Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaOyunArkadaşlarla Oynayabileceğiniz En İyi 19 Co-op Mobil Oyun

Son Yazılar

Arkadaşlarla Oynayabileceğiniz En İyi 19 Co-op Mobil Oyun

Bir arkadaşınızla bir şeyler oynamak için konsollara dönmenize gerek yok. Bu oyunlar doğrudan telefonunuzda veya tabletinizde oynanabilir! Sizde uzaktan ya da evde arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar hangileri merak ediyorsanız, bu co-op (eşli) oyunları hemen keşfedebilirsiniz.

Dünya dönmeye devam ederken teknoloji de ilerlemeye devam ediyor ve bu durumun arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlara yansıması gerçekten heyecan verici! Teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde, artık her yerde arkadaşlarınızla birlikte eğlenebileceğiniz yeni nesil mobil oyunlar da var. Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde, klasik kart veya zar oyunlarına alternatif olarak istediğiniz herhangi bir türde mobil oyuna dalabilirsiniz. Bu mobil oyunların en büyük avantajı ise sadece eğlenmekle kalmayıp aynı zamanda farklı yeteneklerinizi test etmenize olanak sağlamasıdır. Artık sadece evlerimizde değil, dışarıda da arkadaşlarımızla keyifli vakit geçirebilir ve onları yenmek için mücadele edebiliriz. Daha fazlasını keşfetmek için hemen yeni nesil arkadaşlarla oynanacak Co-op mobil oyunlara göz atın!

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar, teknolojinin sunduğu eşsiz bir fırsat. Mobil oyunların doğası gereği erişilebilirlik ile birlikte, arkadaşlarla bağlantı kurma ve oynama yeteneği göz ardı edilemez bir çekiciliğe sahiptir. Kim istemez ki en sevdikleri insanlarla aynı ekranın başında heyecan dolu anlar yaşamak? Bu nedenle mobil oyun geliştiricileri, bu benzersiz deneyimi daha da ileriye taşıyabilmek için ellerinden geleni yapıyor. Arkadaşlarıyla bir araya gelip mücadele etmek isteyenler için, çok oyunculu mobil oyunların sayısı her geçen gün artıyor. Kim bilir belki de siz ve arkadaşlarınızın yeni favorisi olacak olan bu harika Co-op mobil oyunlarına dalmak için sabırsızlanacaksınız!

Arkadaşlarla Oynanacak Mobil Oyunlar

19. Goose Goose Duck

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Siz ve arkadaşlarınız, telefonlarınızda eğlenmek için yeni bir kandırma oyunu istiyorsanız, Goose Goose Duck’a göz atmayı unutmayın. Öncelikle bir ekip olarak çalışacak ve çeşitli yerlerde görevlerinizi tamamlayacaksınız. Ancak birkaçınız hain ördekler olacak, gizlice dolaşıp diğerlerini yok edeceksiniz.

Oyun, oyunu taze ve heyecanlı tutmak için oyunu karıştıran rollerle doludur. İster kaz ister ördek olun, özellikle geniş bir arkadaş grubuyla eğlenceli bir oyun içindesiniz. Her turda kimi kovacağınıza dair bol bol aldatmaya ve komik tartışmalara hazır olun. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

18. Death Squared

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Death Squared’i tek başınıza oynayabilirsiniz, ancak iki veya dört oyuncunun katılımıyla çok daha heyecan verici. Bu, her birinizin robotlara rehberlik etmesi gereken farklı renkli hedeflerin olduğu, ancak yol boyunca gezinmeniz gereken birden fazla tuzak ve engelin olduğu bir bulmaca oyunudur.

Oyunu uzun tutmak amacıyla, her seviyeyi tamamlamak için ekip çalışmanızı kullanarak birbirinizle iletişim kurmanız (ve muhtemelen tartışmanız) gerekecek. Birbirinize karşı sabrınızı test edebilecek aptalca ama zorlu bir oyun ama hepsi çok eğlenceli. Normal seviyeleri çok kolay bulursanız, bulmaca çözme becerilerinizi gerçekten test edecek daha zor Mahzen seviyelerinin kilidini açabilirsiniz. Oyunu buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

17. Gartic Phone

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Gartic Phone (Kulaktan Kulağa), izin verdiğiniz sürece size ve arkadaşlarınıza eğlence sunarken basit bir konsept sunuyor. Amaç; size gelen cümlelerden anlamlı bir çizim yaratabilmek. İstemi alan ilk kişi, onu elinden gelen en iyi şekilde çizmeli ve bir sonraki kişi, çizimin ne olduğunu düşündüğünü yazarak başka bir istem oluşturmalı.

Üçüncü kişi, bir önceki kişinin söylediklerini çizmek zorundadır ve herkes çizme şansı bulana kadar bu şekilde devam eder. Sonunda, hepiniz her istemi ve herkesin bunlarla ilgili yorumunu göreceksiniz. Sonuçlar genellikle komik ve bazen şaşırtıcı derecede doğrudur. Bu da yetmezse, Gartic Phone’da deneyebileceğiniz başka oyun modları da var. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

16. Badland

Badland, en fazla üç kişiyle oynayabileceğiniz oyundur. Güzel grafiklere bakarken kendinizi kaptırabilir ve yanlışlıkla birkaç kez ölebilirsiniz, ancak bu kadar iyi hazırlanmış bir oyun olduğunda çok kızamazsınız. Hepiniz, yolunuz boyunca engeller oluşturan ve onlara dokunursanız sizi öldürecek şeylerden kaçınarak her seviyede uçmalısınız.

Ancak bazen onlardan kaçınmak yeterli değildir. Nesneleri durdurmak için engellerin içine itmek için birlikte çalışmanız gereken zamanlar olacak. Diğer zamanlarda, yol boyunca bir veya daha fazlanızın ezilmemesi için, her birinizin bir bölgeden geçeceği zamanı ayarlamanız gerekir. Etrafta uçan dört yaratıkla kaotik bir hal alabilir, ancak bu oyuna sadece eğlence katar. Oyunu keşfetmek ve hemen indirmek isterseniz buraya tıklayın.

15. Let’s Play Oink Games

Let’s Play Oink Games, birkaç arkadaşınızla oynayabileceğiniz eğlenceli mobil masa oyunlarıyla doludur. Dahil edilen ücretsiz oyun Deep Sea Adventure’dır. Daha fazla hazine kazanmak için mümkün olduğu kadar derine dalmaya çalıştığınız, şansınızı zorlayan bir oyundur. Ancak oksijeniniz bitmeden denizaltına dönememe riskiniz var.

Ayrıca uygulama içinden Fake Artist Goes To New York gibi diğer masa oyunlarını da satın alabilirsiniz. Bu çizim oyununda herkesin bir bilgi istemi çizmek için tek bir tuvale ekleme yapması var. Bu uygulamada hangi oyunu oynarsanız oynayın herkes harika zaman geçirecek. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

14. Kingdom: Two Crowns

arkadaşlarla oynanacak android mobil oyunlar

Kingdom: Two Crowns, düşmüş bir krallığı yeniden gelişen bir diyara döndürmekle ilgilidir. Bu, her gece saldıran açgözlü canavar dalgasını durdurmak için savunmanızı oluşturmanız gereken bir oyundur. Bazen zorlu bir meydan okuma olabilir, ancak krallığınızı güvende tutmayı başardığınızda çok tatmin edici olabilir.

Mobil cihazlarda bile krallığınızı tek başınıza savunmak zorunda değilsiniz. Bu oyunda yukarıdan aşağıya bölünmüş ekranlı yerel çok oyunculu oyun vardır. Telefonunuza iki kablosuz kontrol cihazı bağlamanız gerekiyor ve ardından krallığı savunmak için birlikte çalışabilirsiniz. Arazi ne kadar büyük olursa olsun, her iki tarafı aynı anda keşfetmekte fayda var. Oyunu buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

13. Northgard

Northgard, halkını yönetmeye hevesli güçlü Viking klanlarının rolünü üstlenmenizi sağlıyor. Bu gergin strateji oyununda, her biri kendi beceri setlerine sahip birçok farklı klandan seçim yapılabilir. Bu nedenle, Northgard’ın nasıl oynanacağı konusunda çok fazla çeşitlilik var. Ticarete, savaşa veya belki de gizemli bilgileri keşfetmeye odaklanabilirsiniz. Ne kadar çok oynarsanız, stratejinizi o kadar çok geliştirirsiniz.

Arkadaşlarınızla ortak bir düşmana karşı takım kurabilir veya herkese karşı ücretsiz bir savaşa girebilirsiniz. Takım arkadaşları olarak acımasız kış aylarında birlikte hayatta kalmanıza yardımcı olmak için birbirinize malzeme gönderebilirsiniz. Northgard, sizi başka bir savaş için heveslendirecek harika bir oyundur. Oyunu keşfetmek ve hemen indirmek isterseniz buraya tıklayın.

12. Crossy Road

Mobil cihazlardaki en iyi Co-op oyunlarından bazıları canlı, karikatürümsü ve neşeli bir estetiğe sahiptir. Arkadaşlarla oynanacak mobil Co-op oyunlar kitaplığınıza ekleyebileceğiniz en iyi oyunlardan biri, uzun süredir devam eden Crossy Road oyunudur. Crossy Road, esasen klasik atari oyunu Frogger’ın modernize edilmiş bir versiyonudur.

