Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaHayatGerçek Bir Aşka Tutulduğunu Anlamanı Sağlayacak Bilgiler

Son Yazılar

Gerçek Bir Aşka Tutulduğunu Anlamanı Sağlayacak Bilgiler

Aşık olduğunun belirtileri nelerdir merak ediyor musun? Peki aşık olduğunu nasıl anlarsın bilmiyorsan, yazımızı hemen oku ve sen de keşfet.

Aşkın pek çok farklı türü vardır ve bu nedenle aşık olduğunu nasıl anlarsın, aşık olduğumu nasıl anlarım gibi sorulara tek bir cevap yoktur. Ancak, özel birinin yanında ne hissettiğimize ve nasıl davrandığımıza dikkat ederek gerçekten aşık olup olmadığımızı, yani belirtilerini anlayabiliriz. Kalbimizin atışını hızlandıran, bizi mutlu eden her şey bizim için önemli hale gelir ve hayatımızda o spesifik kişiye odaklanmaya başlarız. Aynı zamanda onunla birlikteyken kendimizi daha rahat hissederiz ve çevremizdeki diğer insanların varlığına rağmen sadece ona konsantre oluruz. Eğer sen de böyle hissediyorsan bil ki kalp çarpıntın, kelebekler midende uçuşuyor demektir! Makelemizde aşık olduğumuzu nasıl anlarız sorusunun cevaplarını araştıracağız, merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Gerçekten Ne Hissettiğinizi Düşünün

aşık olduğunu nasıl anlarsın

Aşık olduğumu nasıl anlarım sorusunun cevabını kendi içinizde çözmeniz çok kolay! Aşık olduğunuz kişiyle bir gelecek planlıyor ve onsuz asla olmayacağına inanıyor musunuz? Gerçekten aşıksanız, geleceğinizi onlarsız hayal edemezsiniz. İster gece, ister sabah, ister arkadaşlarınızla, ister ailenizle birlikte olduğunuz anlarda, aklınızdan bir an olsun çıkmıyorsa, aşıksınız demekdir. Yeni bir şehre taşınmayı, çocuk sahibi olmayı, yurt dışında bir yıl geçirmeyi veya gelecekteki hedeflerinizden herhangi birine ulaşmayı düşünürken, bunları aşık olduğunuz kişi yanınızdayken yapmayı düşünüyor olmalısınız. Sadece gelecek yaz, gelecek yıl ya da herhangi bir zamanda değil, aşık olduğunuz kişi olmadan yaşamayı hayal edemiyorsanız, o zaman gerçekten aşık olabilirsiniz. İşte aşık olduğunu nasıl anlarsın sorusuna dair diğer bazı işaretler:

 • İster yeni bir işe başlayacakken, ister yeni bir yere taşınmayı hayal ederken, aşık olduğunuz kişi yanınızda olmadan, hayatınızın yeni bir bölümüne başlamayı düşünemiyorsanız.
 • Çocuk sahibi olmayı düşündüyseniz ama sevdiğinizden başka kimseyle çocuk sahibi olmayı hayal dahi edemiyorsanız.
 • Sevdiğiniz yanınızda olmadan yaşlanmayı hayal edemiyorsanız.

O Sürekli Aklına Geliyor

aşık olduğunu nasıl anlarsın

Aşık olduğunu nasıl anlarsın? Sevdiğiniz kişi hakkında takıntılı olmanız gerekmez. Tam tersine, sağlıklı bir ilişkiniz varsa, her beş saniyede bir ne yaptıklarına takılmadan ayrı zaman geçirebilmelisiniz. Ancak, sevdiğinizi düşünmeden birkaç saat geçiremeyeceğinizi fark ederseniz daha derin duygularınızın olduğu işaretidir. Aynı zamanda, sevgilinizden uzun süre ayrı geçirdiğinizde onu özlüyor ve tekrar yanında olmak istiyorsanız da bunun aşk hissettiğiniz işareti olabilir. İşte gerçekten aşık olduğunuza dair diğer bazı işaretler:

 • Sevdiğiniz kişi olmadan bir kitap okursanız veya bir film izlerseniz, onun hakkında ne düşüneceklerini merak edebilirsiniz.
 • Aşık olduğunuz kişi yanınızda olmadan kıyafet deniyorsanız, onun aldıklarınız karşısında nasıl tepki vereceğini düşünebilirsiniz.
 • Sevdiğiniz kişiyi sadece merhaba demek veya sesini duymak için arar veya mesaj atarsanız, o zaman aşıksınız demektir.

