in

KızgınKızgın

Azeybaycan’a Karşı Savaşmak İçin Ermenistan’a Giden PKK’lı Teröristler Süleymaniye’den

Azerbaycan’a karşı savaşmak için Dağlık Karabağ’a getirtilen PKK’lı teröristlerin, Kuzey Irak’taki Süleymaniye kentinden taşındıkları belirlendi.

Ermenistan PKK İlişkisi

Azerbaycan’ın Birleşmiş Milletler tarafından da tanınan topraklarından biri olan Dağlık Karabağ’ı Ermenistan işgalinden kurtarmak amacıyla giriştiği savaşta, Azerbaycan’a karşı savaşması için çok sayıda PKK’lı terörist otobüslerle Süleymaniye üzerinden İran’a, oradan da Karabağ’a götürüldüğü belirlendi.

Azerbaycan’a karşı savaşmaları için Kandil’in direktifi ile Ermenistan’a giden PKK teröristlerin sivil hedeflere saldırı düzenledikleri belirtildi.

TELSİZ KONUŞMALARINDAN TESPİT EDİLDİ

Azerbaycan üst düzey yetkilileri, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’yle birlikte savaşması için getirilen PKK’lıların varlığının tespit edildiği belirtildi.

Ermenistan’ın yanında yer alarak Azeybaycan’a karşı savaşması için getirilen PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmaları yakalandı. Azerbaycan yetkilileri teröristlerin sivil halka karşı saldırılar gerçekleştirdiği bilgisini de paylaştı.

Öte yandan Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisi de geçtiğimiz günlerde, Suriye ve Irak’tan gelen PKK bağlantılı teröristlerin Karabağ’da Ermenistan adına savaştığını açıkladı. Servis, teröristlerin telsiz konuşmalarına ulaşıldığını açıklayarak, söz konusu ses kayıtlarını da paylaştı.

Teröristler telsiz konuşmalarında Ermenistan tarafında çok sayıda zayiat yaşandığını, Karabağ’da Türk askerlerinin bulunmadığı, Azerbaycan ordusu tarafından kullanılan SİHA’ların etkili olduğunu anlattıkları belirlendi.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
en iyi komedi filmleri

Komedi Filmleri – Çok İzlenen IMDB Puanı Yüksek En İyi 26 Komedi Filmi Önerisi

Ankapark Tahliye

Melih Gökçek’in 750 Milyon Dolar Harcayarak Yaptırdığı Ankapark’ta Tahliye Kararı