3.3 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaEkonomiAralık 2020 Kira Artış Oranı Yüzde Kaç? Enflasyon Rakamları Sonrası Kira Artış...

Son Yazılar

Aralık 2020 Kira Artış Oranı Yüzde Kaç? Enflasyon Rakamları Sonrası Kira Artış Oranı

TÜİK tarafından enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından bu oranda kira artışı gerçekleştiren yerler için Aralık 2020 kira artış oranı da netleşmiş oldu. TÜİK tarafından açıklanan verilerde yıllık ve aylık bazda enflasyon verilerine yer verildi. Peki, 2020 Aralık ayı kira artış oranı ne kadar oldu?

Enflasyon rakamlarına göre kira artışı gerçekleştiren yerler için aylık ve yıllık bazda kira artış oranları belli oldu. İşte TÜİK’in enflasyon verileri ve kira artışlarıyla ilgili detaylar…

ENFLASYON YÜZDE KAÇ?

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, kasım ayı itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 12,04, yurt içi üretici fiyatları yüzde 10,69 arttı.

2020 aralık ayı kira artış oranı

Aylık bazda TÜFE yüzde 2,3, Yİ-ÜFE yüzde 4,08 artış kaydetti. TÜFE, kasımda geçen yılın aralık ayına göre yüzde 13,19, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14,03 yükseldi.

ARALIK 2020 KİRA ARTIŞ ORANI NE KADAR?

Buna göre Aralık ayı itibariyle aylık bazda kira artışı gerçekleştirenler bir önceki aya göre yüzde 2,30 kira artışı yapacak. Yıllık bazda kira artışı gerçekleştirenler ise bir önceki yılın kasım ayını baz alması durumunda yüzde 14,03, bir önceki yılın aralık ayını baz alması durumunda ise yüzde 13,19 zam yapacak. On iki aylık ortalama kapsamında zam yapanlar ise yüzde 12,04 zam yapacaklar.


Diğer ekonomi haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!