi hazırladık.

Angelina Jolie Filmleri

Macera ve aksiyon türü yapımların aranılan yıldızı Angelina Jolie’nin en iyi filmleri listemizi yıllara göre en yeniden en eskiye doğru yaptık. İşte mutlaka izlemeniz gereken en iyi Angelina Jolie filmleri…

Benzer Yazı: Kaçırılmaması Gereken Macera Dolu 20 Keanu Reeves Filmi


Those Who Wish Me Dead (2021)

Angelina Jolie filmleri 2021 yılının ilk yapımlarından birisi. Henüz 14 yaşlarında olan bir çocuk acımasız bir cinayete tanık olur ve çocuğun kimliği gizlenerek farklı bir yere götürülerek koruma altına alınır. Fakat gördüğü cinayetin aydınlatılmamasını isteyen güçler, çocuğun peşine suikastçılar göndermişlerdir bile.

Benzer Yazı: NetFlix’te Ateşli Sevişme Sahneleri ile Erotizm İçeren 20 Film


Come Away (2020 – iMBD: 5.9)

Peter Pan ve Alice Harikalar Diyarında’ki iki hayali karakteri konu alan hikayesiyle ilgi çeken fantastik film, 2020 yılında vizyona girmişti. Alice ve Peter isimli karakterlerin Harikalar Diyarı ve Neverland’a gerçekleştirecekleri macera dolu filmi izleyebilirsiniz.

İlgili Yazı: Netflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri


Malefiz: Kötülüğün Gücü (2019 – iMBD: 6.6)

Angelina Jolie filmleri arasında beğendiğim fantastik yapımlardan biri. Malefiz ve vaftiz kızı Aurora, gerçekleşen evlilikler, beklenmedik müttefiklikler ve oyundaki karanlık yeni güçler tarafından farklı yönlere çekilirken onları birbirine bağlayan karmaşık aile bağlarını sorgulamaya başlar.

Benzer Yazı: Gelmiş Geçmiş 12 Muhteşem Tsunami Filmi


Hayatın Kıyısında (2015 – iMBD: 5.3)

Bir çift, Fransa’da bir otelde kalırken evliliklerini onarmaya çalışır. Brad Pitt, Angelina Jolie, Mélanie Laurent başrolerde izleyebileceğiniz yapımlardan biri.


Malefiz (2014 – iMBD: 7.0)

Yine fantastik bir film ve Angelina Jolie filmleri arasında görsel efektleri ile muhteşem. İntikam peşinde koşan bir peri, küçük bir prensesi lanetlemeye çalışacaktır, ancak bu çocuğun barış olmayan topraklara yeniden barışı geri getirebilecek tek kişi olabileceğini keşfeder.


Turist (2010 – iMBD: 6.0)

Hikaye kırık kalbini onarmak için İtalya’yı ziyaret eden Amerikalı bir turist olan Frank’in etrafında döner. Elise ise kasıtlı olarak karşısına çıkmış güzeller güzeli bir kadındır. Peki ne yaşanacak?


Ajan Salt (2010 – iMBD: 6.4)

Rus casusu olmakla suçlanan bir CIA ajanı neyin içine düştüğünü anlaması ve gerçekte ve geçmişte neler olduğu ile ilgili yüzleşmesi gerekmektedir. Ajan Salt, Angelina Jolie filmleri arasında gerek aksiyon sahneleri gerekse komplo teorileri ile mükemmel bir yapım.


Wanted (2008 – iMBD: 6.7)

Angelina Jolie filmleri arasında en beğendiğim yapım. İşinden ve müdüründen memnun olmayan bir ofis çalışanı, profesyonel bir suikastçının oğlu olduğunu ve babasının insanüstü öldürme yeteneklerine sahip olduğunu öğrenir. Fakat neyin içine düştüğünü anladığında çözmek sadece ona kalacaktır.


Sahtekâr (2008 – iMBD: 7.7)

Hikayenin konusu 1928 yılında geçiyor. Telefon operatörü olarak çalışan Christine Collins (Oscar ödüllü Angelina Jolie) Los Angeles şehrinin en kötü mahallelerinde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Bir gün işe gider ve döndüğünde oğlu Walter’ın evde olmadığını görür. Hemen polise gider ama tüm aramalara rağmen çocuk bulunamaz. Haftalar geçer tam ümitler tükenmişken bir çocuk bulunur. Fakat bulunan çocuk Walter değildir. Sahtekar, Angelina Jolie filmleri içinde müthiş bir performans sergilediği, sıra dışı bir yapım.


Beowulf – Ölümsüz Savaşçı (2007 – iMBD: 6.2)

Beowulf, korkusuz bir savaşçıdır. Kaos yaratmakta başarılı, bulunduğu yere her zaman kötülük getiren Grendel ile baş etmeye ve onu yenmeye çalışıyor. Fakat Grendel’i yenmek işi sonlandırmayacak ondan kat kat güçlü olan annesi (Angelina Jolie) ile de mücadele edilmesi gerekecek.


A Mighty Heart (2007 – iMBD: 6.6)

Muhabir olan kocası Daniel Pearl, Pakistan’da görev yaparken terörist bir örgüt tarafından kaçırılır. Serbest bırakılmasına dair yapılan tüm çağrılara rağmen öldürülünce gazeteci eşi Mariane Pearl, bu ülkeye gitmeye karar verir.


