Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetAtlas Earth Nedir? Bir Dolandırıcılık mı?

Son Yazılar

Atlas Earth Nedir? Bir Dolandırıcılık mı?

Son zamanlarda Atlas Earth reklamları gördüyseniz, bunun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz. Ne de olsa Atlas Earth, sanal gayrimenkul satın almanıza ve para kazanmanıza olanak tanıyan bir uygulama olarak kendini tanıtıyor. Peki merak konusu olan Atlas Earth nedir, Metaverse evreninde arsa almak nasıl oluyor? İşte detaylar.

Bu, metaverse ile ilgilenen birçok kişiye çekici gelebilir. Özellikle sanal gayrimenkul satın almak istiyorsanız, bu sizde merak uyandırabilir. Peki Atlas Earth nedir ve neden birçok insan bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu söylüyor? İşte sizler için test ettik ve öğrendik.

Atlas Earth Nedir?

Atlas Earth, şu anda sanal gayrimenkul satın alabileceğiniz tek mobil oyunlardan biridir. Esasen, Atlas Earth, meta veri tabanında yer alan dünyanın sanal bir temsilidir. Atlas Earth ile bir seferde 84 m² arazi satın alabiliyorsunuz.

Ne kadar çok arazi alırsanız, sıralamalarda o kadar yükselirsiniz. Belediye başkanı, vali ve hatta başkan olabilirsiniz.

Atlas Earth sizinle birlikte hareket eder, yani gerçek hayatta hareket ederseniz yeni araziler keşfedebilir ve çevrenizdeki herhangi birinin kendi arazisine sahip olup olmadığını görebilirsiniz.

Atlas Earth ile Para Kazanabilir misiniz?

Atlas Earth, oyundaki arsalarınızı kiralayarak size para kazandırmayı vaat ediyor. Atlas Earth size saniye başına ödeme yapıyor. Bu çok gibi görünebilir, ancak bu kadar düşük bir ücretle, tipik bir arsa üzerinde yılda 10 sentin altında kazanırsınız. Atlas Earth ayrıca nakit çekmek için beş dolarlık bir bakiye gerektirir, bu da herhangi bir parayı geri alabilmeniz için o arazide daha uzun süre kalmanız (veya daha fazla satın almanız) gerektiği anlamına gelir.

atlas earth nedir nasıl para kazanılır

Bu, yaklaşık 50 yıl boyunca elinizde tuttuğunuz arazinin maliyetini karşılayamayacağı anlamına gelir.

Çok fazla araziniz olsa bile, oyunun popülaritesi patlamadığı sürece kar elde edemezsiniz. Bu noktada, popülerliğin artması nedeniyle arazinizi büyük bir fiyat artışıyla satabileceksiniz. Gerçi bu asla olmayabilir. Çünkü kim neden alsın? Henüz kafalarda oturmayan nokta bu! Neden sanal arazi alınsın ve kim neden bu araziyi bizden yüksek fiyatlar satınalmak istesin?

Atlas Earth Nasıl Para Kazanıyor?

Atlas Earth, oyundaki mülkleri satın almak için kullandığınız Atlas Bucks’ı size satarak para kazanıyor. 100 Atlas Bucks yaklaşık beş dolara mal oluyor ve bununla bir parsel arazi satın alınabiliyor. Ne kadar çok Atlas Bucks satın alırsanız, maliyeti o kadar uygun olur.

atlas earth nedir

Ayrıca bir reklam izleyerek iki ücretsiz Atlas Bucks kazanırsınız. Atlas Earth bu reklamlardan para kazanıyor ve kazancın bir kısmını size veriyor. Ancak, bir parsel araziye yetecek parayı elde etmek için 50 reklam izlemek gerekir. Atlas Earth ayrıca sizi her 20 dakikada bir reklam gösteriyor, yani sürekli reklam izleyerek sanal para kazanamıyorsunuz.

Atlas Earth‘ün sizden üretilen verileri kâr etmek için kullanması da mümkündür. Ne de olsa Atlas Earth, siz hareket ettikçe haritanın daha fazlasını oluşturmak için uygulamayı kullanmak için konum ayarlarınızı kullanıyor. Bu veriler, meta veri deposunu genişletmek isteyen geliştiricilere satılabilir.

Atlas Earth Bir Dolandırıcı mı?

Para kazanmak istiyorsanız, Atlas Earth muhtemelen buna değmez. Ve Atlas Earth’ün size para kazandıracağını vaat ettiği reklamlar biraz aldatıcı.

Metaverse’e ayak parmağınızı sokmak için eğlenceli bir oyun arıyorsanız, Atlas Earth sizin için uygun olabilir. Ancak, gerçekten arazi satın almak istemiyorsanız fazla bir şey yapamazsınız. Bu nedenle, Atlas Earth, metaverse’deki en büyük oyunculardan biri olmak için yeterli popülerlik bile üretemeyebilir. Bu, satın aldığınız arazinin buna değmeyeceği anlamına gelir. Diğer bir anlamda arazi elinizde kalır.

Meta veri deposu büyümeye devam ederken, gelecekte daha iyi özelliklere sahip daha fazla iOS ve Android uygulaması sunulacak. Biraz daha bekleyin.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!