3.3 C
İstanbul
Salı, Mart 28, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaCahillerGüre Köyü'nde Alevilere Tehdit

Son Yazılar

Güre Köyü’nde Alevilere Tehdit

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Alevi yurttaşların yaşadığı Güre Köyü’nde duvara yazılan yazılarla aleviler tehdit edildi.

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Alevi yurttaşların yaşadığı Güre Köyü’nün giriş ve çıkışlarına üç hilal ve ay yıldız simgeleri çizilip, tehdit yazıları yazıldı. Güre köyü buna ne tepki verecek, alevilere tehdit devam ederse ne olacak?

Söz konusu tehdit yazılarını köylüler jandarmaya bildirdi. İhbar sonucu köye gelen jandarmalar, yazıların fotoğraflarını çekip, ‘araştıracağız, ama yapanı söylemezler’ denildiği iddia edildi.

güre köyü alevi tehdit

Alevilerin yaşadığı Güre Köyü’nün giriş ve çıkışlarına ülkücülerin kullandığı üç hilal ve ay yıldız simgeleri çizilerek tehdit içerikli yazılar yazıldı.

Görüntüleri Gazeteci Canan Coşkun, sosyal medya hesabından paylaşarak “Yazıları sileceklermiş. Silince sorun çözülmeyecek. Bu açık açık ‘hele bir mermi sıkılsın da bakarız’ demek” dedi.

“DUVARDAKİ YAZILAR SİLİNİNCE SORUN ÇÖZÜLMEYECEK”

Durumu sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Canan Coşkun şunları dile getirdi:

“Bu yazı Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Güre Köyü’nde genellikle Alevilerin yaşadığı iki sokağın kesişimine kısa bir süre önce yazılmış. İhbar edince jandarma gelip fotoğraf çekti. Komutan, ‘araştırıp kulak çekeriz, ama yapanı söylemezler’ dedi. Yazıyı da sildireceklermiş.

Bu da köyün girişindeki üç hilalli yazılardan biri. Üç hilale köyün herhangi bir yerinde rastlamak mümkün.

Ay ve yıldız kondurunca duvardaki tapaj hatalı tehdidin yasal bir hal aldığını sanmakla, yazı silinince sorunun biteceğini düşünmek aynı derecede sorunlu. Açık açık ‘hele bir mermi sıkılsın da bakarız’ demek.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cahiller kategorimizdeki ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.