Ana Sayfa Soru - Cevap Aura Ne Demek? Tüm Merak Edilenleri ile Aura Nedir?

Aura Ne Demek? Tüm Merak Edilenleri ile Aura Nedir?

Çakra kelimesi ile birlikte duyduğumuz aura ne demek? Renkleri ve seviyeleri ile aura nedir? Nasıl güçlendirilir, aurası yüksek ne demek?

0
1158
aura ne demek

Aura nedir, aura ne demek merak ediyor musun? Aura nasıl görülür, yükselir, bulunur, hesaplanır, ölçülür, hissedilir gibi soruların varsa işte senin için hazırladığım detaylı yazım.

Sık duyduğumuz fakat bir çoğumuzun yanlış bildiği aura ne demek sorusunun tüm cevaplarını yazımızda bulacaksın. Peki aura nedir? İnsan vücudunun dışına yansıyan enerjiye aura denilmektedir. Aura ise 7 çakra toplamından oluşuyor. Yani diğer anlamda çakralar aura içinde bulunuyor. Çakraların sen seviyeleri ve gücü auranın seviyesini oluşturuyor. Yani aurası yüksek birisi kolay kolay hastalanmaz ve dış etkenlerden etkilenmez; fakat aura seviyesi düşük birisinde buna benzer şeylerin tam tersi olur.

Sanırım aura ne demek biraz daha anlaşılır oldu? Peki biraz daha detaya inelim, aura nedir konusunda, seviyeleri ve renkleri ne anlama gelir bunlara da bakalım ve hatta kendi auranızı nasıl görürsünüz buna da değinelim.

AURA NE DEMEK?

Duygu olarak mutsuz ve sıklıkla hep negatif şeyler düşünen biriyle birlikteyken sizin de enerjinizin düştüğü durumu siz de mutlaka yaşamışsınızdır. Yani bu ne anlama geliyor? Vücudumuz dışarıdan enerji almaya açıktır. Yani pozitif enerji alırsanız siz de daha sinde ve mutlu olursunuz. Bunun tersine negatif enerji alırsanız da mutsuz, bitkin, ne istediğine karar veremeyen, miskin bir hale bürünürsünüz. İşte bu enerjiler aurayı etkiler. İşte aura ne demek ya da nedir sorularının cevabı budur.

AURA NEDİR?

aura nedir

Aura ne demek biraz daha detay verelim. İnsan vücudunda bulunan ve dışardan gelen enerji kaynaklarından etkilenen elektromanyetik alana aura denilmektedir. Sanırım aura nedir biraz daha canlandı aklınızda. Çeşitli kaynaklara göre aura enerjisi vücudumuzun derisine 24 cm dışına doğru bulunmaktadır. İşte bu enerji Spiritüel (Ruhsal) ve Eterik (Enerjik) olmak üzere ikiye ayrılır. Eterik aura görülebilir ve görülen renk ile durum analizi yapılabilir. Ruhsal aura ise daha çok içte yaşanan duygusal ve psikolojik gelişmelerdir.

AURASI VAR NEDİR?

Sizler de duymuşsunuzdur, “aurası çok yüksek” tabirini. Burada vurgulanmak istenen yüksek ve pozitif enerji aldığınızı ifade etmektir. Peki aura nasıl görülür? Aşağıda sizlerle aura görmek için bir yöntem tavsiye edeceğim. Ayna yöntemi ike aura nasıl görülür sorusuna cevap olacaktır.

Ayna yöntemi günde 15 dakikadan fazla yapılmamalıdır. Odaklanma sırasında sanrılar görülme ihtimali yüksek olduğu için yanılsamaya düşülebilir. Eğer çalışmaya yeni başlıyorsanız beş dakika ile başlayıp zamanla 15 dakikaya yükseltmeniz tavsiye edilmektedir.

AURA NASIL GÖRÜLÜR?

  1. Rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortama geçiniz ve ayna karşısında denemelerinize başlayın.
  2. Ayna karşısında alnınıza odaklanın.
  3. Mümkün olduğu kadar dikkatli odaklanın ve hiçbir dış faktörün dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin.
  4. Çalışmaya başlamadan önce çalışma sürenizi belirlemeli ve buna göre sayaç kurmalısınız.
  5. Odaklandığınızda başlangıçta auranızı görememek çok normal bir durumdur. Ancak çalışmayı daha fazla tekrarladıkça tecrübe edinecek, aura görmeyi başaracaksınız.
aura nasıl görülür

AURASI YÜKSEK NE DEMEK?