Fikirlerini Önemsiyorsunuz

aşık olduğunu nasıl anlarsın

Aşık olduğunun belirtileri arasında, sevdiğiniz kişinin fikirlerine gerçekten değer vermeniz yer almaktadır. Eğer gerçekten âşıksanız, sadece tapınılması gereken mükemmel bir nesne olarak düşünmekle kalmaz, aynı zamanda ilginç bir bakış açısına ve benzersiz görüşlere sahip yaşayan, nefes alan bir insan olarak da kabul edersiniz. Sevdiğiniz kişi her ne kadar sizden farklı olsa da onun düşüncelerini umursamanız gerekir. Kariyer hamlenizi planladığınızda veya ülkenizin siyasi durumunu tartıştığınızda bile onun ne düşündüğünü önemsemelisiniz. Hiç şüphe yok ki tüm konular hakkındaki görüşlerini çok fazla önemsemeyebilirsiniz ancak sevdiğinize karşı doğru adımı atmak için mümkün olan her alanda katkılarına uygun şekilde değer vermelisiniz. Bu nitelikleri takdir ederseniz ve ilişkinize bu tutumu yansıtırsınız aşıksınız demektir. İşte onu gerçekten bulduğunuza dair bazı işaretler.

 • Büyük bir karar verirken sevdiğiniz kişinin fikirlerini dikkate alıyorsanız ve kendi kararlarınızla onunkini harmanlıyorsanız aşık olabilirsiniz.
 • Finansal ya da sosyal hayatta bir zorluk yaşıyorsanız ve o özel birinin ne yapmanız gerektiği konusundaki fikirlerine değer veriyorsanız, o zaman aşık olabilirsiniz.
 • Sevdiğiniz kişinin haberler, politika, sanat veya sizin için gerçekten önemli olan herhangi bir şey hakkında ne düşündüğünü umursuyorsanız, o zaman aşık olabilirsiniz.

Gelişiminize Katkıda Bulunmasından Memnunsunuz

Aklınızdaki o özel kişi, sizin pozitif yönde değişiminize katkıda bulunuyor mu? Bir düşünün bakalım. Gerçekten âşıksanız, sevdiğiniz kişiden her anlamda çok memnun olsanız bile, gelişiminize katkı sağlıyor olduğunu da düşünüyor olmalısınız. Sahip olduğunuz ilişkiden ve olduğunuz kişiden memnun olmak çok önemli olsa da, sevdiğiniz kişiyle birlikte olmak, hayatınızı bir sonraki seviyeye taşımayı ve olabileceğiniz en iyi insan olmayı istemenizi sağlamalıdır – eninde sonunda. İşte gerçekten aşık olduğunuza dair bazı işaretler:

 • Daha çok okumak, daha çok bilmek, daha çok önemsemek ve yalnızca sevdiklerinizi memnun etmek için değil, aynı zamanda sizi hayatınızı olumlu bir şekilde değiştirmeye gerçekten motive ettikleri için ve tüm bunlardan memnun olduğunuz için aşık olmuş olabilirsiniz.
 • Kusurlarınızı ele almak ve sadece sevdiğiniz kişinin yanındayken karakterinizi geliştirmek için çalışmak istiyorsanız, o zaman aşık olabilirsiniz.

Kendinizi Her Anlamda Mükemmel Hissedersiniz

aşık olduğumu nasıl anlarım

Sevdiğiniz kişiyle birlikteyken kendinizi çok iyi hissedip hissetmediğinizi düşünün. Aşıksanız, sevdiğiniz kişi içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarmalıdır. Ne de olsa, eğer aşıksanız, o zaman hayatınızın geri kalanında birlikte olduğunuz kişiyle birlikte olmayı istemelisiniz, o kişi sizi mükemmel bir insan gibi hissettirmeli, yoksa nasıl olacak ki? Asla tam olarak kendiniz olamayacağınızı veya sevdiğiniz kişinin yanındayken bir şekilde yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman aşık olmayabilirsiniz. İşte aşık olduğunuza dair bazı işaretler:

 • En sıradan günde ve görüntünüz de bile sevdiğiniz kişinin yanındayken kendinizi en yakışıklı ya da en güzel hissediyorsanız, aşık olma ihtimaliniz yüksek.
 • O özel kişiyle bir şeyler konuşurken kendinizi çok zeki ve her işi çözen biri gibi hissediyorsanız, aşık olmuş olabilirsiniz.
 • Sevdiğiniz kişinin yanında kendinize çok güvendiğinizi hissediyorsanız ve bir şey söylerken aptal durumuna düşmeyeceğinizi hissediyorsanız.

Kusurlarının Farkındasınız Ama Mutlusunuz

“Aşık olduğunu nasıl anlarsın” sorusu, sevdiğiniz kişinin kusurları hakkında ne düşündüğünüzle ilgilidir. Gerçekten aşıksanız, onları tanımanın yanı sıra gerçek insan olarak kabul etmeniz gerekir. Sevdiğiniz kişi her zaman mükemmel olmayacak ve bu normaldir. Onların bencil veya dinleyici olmadığını kabul edebilmelisiniz. Bu yaklaşım size daha gerçekçi bir bakış açısı verir ve ilişkinizin daha sağlam olmasını sağlar. Ancak, eğer sevgilinizi idealize etmeye devam ediyorsanız, bu da gerçek bir sorun haline gelir ve onlarla iyi değilseniz bile kendinizi kaybetme riskiniz vardır.”

 • Sevdiğiniz kişinin kusurlarının farkında olmanız, yapılacak doğru şeyse, kusurlarını ele almalarına yardım etmemeniz gerektiği anlamına gelmez.
 • Özel birini mükemmelden daha az yapan iki veya üç şeyi düşünemiyorsanız, o kişiyi gerçekten olduğu gibi göremiyor olabilirsiniz.
 • Siz ve sevdiğiniz kişi, birbirinizin kusurlarına gülecek kadar birbirinize karşı rahatsanız, o zaman gerçekten aşık olma olasılığınız daha yüksektir.

Ona Yardımcı Olmayı Seviyorsunuz

aşık olduğunu nasıl anlarsın

Sevdiklerinize yardım etmekten zevk alıp almadığınızı bir düşünün bakalım. Aşk vermek ve almakla ilgilidir. Aşıksanız, almak kadar vermekten de zevk almalısınız. Sevdiğiniz kişiye öğle yemeği hazırlamaktan, ihtiyaç duyduklarında onu gezdirmekten ve hatta zor bir hafta geçiriyorsa sevdiğiniz kişinin çamaşırlarını yıkamaktan zevk almalısınız. Bundan faydalanmamanız gerekse de, sevdiklerinize ihtiyaç duyduklarında yardım etmekten zevk alabilmeli ve karşılığında yardım almaya hazır olmalısınız. İşte gerçekten aşık olduğunuza dair bazı diğer işaretler:

 • Değerli zamanınızı veya paranızı boşa harcıyormuş gibi hissetmeden özel birine kahve ısmarlamak veya en sevdiğiniz fırından bir tatlıyla şaşırtmak konusunda kendinizi iyi hissediyorsanız.
 • İster mükemmel burgeri yapmak ister karmaşık bir matematik problemini çözmek olsun, sevdiğiniz kişiye bir şeyin nasıl yapılacağını öğretmekten hoşlanıyorsanız.

Onunla Gülmekten Hoşlanıyorsun

Sevdiğiniz kişinin sizi güldürüp güldürmediğin düşünün. Aşk her zaman bu kadar ciddi olmak zorunda değildir. Elbette, sevdiğiniz kişinin gözlerine özlemle bakarak saatler geçirebilirsiniz, ancak bu biraz sıkıcı olabilir. Eğer gerçekten aşıksanız, o zaman sevdiğiniz kişiyle şakalaşıp gülebilmeli ve sevdiğiniz kişinin espri anlayışının tadını çıkarabilmelisiniz. İlişkinizin yürümesi için ikinizin de komedyen olması gerekmese de, zaman zaman birbirinizle gülebilmek yardımcı olur. Bu, birbirinize aşık olacak kadar rahat (ve yeterince mutlu) olduğunuzu gösterir.

 • Özel kişi, en kötü ruh halinizdeyken bile sizi gülmekten çatlatma yeteneğine sahipse, o zaman aşık olabilirsiniz.
 • Birlikte oyun oynamaya, şaka yapmaya ve olaylara gülmeye çalışarak deneyimlerinizi paylaştığınızda aşıksınız demektir.

Birlikte Zaman Geçirmeyi Çok Seviyorsunuz

Sevdiğiniz kişiyle küçük şeyler yapmaktan zevk alıp almadığınızı düşünün. Sevdiğiniz kişiyle helikopter yolculuğu yapmak veya bir bağ evinde romantik bir piknik yapmak son derece romantik ve inanılmaz bir deneyim olsa da, gerçek aşk, eğlenceyi sıradanlıkta bulabilmek anlamına gelir. Barda bir iki bira içmekten kedi kumu almaya ve eve giderken dondurma almak için mola vermeye kadar sevdiklerinizle her şeyi yapabilirsiniz. Peki aşık olduğunu nasıl anlarsın? İşte aşağıdaki ek belirtilere de bakmanızda fayda var:

 • Sevdiğiniz kişiyle oturup en sevdiğiniz diziyi izlemeyi seviyorsanız.
 • Sevdiğinizle birlikte dondurma yemek için dışarı çıkmayı, dört çeşitten oluşan leziz bir yemeği birlikte yemeyi seviyorsanız.
 • Ara sıra yapılan abartılı randevuları sevdiğiniz kadar sevdiklerinizle birlikte sıradan bir geceden keyif alıyorsanız.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Hayat kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!