Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaKim KimdirBağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Kimdir, Kaç Yaşında, Ne Mezunu?

Son Yazılar

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Kimdir, Kaç Yaşında, Ne Mezunu?

Bağımsız Türkiye Partisi lideri Haydar Baş’ın vefatından sonra partinin başına geçen Hüseyin Baş kimdir, nereli, kaç yaşında, ne mezunu? İşte merak edilen soruların cevapları.

Son günlerde ismi bir kez daha gündeme gelen ve geçtiğimiz yıllarda koronavirüs salgınından dolayı vefat eden BTP lideri Hüseyin Baş’ın yerine gelen oğlu Hüseyin Baş kimdir, nereli, kaç yaşında, ne mezunu? İşte merak edilen soruların cevapları.

Hüseyin Baş Kimdir?

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) yeni Genel Başkanı seçilen Hüseyin Baş, vefat eden babası Haydar Baş’ın yardımcısı olarak öne çıktı. Trabzon’da 1991 yılında doğan Hüseyin Baş, vakıf üniversitelerinden biri olan İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında mezun oldu.

BTP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Baş, Haydar Baş ile birlikte çok sayıda etkinliğe katıldı. Bazı etkinliklerde de Genel Başkan Haydar Baş‘ın konuşmalarını dinleyicilere okudu. Hüseyin Baş’ın korona salgınının ardından yapılacak parti kongresine kadar bu görevi üstlendiği açıklandı.

Vefat eden Haydar Baş’ın Hayri Baş, Mehmet Emin Baş, Melek Baş, Ahmet Hamza Baş, Osman Baş ve Hasan Baş isimlerinde altı çocuğu daha bulunuyor.

Bağımsız Türkiye Partisi, 25 Eylül 2001 tarihinde kuruldu. Genel başkanlığını 2002-2020 tarihleri arasında Haydar Baş’ın yaptığı partinin “Millî Ekonomi Modeli” isimli devletçi bir ekonomi programı vardı.

Haydar Baş, Türkiye’nin ekonomik sorunlarına çözüm için yazdığı tezlerini birkaç kitapta topladı. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyeliğine karşı çıkmışlardır. Mesaj TV, Meltem TV ve Yeni Mesaj gazetesi bu partiyle bağlantılı olan gruba aittir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim kimdir yazılarımızı okumak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!