Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaAstrolojiAteş Burçları: Koç, Aslan ve Yay Kişilik Özellikleri

Son Yazılar

Ateş Burçları: Koç, Aslan ve Yay Kişilik Özellikleri

Ateş burçları hangileri, özellikleri nelerdir, ateş burçlarının lideri hangisidir? İşte ateş burçlarının belirgin karakteristikleri.

Astrolojiye meraklıysanız, 12 burç hakkında kesinlikle çok şey duymuşsunuzdur. Aslında, muhtemelen Güneş burcunuz hakkında her şeyi zaten bildiğinizi düşünüyorsunuz. Fakat bir dakika, astrolojinin sıklıkla gözden kaçan başka önemli kısımları da var. Bunlara dört temel element de dahil edilmeli: toprak burçları, hava burçları, su burçları ve ateş burçları. İşte bu yazımızda Ateş burçları hangileri, özellikleri nelerdir, ateş burçlarının lideri hangisidir, gibi merak ettiğiniz bilgileri paylaşacağız.

Horoscope.com ve Astrology.com’da kıdemli astrolog Narayana Montúfar, “Doğal dünyadaki her şey bir elementle ilgili olduğu gibi, her burç da dört elementten biriyle ilgilidir” diyor. “Ve bunlar, her bir burcun nasıl geliştiğini ve büyüdüğünü tanımlayan üç modalite (ana, sabit ve değişken) ile birleştiğinde, on iki burcun her birinin benzersiz bir özellik kombinasyonuna bölünmesine yardımcı olur.

Peki ateş burçları hangileri, özellikleri nelerdir, ateş burçlarının lideri hangisidir? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Ateş burçları tutkuları, yaratıcılıkları, anı yaşama merakları, ilhamları ve rekabetçi ruhları ile bilinir. Psikoloji danışmanlığı alanında yüksek lisans derecesine sahip profesyonel bir astrolog olan Donna Page, “Genel olarak, mutlu olmak için umutsuzca ilham almaya ihtiyaçları var” diyor. “Ateş elementini düşünün – yakıta ihtiyacı var. Aksi takdirde yangın söner.” Page, ateş burçlarının bir şey yapmak için motive olmadıklarında “huysuz ve mutsuz” olabileceğini söylüyor, bu yüzden ateş burçlarına mensup olan kişilerin düzenli olarak beslenmesi çok önemli. Ama bundan çok daha fazlası var.

Üç yöntemin her birinde tek bir ateş burcu vardır; bu, bazı önemli benzerliklere sahip olmalarına rağmen, tüm ateş burçlarının eşit yaratılmadığı anlamına gelir, bu nedenle her birine aşina olmaya değer. Ateş burçları hangileri, özellikleri nelerdir, ateş burçlarının lideri hangisidir, öğrenmek için sayfada kalmaya devam edin.

Peki ateş burçları hangi burçlar?

Koç, Aslan ve Yay, zodyakın üç ateş burcudur, yani bu elementin astrolojik takvim bölümünde yer alırlar. Profesyonel astrolog ve The Day You Were Dore: A Journey to Wholeness Through Astrology and Numerology kitabının yazarı Linda Joyce, bu nedenle ateşe benzer özellikler her burcun kişilik özelliklerinde vurgulanıyor, diyor.

Joyce, “Ateş ilham, tutku, sabırsızlık, sıcaklık, idealist ve yaratıcıdır” diye açıklıyor. “Yaratabilir ve yok edebilir.” Kısacası, bir ateş burcuysanız, içinizde bulunan duygusal yoğunluklarla süper temas halinde olmanız şaşırtıcı olmayacaktır.

Ateş Burçları Özellikleri

Dört astrolojik elementin bir başka harika parçası mı? Ateş burçlarının her biri, unsurlarını farklı bir şekilde gösterir. Peki ateş burçları hangileri, özellikleri nelerdir, ateş burçlarının lideri hangisidir?

