Ana Sayfa Soru - Cevap Azra İsminin Anlamı Nedir? Azra Ne Demek?

Azra İsminin Anlamı Nedir? Azra Ne Demek?

0
285
azra isminin anlamı

Azra ismi Arapça kökenli ve ülkemizde sık kullanılan kız bebek isimleri arasındadır. Peki Azra isminin anlamı nedir, Azra ne demek?

AZRA İSMİNİN ANLAMI

Azra isminin anlamı nedir sorusuna verilebilecek ilk cevap “çok değerli bir inci” türünü ifade eder. Doğal incidir, insan eli değmemiştir ve çok güzeldir.

Azra, rahatlık, bolluk ve bereket anlamlarına da gelir. Zenginliğe, mutluluğa, refaha ulaşan insan anlamında da kullanılmaktadır.

azra ne demek

AZRA NE DEMEK?

Peki Azra ismi ne demek? Bu isim Medine şehrinin diğer adı olarak da kullanılmaktadır. Aynı zamanda ayak basılmamış kum, bakire kız, anlamlarına gelmektedir. Hatta bazı kaynaklar Hazreti Meryem için “Azra” ismini kullanmaktadır.

AZRA İSMİNİN ÖZELLİKLERİ

Azra isminin anlamı nedir, öğrendik. Peki bu ismin özellikleri nelerdir? Enerjik, canlı bir kişiliği temsil eder. Bu kişilik atılganlığı sever, Hayatta attığı her adımda başarılıdır. Ayrıca onurlu, gururlu bir yapıya sahiptirler.

AZRA İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Azra ismi Arapça kökenlidir. Fakat Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak bazı kaynaklar Peygamber Efendimizin Medine’den bahsederken Azra ifadesini kullandığını beyan etmektedir. Bu isim, tarihten günümüze birçok yerde kullanılmıştır.

İlgili Sayfa: Kız Bebek İsimleri


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Soru-Cevap kategorimizdeki en çok okunan sayfalar için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.