Siz ve oyun eşiniz, en sevdiğiniz karakterle birlikte çeşitli yerlerin sokaklarına, nehirlerine ve dağlarına gidebilirsiniz. Nihai hedefiniz, adından da anlaşılacağı gibi, yolun karşısına geçerken, sonsuz bir engel ve tuzak yağmurunda gezinmektir. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

11. Scrabble Go

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Arkadaşlarınızla çevrimiçi Scrabble oynamanın harika yanı, şahsen yaptığınız gibi oturup her oyuna bir saat ayırmanıza gerek olmamasıdır. Scrabble Go gibi uygulamalarla, sıranız için ihtiyacınız olduğu kadar zaman ayırabilir ve zamanınız olduğunda oynayabilirsiniz! Bu doğal olarak daha ilginç oyunlar için yapar.

Scrabble benzeri bir deneyim sunan pek çok uygulama var, bu yüzden bunları denemekten çekinmeyin, ancak Scrabble Go temel, markalı seçimdir. Words With Friends diğer popüler bir alternatiftir. Oyunu buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

10. Sky: Children of Light

Sky: Children of Light stil açısından size tanıdık geliyorsa, muhtemelen tanıdık olduğu içindir. ThatGameCompany’deki geliştiriciler tarafından yapılan en yeni oyunları, Flower ve Journey gibi önceki benzer görsellere sahip. Sky: Children of Light, yalnızca görsel olarak çekici, eğlenceli bir mobil oyun olarak değil, aynı zamanda bir arkadaşınızla da oynayabileceğiniz bir oyun olarak öne çıkıyor.

Journey’e benzer şekilde, Sky: Children of Light’ın çok oyunculu modu, sözlü iletişim olmaksızın dünyada birlikte ilerlemeye dayalıdır; ancak ThatGameCompany’nin en yeni oyunu, oyunun yalnızca çok oyunculu bölümlerini sunarak çok oyunculu seçeneklerini genişletiyor. Oyunu keşfetmek ve hemen indirmek isterseniz buraya tıklayın.

9. Among Us

Among Us oyununu muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu popüler oyun, hem PC’de hem de mobil cihazlarda oynanmaya devam ediyor. Konusu, hepinizin astronot olduğunuz, ancak birinizin (veya daha fazlasının) diğerlerini ortadan kaldırmasıdır. Masum ekip arkadaşlarının çok geç olmadan katilin kim olduğunu bulması gerekiyor.

Among Us’un mobil cihazlarda ücretsiz olarak indirilebildiğini ve bu özelliğin siz ve bir arkadaşınız için erişilebilir olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Tanımadığınız kişilerle çevrimiçi oynamak bir seçenektir, ancak Among Us oyunu olduğu gibi yapan şey tanıdığınız insanlarla birlikte oynamaktır. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

8. Genshin Impact

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar arasında bulunan Genshin Impact, anime sanat stiline sahip sevilen bir oyundur. Devasa çevrede savaşmak ve keşfetmek için karakterleri değiştirerek ve güçlü temel yeteneklerde ustalaşarak hayatta kalmayı öğrenmeniz gerekecek.

Karakterlerinizi güçlendiren materyaller almak için sık sık farklı Etki Alanlarına gitmeniz gerekir, bu nedenle bunu arkadaşlarınızla yapmak sıkıcılığın çoğunu ortadan kaldırır. Ayrıca açık dünyayı birlikte keşfedebilir, birbirinize dünyanın baş düşmanlarını alt etmede, hazine sandıklarını bulmada ve malzemelerini toplamak için düşmanları yenmede yardımcı olabilirsiniz. Oyunu buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

7. BombSquad

BombSquad, bildiğiniz ve sevdiğiniz geleneksel video oyunlarının en iyi unsurlarını kullanışlı bir mobil uygulama paketinde birleştirir. Elbette, tek oyunculu oyun teknik olarak burada bir seçenektir, ancak BombSquad’in keyfini bir yapay zeka yerine bir grup arkadaşla en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.

Çoğu, arkadaşlarınızı havaya uçurmak için çeşitli patlayıcılar kullanmayı içeren oyuna, sekiz kişiye kadar oyuncu dahil olabilir. Oyunu keşfetmek ve hemen indirmek isterseniz buraya tıklayın.