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Astrolog Montúfar, Koç aynı zamanda bir ana burç olduğu için (diğer adıyla astroloji grubunun doğuştan lideri), eylem ve dürtüsellik Koç’un ateş burcu tezahürüyle en yakından ilişkili özelliklerdir, diye açıklıyor. “Tek lider burç olarak Koç, konuşmadan önce hareket etme, durumlarla ve zorluklarla yüzleşmeden önce hareket etme eğilimindedir” diyor. “Bu aynı zamanda birinci olmayı sevdiği için en rekabetçi olabilecek burçtur.” Koç burçları, projeler ve hedefler gibi şeylere başlamakta oldukça hızlı ve iddialıdır.

Astrolog Page, Koç’un hareket gezegeni Mars tarafından yönetildiğini belirtiyor. “Bir şeylere atlamak ve her zaman şanslarını denemek isterler” diyor. “Riski seviyorlar ve işe yaramasa bile risk almaktan korkmuyorlar. Er ya da geç bir şeylerin başarıya ulaşacağını biliyorlar.”

Bu ilişkilere de yansıyor. Page, “Koç, istediğiniz bir şey görürseniz, iş olsun ya da bir restorana gidip kendinizi birine tanıtmak olsun, bunun için çaba harcamanız konusunda sizi her zaman cesaretlendirmeye çalışır” diyor. Sonuçta, olabilecek en kötü şey nedir ki?

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Joyce, Aslanların kendi içlerine bakmayı bilen sabit bir ateş burcu olduğunu açıklıyor. (Sabit bir burç iseniz, bu, Güneş burcunuzun sabit dörtlülüğe düştüğü ve kararlılık, istikrar ve hedefleri takip etme gibi özelliklerle ilişkili olduğu anlamına gelir.) ve zayıflıklarını iyileşene kadar gizlemek” diye belirtiyor. “Evrim geçirmiş bir Aslan, öğrenmeye ve bildiklerini başkalarıyla paylaşmaya açık olacaktır.”

Yani evet, bir Aslan ile arkadaş, aile veya önemli kişiler olmak, vermeye devam eden hediyelerden biridir. (Onlar! Sadece! İstiyorlar! Yardım Ediyorlar!) Joyce, “İlham ve tutku gelişmek, başarılı olmak ve başkalarının başarılı olmasına yardımcı olmak için kullanılır” diye ekliyor. “Başarılı olmak çok çalışmayı gerektirir. Aslanlar işi en iyi olmak için yapmaktan korkmazlar.”

Ancak Aslanlar da takdir edilmek ister, diyor Page. “Kabul edilmek ve saygı duyulmak istiyorlar” diyor. “Sadece ay sonlarında maaş almak onları asla mutlu etmeyecektir.” Aslanlar cömert olsalar da küçük hediyeler almayı da severler, diyor Page. Ve eğer bir Aslan bir şeyi değiştirirse, ister saçı ister kıyafeti olsun, bunu fark etmeli ve onu övmelisiniz.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Astrolog Montúfar, anı yaşamayı seven ve heyecan verici, değişken ateş burcu Yay’ın yorulmak bilmeyen gerçeği arayan kişi olduğunu söylüyor. (Güneş burcunuz değişken dörtlü gruba düşüyorsa, bu süper esnek ve kolay hareket ettiğiniz anlamına gelir.) “Bu burcun ateş türü, etrafımızdaki dünyayı birçok farklı biçimde öğrenmeye ve keşfetmeye yönlendirilir. Kültür, maneviyat ve çeşitlilik, bu burcun özellikleri arasında.”

Joyce, Yay burcunda tutkunun ilhama dönüştüğünü söylüyor. Ateşin onlara verdiği içgörü ve tutkuyu alıyorlar ve onu bilgeliğe dönüştürüyorlar, diye açıklıyor. “Yaylar ilham veren idealler ararlar ve ilham aldıklarında imkansızı başarabilirler.”

Ayrıca yay burçları “bir meydan okuma gibidir” diyor Page ve ekliyor, “başkalarıyla rekabet etmeye derin bir ihtiyaçları var.” Bu, biraz ulaşılmaz görünen bir işe başvurmak veya hak ettiklerini bildiklerinde tereddüt etmeden zam istemek anlamına gelebilir. İlişki cephesinde, Yay, kendilerine inanan ve dünyayı gezmek için bir yıl izin almak kadar büyük olsa bile hayalleri hakkında mutlu bir şekilde konuşacak biriyle birlikte olmak ister, diyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!