3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGıybetArabasına Çarpan 73 Yaşındaki Corona Virüs Hastasına Yardım Etti, Kahraman İlan Edildi

Son Yazılar

Arabasına Çarpan 73 Yaşındaki Corona Virüs Hastasına Yardım Etti, Kahraman İlan Edildi

Sinir hastalıkları hemşiresi olan Lucy Duncan, 12 saatlik nöbetinin sona ermesinden sonra, Fiat 500X model arabasıyla evine doğru gidiyordu. Bir anda bir araç Lucy Duncan’ın arabasına çarptı. Çarptıktan sonra da yoluna devam etti. Olayın şokunu atlatan hemşire, kendisine çarpan arabayı takip etti ve yolun kenarında durmuş olduğunu gördü.

Arabasından inen Lucy, kendisine çarpan araca yaklaştı ve direksiyon başında yarı bitkin halde olan 73 yaşındaki yaralı adamı gördü. 73 yaşındaki adam, Lucy’nin kolundan tuttu ve corona virüs hastası olabileceğini, 7 veya 10 gündür doğru düzgün yemek yemediğini, kimsenin de durumdan haberi olmadığını söyledi.

‘Kötü durumdaydı. Ayrıca konuşmak ve nefes almak için uğraşıyordu. Kollarımı tuttu ve ona yaslandım ve “Üzgünüm ama sanırım corona virüsüm var” dedi.

Kendi durumunun ciddiyetinin farkında bile değildi, arabaların hasarına baktı ve bana “endişelenme, kapsamlı bir sigorta poliçem var” dedi.

Olay yerine ambulans çağıran Lucy Duncan, üzerinde herhangi bir koruyucu ekipman olmadan, kendisine çarpan adamın yanında bekleyerek moral verdi ve hastaneye kadar yanında eşlik etti. Artık hastanede kendisine ihtiyaç olmadığı söylenene kadar 73 yaşındaki hasta ile ilgilendi.

Evine döndükten 1 gün sonra, adamın öldüğü haberi geldi.

Lucy, 73 yaşındaki adamın kendisine çarpmasının bir şans olduğuna inandığını, her sağlık çalışanının yapması gereken neyse onu yaptığını, eğer bu adamla kaza eseri karşılaşmasaydı, belkide adamın evinde aç, susuz ve yalnız başına öleceğini söyledi.

“Yaptığım şeyin abartılmasını yadırgıyorum, benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapacağını düşünüyorum” dedi.

Ölümünden sonra Lucy BBC’ye şunları söyledi: ‘Bana oğluyla temas kurmasına yardım edip etmeyeceğimi sordu … onunla yeniden görüşmem lazım’ dedi.

Hemşireye araba hediye edildi

Bir çok iş insanı ve ünlü, Lucy Duncan’ın yaptığı şeyin bir kahramanlık olduğunu belirterek, hemşireye destek mesajları gönderdiler. Yerel bir araba bayisi, Lucy’e yeni bir araba hediye ettiler.

Ailesinin evinden ayrılan Lucy, şu anda kendi evinde karantina altında ve sağlığı izlenmeye devam ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!