in

SevdimSevdim

Azra İsminin Anlamı Nedir? Azra Ne Demek?

Kız bebek isimleri içinde sık kullanılan Azra isminin anlamı nedir? Bu ismi kullanan ünlüler kimlerdir? Azra ne demek, anlamları nelerdir?

azra isminin anlamı

Azra ismi Arapça kökenli ve ülkemizde sık kullanılan kız bebek isimleri arasındadır. Peki Azra isminin anlamı nedir, Azra ne demek?

AZRA İSMİNİN ANLAMI

Azra isminin anlamı nedir sorusuna verilebilecek ilk cevap “çok değerli bir inci” türünü ifade eder. Doğal incidir, insan eli değmemiştir ve çok güzeldir.

Azra, rahatlık, bolluk ve bereket anlamlarına da gelir. Zenginliğe, mutluluğa, refaha ulaşan insan anlamında da kullanılmaktadır.

azra ne demek

AZRA NE DEMEK?

Peki Azra ismi ne demek? Bu isim Medine şehrinin diğer adı olarak da kullanılmaktadır. Aynı zamanda ayak basılmamış kum, bakire kız, anlamlarına gelmektedir. Hatta bazı kaynaklar Hazreti Meryem için “Azra” ismini kullanmaktadır.

AZRA İSMİNİN ÖZELLİKLERİ

Azra isminin anlamı nedir, öğrendik. Peki bu ismin özellikleri nelerdir? Enerjik, canlı bir kişiliği temsil eder. Bu kişilik atılganlığı sever, Hayatta attığı her adımda başarılıdır. Ayrıca onurlu, gururlu bir yapıya sahiptirler.

AZRA İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Azra ismi Arapça kökenlidir. Fakat Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak bazı kaynaklar Peygamber Efendimizin Medine’den bahsederken Azra ifadesini kullandığını beyan etmektedir. Bu isim, tarihten günümüze birçok yerde kullanılmıştır.

İlgili Sayfa: Kız Bebek İsimleri


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Soru-Cevap kategorimizdeki en çok okunan sayfalar için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
kitap özeti nasıl çıkarılır

Kitap Özeti Nasıl Çıkarılır? Kitabın Özeti Nasıl Yazılır! Teknikler ve Örnekler!

183 neyin numarası

183 Neyin Numarası? 183 Nedir? 183 Nerenin Numarası? 183 Hattı Nedir?