Kirli Sırlar (2006 – iMBD: 6.7)

Amerika’nın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) nasıl bir kuruluş olduğunu öğrenmeye kendinizi hazır hissediyor musunuz? Edward Wilson adlı ajanın, İkinci Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında Soğuk Savaş döneminde neler yaşadığını tüm detaylarıyla izleyicilerle buluşturuyor.


Bay ve Bayan Smith (2005 – iMBD: 6.5)

John Smith ve Jane Smith birbirlerinin tetikçi olduklarından haberdar olmayan normal evli bir çifttir. Taki her ikisinin son görevlerinde çakışmalarına kadar. John’a Jane’i, Jane’e ise John’u öldürme görevi verilmiştir. Brad Pitt ve Angelina Jolie filmleri arasında muhteşem bir yapım.


Büyük İskender (2004 – iMBD: 5.6)

Makedonya Kralı ve savaş tarihinin en büyük ordu liderlerinden biri olan İskender, bilinen dünyanın çoğunu fethediyor. Angelina Jolie ise filmde İskender’in annesi Olympias rolüyle muazzam iş çıkarıyor.


Göklerin Kaptanı ve Yarının Dünyası (2004 – iMBD: 6.0)

New York şehri, dev uçan robotlar tarafından saldırıya uğradıktan sonra, bir muhabir, bunların kökenini ve dünyanın dört bir yanındaki ünlü bilim adamlarının ortadan kaybolmasının nedenini araştırmak için bir pilotla birlikte iş birliği yapar.


Hayatın Benim (2004 – iMBD: 6.3)

Her yeni kurbanın kimliğini alan bir seri katili yakalamak için Kanada polisi bir FBI profilcisi çağırır.


Beyond Borders (2003 – iMBD: 6.5)

Dünyanın zulmü, insanlığı yoksulluktan ve savaştan kurtarmaya çalışan iki farklı insanın sevgisiyle karşı karşıya. Beyond Borders’da iki ünlü isim, Angelina Jolie ile Clive Owen’ı etkileyici bir aşk hikayesinde buluşuyor.


Lara Croft Tomb Raider – Yaşamın Kaynağı (2003 – iMBD: 5.6)

Maceracı Lara Croft, kötü bir bilim adamı bulmadan önce efsanevi Pandora’nın Kutusunu kurtarmak için bir arayışa girer ve ona yardım etmesi için eski bir denizci olan paralı askerleri işe alır.


Hayatın Hakkını Ver (2002 – iMBD: 5.8)

Bir muhabir, ona öleceğini ve hayatının anlamsız olduğunu söyleyen bir medyumla röportaj yapar. Önce falcının dediğini ciddiye almayan Lanie, diğer kehanetleri birer birer çıkmaya başlayınca paniğe kapılır.


Günahkâr (2001 – iMBD: 6.1)

Antonio Banderas – Angelina Jolie filmleri işte budur dedirten cinsten. Bir kadın, sevgilisiyle birlikte zengin bir adamı onunla evlenerek, güvenini kazanarak ve sonra da tüm parasıyla kaçarak dolandırmayı planlar. Ona aşık olana kadar her şey planlandığı gibi gider.


Lara Croft: Tomb Raider (2001 – iMBD: 5.8)

Video oyunu maceraperest Lara Croft, güçlü antik eserleri kurtarmak için zamana ve kötü adamlara karşı yarıştığı bir filmde hayat buluyor.


60 Saniye (2000 – iMBD: 6.5)

Emekli usta bir araba hırsızı, kardeşinin hayatını kurtarmak için bir gecede elli araba çalmalıdır. Hırsızlık yapmak istemese de kardeşini kurtarmak için tek yol budur.


Kemik Koleksiyoncusu (1999 – iMBD: 6.7)

Angelina Jolie filmleri arasında bence bir baş yapıt. Lincoln Rhyme, yaptığı iş itibariyle saygı duyulan bir insandır. Ülkenin en önemli ve sözü geçen kriminologlarından bir tanesidir. Bir saldırı sonucu yaralanır ve vücudunun büyük bir kısmı felç olur. Bir kadın polis olan Amelia ise genç güzel yetenekli fakat yorgun bir insandır, hayattan bezmiştir. Rhyme ile yolları kesişir ve olumlu gelişmelere sebep olacak şekilde birlikte çalışırlar.

Angelina Jolie: 2023 ve 2024’teki Tüm Yeni Filmleri

  1. Kung Fu Panda 4 (2024)
  2. Maleficent 3 (TBA)
  3. Without Blood (TBA)
  4. The Kept (TBA)
  5. Maude v Maude (TBA)
  6. Maria (TBA)
  7. Every Note Played (TBA)
  8. Unreasonable Behaviour (TBA)

Maria filminde Haluk Bilginer’i izleyeceğiz.

Yunan asıllı Amerikalı soprano sanatçısı Maria Callas’ın hayatını anlatan “Maria” filminde Angelina Jolie, Callas’ı; Haluk Bilginer ise Yunan asıllı armatör Aristotle Onassis’i canlandıracak.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!