Peki yüksek aura ne demek? Aurası yüksek olan ve düşük olan insanlar var, bu bir gerçek. Yüksek olan kişiler dış çevrelerden gelen negatif enerjiye karşı daha güçlü olurlar. Kolay kolay mutsuz hissetmez, umutlu, sağlıklı, en önemlisi çevresiyle de bu güzel ve pozitif enerjiyi paylaşırlar. Aurası düşük insanlar ise kolay etkilenirler, sağlık sorunları olabilir, çevresindekileri de mutsuz ederler. Yani aura yüksek olması aslında kişi için olumlu bir durumdur.

AURA SEVİYELERİ

Aura ne demek, nedir öğrendik sanırım. Şimdi sıra geldi aura seviyeleri bölümüne. Auramızda 7 seviye bulunuyor, işte bu seviyeler ve anlamları.

SEVİYE 1: Fiziksel olarak iyi olma ihtiyacı, fiziksel aktiviteye, pratiklere ihtiyaç duyarlar.

SEVİYE 2: Kendimizi sevgiyle severek kabul etme ihtiyacı. Kendinize sabır uygulaması yapın ve sabretmeyi öğrenin.

SEVİYE 3: Zihinsel berraklık mantıksal ve sezgisel dengeyi kurma isteği.

SEVİYE 4: Her türlü sevgi ilişki ihtiyacı.

SEVİYE 5: Net, olumlu, cesur niyet ve isteğe sahip olma. Zor anlarda cesaretinizi zorlayın ve deneyin.

SEVİYE 6: Ruhsal deneyim ve içimizdeki ilahiliğe teslim olan koşulsuz sevgiyi deneyimleme ihtiyacı.

SEVİYE 7: Daha büyük bir bütünlüğün ve tamlığın bir parçası olma gereksinimi.

AURA RENKLERİ VE ANLAMLARI

KIRMIZI: Maceracı, yemek yemeyi ve gezmeyi çok sever, çabuk öfkelenir, kendini beğenir ve yaşamayı sever, lider ruhludur, sporu çok sever.

SARI: Analitik düşünmeyi sever, zekidir, işkoliktir, düşünmeyi sever.

PEMBE: Sevgiye ihtiyacı vardır, sevicidir de, içe dönük, çekingen, yardımsever, huzurlu ve sakindirler.

YEŞİL: Yaratıcı ve pratik zekaya sahip olurlar, olumlu, sessiz, kendi halinde, hoş sohbet, sevimli, mantıklı, işkolik, yeni şeyler öğrenmeyi severler.

TURUNCU: Kibar, cömert ve sosyal, arkadaşlığa önem veren, konuşmayı seven, pratik zekalı ve dışa açık kişilerdir.

MOR: Yüksek pozitif enerjiye sahip olurlar, manevi duyguları yüksektir, sezgileri güçlüdür, sadık bir eş ve iyi bir dosttur, psişik güçlere sahiptir.

MAVİ: Hayalci, sanatçı ruhlu, yaratıcı, alıngan, zarif, yardımsever ve anaçtır. Duygusaldır, sezgileri güçlüdür, kabalıktan ve şiddetten hiç hoşlanmaz, ikna etmeyi severler, iletişim kabiliyetleri yüksektir.

İNDİGO (ÇİVİT MAVİSİ): Vizyon ve sorumluluk sahibidirler, güvenilir ve şefkatli kişilerdir, zeki, hassas ve sezgileri güçlü insanlardır. Mükemmelliyetçi, hassas ve dürüstlüğe önem verirler.

GÜMÜŞ: Auraları gümüş olan insanlar zengin bir hayal gücü ve olağanüstü bir sezgiye sahiptir.Fanteziler ve hayaller için bir tutku ifade eder.Asil,dürüst ve güvenilirler.

ALTIN: Güzelliği ve sanatı severler. Yeteneklidirler, sorumluluk duygusu yüksektir. İdellari ve hedefleri vardır. Sabırlı ve sakin yapıya sahiplerdir.

BRONZ: Mücadeleyi severler. Duygu durumları değişkendir. Kontrol meraklısıdırlar. Plancıdırlar. Özellikle bu renkten çok politikacı çıkar. Adil olmaya çalışır ve analiz yeteneği iyidir.

BEYAZ: Beyaz ya da gümüş Aura’lı insanlar çok iyimser olurlar. Psişik yetenekleri güçlüdür. Negatif enerjiyi pozitife çevirirler. Büyük önderler ve yol göstericiler bu Aura’ya sahiptirler.

KAHVERENGİ: Bu renk Aura’ya sahip insanlar karışık duygu durumu içindedirler. Psikolojik sorunları olan insanlar bu renge geçiş yaparlar.

SİYAH: Nefret ve kötü düşüncelerin hakim olduğu Aura’nın rengidir. Depresyon durumunda görülür.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz