3.3 C
İstanbul
Cuma, Ağustos 12, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Atatürklü Türk Bayrağına Saldıran Sarıklı ve Cüppeli 2 Kişi Emniyet Tarafından Yakalandı

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde gece geç saatlerde iki kişi Atatürk posterini olduğu yerden kopartıp yere attı.

Trabzon’da sarıklı ve cüppeli iki kişi, bir dükkanın önünde asılı olan Atatürklü Türk bayrağına saldırdı. Trabzon emniyeti, o saldırganları yakaladı.

Trabzon Ortahisar’daki Kemerkaya Mahallesi’nde sarıklı ve cüppeli iki kişi, bir dükkanın önünde asılı duran Atatürk fotoğraflı Türk bayrağına saldırdı.

Türk bayrağına gerçekleştirilen saldırı anı, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Ülkenin kurucu liderine alenen hakaret ettiği video’dan anlaşılan iki kişiden biri, Atatürk fotoğrafı bulunan Türk Bayrağı’nı bulunduğu yerden koparmadan önce çevreyi kontrol etmesi gözlerden kaçmadı.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı resmi basın açıklamasında, adli soruşturma makamlarının talimat verdiği ve saldırgan V.E. ile A.S.’nin yakalandığı ifade edildi.

İki saldırgan hakkında “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama” suçlarından adli soruşturma başlatılmıştır.

Atatürk fotoğraflı Türk bayrağına saldırı

İfadesi Ortaya Çıkdı

Trabzon’da Atatürk posterini, sokakta asıldığı ipten kopardığı gerekçesiyle ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama’ suçundan tutuklanan Volkan Erbaş’ın, ifadesinde Psikolojik rahatsızlığım var. Türk bayrağı ve Atatürk olduğunu fark etmedim. Kötü niyetim yoktu, pişmanım dediği belirtildi.

Tutuklandı

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Volkan Erbaş, ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve devletin egemenlik alametlerini aşağılama’ suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. A.S ise yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Volkan Erbaş’ın ‘Psikolojim Bozuk’ Savunması

Öte yandan tutuklanan Volkan Erbaş’ın, savcılıkta verdiği ifadede, Psikolojik rahatsızlığım var. Buna bağlı psikolojimde bozukluk var. Türk bayrağı ve Atatürk olduğunu fark etmedim. Kötü niyetim yoktu, anlık oldu. Pişmanım dediği öğrenildi.

MERAK EDİYOR MUSUNUZ: 5816 NOLU KANUN NEDİR? ATATÜRK’E HAKARET SUÇU, CEZA VERİLİR Mİ?


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cahiller kategorimizdeki ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.