Ana Sayfa Sağlık Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Asiviral Krem Fiyatı Ne Kadar?...

Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Asiviral Krem Fiyatı Ne Kadar? Kullananlar Ne Diyor?

Uçuk nasıl geçer, uçuk kremi için öneri arıyorsanız, bu yazımda sizlerle asiviral krem nedir, ne işe yarar, fiyatı hakkında bilgi vereceğim.

0
1255
asiviral krem

Uçuk nasıl geçer diye çıktığınız yolda, uçuk kremi arayışınız devam ediyorsa işte Asiviral krem ile tanışma zamanınız geldi demektir. Bu yazımda sizlerle uçuk kremleri arasında en etkili olanlardan biri olan Asiviral’den bahsedeceğim. Dudakta uçuk probleminiz varsa ve bu sık sık başınıza geliyorsa çözümü elbette var. Peki asiviral krem ne işe yarar, asiviral krem kullananlar ne diyor, fiyat ne kadar, uçuğa en hızlı çözüm müdür? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızda.

Uçuk nasıl geçer, uçuğa iyi gelen kremler hangileridir diye bir arayışınız varsa, bu sayfamızda tüm detayları bulacaksınız. Asiviral krem nedir, neye yarar, ne kadar, fiyatı nedir, sivilceye iyi gelir mi, yan etkileri nedir, kullanıcı yorumları nasıldır sorularının tüm cevaplarını yazımızda açıkladık.

Asiviral krem nedir?

asiviral krem ne işe yarar

Dudaktaki uçuğa ne iyi gelir diyenler için Asiviral krem, uçuğa sebep olan virüsün gelişimini ve yayılmasını önleyen bir antiviral merhemdir. Bildiğiniz gibi uçuk sebepleri arasında gelen herpes simpleks virüsü özellikle yüz çevresinde ve dudakta görülmektedir. Çok nadir olarak da genital bölgelerde ve burun çevrelerinde görülebilmektedir.

Uçuğa en hızlı çözüm Asiviral krem midir?

Uçuğa iyi gelen krem arıyorsanız bu merhem gerçekten işe yarıyor diyebiliriz. Asiviral krem, topikal antiviral ajanlar olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Beyaz-mavi kutusu ile eczanelerde satılmakta ve kortizon içermemektedir. Normal reçeteli bir ilaçtır ve reçeteli ya da reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Asiviral krem ne işe yarar?

  • Uçuk virüsünün (herpes simpleks) gelişimini ve yayılmasını önler.
  • Uçuğun başka bölgelere dağılmasını önler.
  • Herpes simpleks virüsünü durdurur.
  • Yüz, dudak, dudak kenarı, burun çevresi, genital organlardaki uçuk tedavisinde de kullanılabilir.

Asiviral krem nasıl kullanılır?

Uçuğa iyi gelen kremler arasında başı çeken Asiviral krem, doktor tavsiyesi ile kullanılacaksa, nasıl reçete edildiyse öyle kullanılmalıdır. Tedavi boyunca doktor kontrolünde kullanmaya devam etmelisiniz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.

Merhemi uçuğun bulunduğu bölgeye tamamen yedirerek ve az kullanarak uygulamalısınız.

Kullanmanız için doktor tavsiyesi ile aldıysanız, doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Asiviral krem kullananlar genellikle günde 5 defa yaklaşık 4 er saat ara ile uyguladıklarını belirtiyorlar. Dudak kenarlarında ve burun etrafındaki uçuklarda normal tedavi süresi en az 4 gün, genital uçuklarda en az 5 gündür. Eğer iyileşme olmazsa tedaviye toplam 10 gün (5+5) devam edilebilir.

asiviral krem fiyat

Asiviral krem fiyat yaklaşık ne kadar?

Krem, 108.54TL civarında eczanelerde satılmaktadır. Bu fiyat 10 gramlık krem içindir ayrıca fiyatlara zaman zaman zamlar gelebilmektedir. Normal reçete ile satılmaktadır. Doktorunuz reçete etse dahi devlet tarafından ödenmemektedir. Reçetesiz satışı da vardır. Aile hekimine de bu ilacı reçete ettirebilirsiniz. Satın alırken son kullanma tarihine ve ürünün ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat edin.

Asiviral Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar;

  • İlaca karşı belirlenmiş bir alerjiniz var ise kullanıma başlamayın.
  • Kremin kullanımında yaş sınırı vardır bundan ötürü 12 yaş ve üzerindeki kişilerin kullanımına uygundur.
  • Uçuk bulaşıcı bir cilt hastalığı olduğundan dolayı hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Yardımcı maddelerinden biri propilen glikoldur bu madde ciltte tahriş yapabilir bu duruma karşı dikkatli olun.
  • Sürülen bölgenin üzeri herhangi bir bandaj ile kapatılmamalıdır.
  • Göz ve çevresinde bu krem kullanılmaz.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz