Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSoru - CevapAzra İsminin Anlamı Nedir? Azra Ne Demek?

Son Yazılar

Azra İsminin Anlamı Nedir? Azra Ne Demek?

Kız bebek isimleri içinde sık kullanılan Azra isminin anlamı nedir? Bu ismi kullanan ünlüler kimlerdir? Azra ne demek, anlamları nelerdir?

Azra ismi Arapça kökenli ve ülkemizde sık kullanılan kız bebek isimleri arasındadır. Peki Azra isminin anlamı nedir, Azra ne demek?

Azra İsminin Anlamı Nedir

Azra isminin anlamı nedir sorusuna verilebilecek ilk cevap “çok değerli bir inci” türünü ifade eder. Doğal incidir, insan eli değmemiştir ve çok güzeldir.

Azra, rahatlık, bolluk ve bereket anlamlarına da gelir. Zenginliğe, mutluluğa, refaha ulaşan insan anlamında da kullanılmaktadır.

azra ne demek

Azra Ne Demek

Peki Azra ismi ne demek? Bu isim Medine şehrinin diğer adı olarak da kullanılmaktadır. Aynı zamanda ayak basılmamış kum, bakire kız, anlamlarına gelmektedir. Hatta bazı kaynaklar Hazreti Meryem için “Azra” ismini kullanmaktadır.

Azra İsminin Özellikleri

azra isminin anlamı

Azra isminin anlamı nedir, öğrendik. Peki bu ismin özellikleri nelerdir? Enerjik, canlı bir kişiliği temsil eder. Bu kişilik atılganlığı sever, Hayatta attığı her adımda başarılıdır. Ayrıca onurlu, gururlu bir yapıya sahiptirler.

Azra İsmi Kuran’da Geçiyor mu

Azra ismi Arapça kökenlidir. Fakat Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak bazı kaynaklar Peygamber Efendimizin Medine’den bahsederken Azra ifadesini kullandığını beyan etmektedir. Bu isim, tarihten günümüze birçok yerde kullanılmıştır.

İlgili Sayfa: Kız Bebek İsimleri


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Soru-Cevap kategorimizdeki en çok okunan sayfalar için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!