6. Fortnite

Fortnite, ilk olarak 2017’de piyasaya çıkmasına rağmen video oyun sektörünün ön saflarında kalmayı başarıyor. Günümüzün en popüler konsol ve PC oyunları arasında yer alıyor ve mobil sahneye de hakim. Bu konsol sürümlerine benzer şekilde, Fortnite’ın mobil sürümü, bir mobil cihazdan bir arkadaşınızla bağlantı kurmanıza, bir takım oluşturmanıza ve birlikte bir oyunun tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Cihazdan bağımsız olarak piyasadaki ilk çok oyunculu oyunlardan biri olmaya devam ediyor ve benzer çok oyunculu işlevleri sunmaya çalışan birçok mobil uygulamanın üzerinde yükseliyor. Fortnite’ı normal uygulama mağazalarından indiremezsiniz. Bunun yerine, resmi web sitesine gitmelisiniz. Android cihazlar doğrudan oradan indirebilirken, iOS cihazlar Cloud Gaming kullanmalıdır.

5. Mario Kart Tour

arkadaşlarla oynanacak oyunlar mobil

Arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar arasında bence en aksiyonu bol uygulama. Mario Kart hayranları bu klasik Nintendo oyununu bir telefonda oynarken çok eğlenebilir, ve mobil uygulama sürümü hala çok başarılı ayrıca bir grup arkadaşla uzaktan oynanabilir. Bir yarış düzenlemek için önce birkaç adımı uygulamanız gerekiyor.

Uygulamayı indirdikten sonra, bir Nintendo hesabı oluşturmanız ve kendi başınıza birkaç oyun oynamanız gerekecek. İlk seviyeyi geçtiğinizde, ana ekranın altındaki menü düğmesine dokunduğunuzda “Arkadaşlar” simgesi görünecektir. “Arkadaş ekle” seçeneğini seçtikten sonra, arkadaşınızın Oyuncu Kimliğini veya Nintendo Hesabını boş alana girebilir ve onları bir maça davet edebilirsiniz. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

4. Chess

Belki de ‘arkadaşla oynanacak mobil oyunlar’ denilince akla gelen ilk oyun satranç değildir. Bununla birlikte, oyun düzinelerce mobil cihazdaki yüzlerce uygulamada mevcuttur ve altıncı yüzyıldaki icadından bu yana bir nedenden dolayı hala çok ilgi görüyor. Eğlenceli, erişilebilir ve aldatıcı bir şekilde ilgi çekici.

Oyunu buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

3. Minecraft

Minecraft, yapsanız da yapmasanız da, işbirliğine dayalı nihai oyun deneyimi sunar. Elbette, harika ve gelişen bir tek oyunculu modu var, ancak bir arkadaşınızla hayatta kalmak için birbirinize güvendiğiniz bir dünyaya atlamak, oyunu oynamanın nihai yoludur.

Minecraft, yeni bir dünya başlatma ve yolculuk için bir arkadaşınızı davet etme yeteneği ile mobil cihazlarda kullanılabilir. Kabul edelim ki, mobil versiyonun kontrol kurulumunda orijinal PC versiyonundan biraz daha hantal olabilir, ancak Minecraft’ı şimdiye kadarki en popüler oyunlardan biri yapan tüm ana unsurlar hala duruyor. Oyunu keşfetmek ve hemen indirmek isterseniz buraya tıklayın.

2. Spaceteam

Mobil video oyunlarının eğlencesi, kolaylıklarıdır. Her yere yanınızda taşıyabileceğiniz cihazlar için kullanılabilir ve optimize edilmişlerdir – ve yine de çok azı bu taşınabilirliğin avantajlarından Spaceteam’in yaptığı gibi yararlanmaya çalışır.

iOS ve Android cihazlarda bulunan ücretsiz uygulama, tamamen grup işbirliği ve iletişimi konseptine dayanmaktadır. Keep Talking And Nobody Explodes gibi oyunlara benzer şekilde, oyun temelde birlikte oynadığınız kişilere komutlar verdiğiniz ve takip edecek kadar dikkatli olduklarını umduğunuz bir oyun olarak özetlenebilir. Teoride basit, ama pratikte dağınık ve telaşlı. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

1. Pokemon GO

arkadaşlarla oynanacak oyunlar mobil

2016’da piyasaya sürülmesinden sonra cep telefonu olan hemen hemen herkesin hayatında sahip olduğu etki için Pokemon Go, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz çok oyunculu mobil oyunların zirvesi olarak hala güçlü duruyor.

Evet, arkadaşlarla parkta yürüyüşler sırasında, Pokemon Go meraklıları için 2016 hayatının şaşırtıcı bir parçasıydı, Pokemon’ları yakalamak için oturum açmaya teşvik eden aylık Topluluk Günleri sayesinde hala ilgi çekiyor. Oyunu buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Oyun kategorimizdeki diğer yazılarımız için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!