Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaAstrolojiBaşak Burcu Erkeği Özellikleri

Son Yazılar

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Burçlar arasında kendini beğenmiş ve detaycı olarak bilinen başak burcu erkeği olumlu ve olumsuz özellikleri, cinsellik ve aşk konuları.

Burçlar arasında titizliği ve detaycılığı ile uzak ara önde olan başak burcu erkeği eleştirileri hak ediyorsa da özellikleri bakımından bir erkekten beklenmeyecek farklılıklara sahiptir. Bu yazımızda sizlerle başak burcu erkeği özellikleri bakımından farklılaşmasını sağlayan konular üzerinde duracağız. Eğer hayatınızda bir başak burcu erkeği varsa yazımızı çok dikkatli okumalısınız 🙂 .

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır diye merak edenler varsa burayı dikkatli okumalılar. Genellikle zor insanlar olarak bilinseler de kendileri gibi biri karşılarına çıktığında hayatı mükemmel denecek kadar kolaylaştırırlar da. Hayata çok doğal bakmaya çalışırlar ve sevdikleri insanlara karşı da oldukça samimidirler. Disiplin, dakiklik, temizlik duygusu göbek adlarıdır.

Boş insanlardan hoşlanmaz ve arkadaşlık kurmazlar. Aklı bir karış havada olan ve anı yaşayan insanlardan uzak dururlar, çünkü kendileri hiçbir zaman anı yaşamazlar. Söylenenin aksine evlilikten uzak durmazlar fakat bir süre geciktirmeyi tercih ederler. Evlilikleri ve aile hayatları bazen zordur. Kontrolün kendilerinde olmasından ve denetleme duygusundan vazgeçemezler.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

başak burcu erkeği özellikleri

Kendileri gibi planlı ve titiz birini bulduklarını anlarlarsa evlilikten kaçmazlar. Özellikleri bakımından erken baba olmayı pek düşünmezler. Elbette istisnalar kaideyi bozmaz ama baba olduklarında da çocukları ile en mükemmel şekilde ilgilenmeyi severler. Çocukları, babalarının bazı özelliklerinden rahatsız olsa da her işlerini çözebilme yeteneğine sahip olan babalarına sonsuz bir güven hissederler. Başak burcu babaları çocuklarını en iyi koşullarda yetiştirmek için elinden geleni yapar. Bazen kendisine benzetmeye çalışsa da kötü niyetli değildir.

Bu burcun erkeği çok temkinlidir. En basit işte bile hızlıca risk analizi yaparlar. Yaptıkları her ne ise onlar için önemli olan istedikleri gibi sonuçlanmasıdır ve hedeflerine ulaşmak için tüm detayları hesaplarlar. Hata yapma olasılığı başak erkeğinin korkulu rüyasıdır.

Başak burcu erkeği uçuk hayallerden kaçınır!

Hayalleri yapabilecekleri ile sınırlıdır. Yapamayacakları uçuk hayalleri hedefleri arasına almazlar ama yapabileceklerini düşünürlerse de elbette diğer burçlara göre hedeflerine daha fazla yaklaşırlar. Çünkü özellikleri arasında en önemlisi detaylı planlama yapabilmeleridir. Genellikle ödün vermekten kaçınırlar ve bunu yaparlarsa da mutsuz olurlar. Her zaman ‘haklısın’, ‘çok iyi düşünmüşsün’, ‘sen olmasan bunu başaramazdım’ gibi cümleler onları motive eder. 😉

başak erkeği özellikleri

Başak burcu erkeği özellikleri arasında en göze çarpan özelliği detaycı olmalarıdır!

Diğer burçlardan ayrıldığı en büyük özelliği detaycılığıdır. Bu özelliği ile insanı bazen hayattan soğutur. Hatta karakter olarak uyuşmayan kadınlar kendilerini oldukça yetersiz hissedebilirler. Fakat detaycılık konusunda siz de altta kalmayacak yeteneklere sahipseniz başak erkeği hayatınızı kolaylaştırır. Benzer özellikleri taşıyan eşleri için canlarını seve seve verirler.

Titiz ve kuralcı olması başak burcu erkeğini bazen çekilmez yapabilir, fakat benzer özellikler taşıyan kadınlar bu özellikler için üste para bile verebilirler.

Türk erkeklerinin büyük çoğunluğu kuralcıdırlar fakat titizlik konusunda soru işaretleri yaratırlar. Örneğin bir başak erkeği eve geldiğinde çoraplarını oraya buraya attığına az rastlanır. Kuralcı olmaları ise disiplinden gelir. Örneğin eğer bir başak erkeği evde eşyalarını tek bir noktada topluyorsa, bu eşyalara dokunmak için aklını kaçırmış olman lazım. Asla düzenlerine dokunulmaması gereklidir. Neyi nereye ne zaman bıraktıysa bırakın orada kalsın, bir bildiği elbette vardır.

Başak burcu erkeğinde şeytan tüyü vardır. Girdiği ortamlarda dikkatleri üzerine çeker. Hele bir de topluluk içinde muhabbet ediyorsa tüm ilgiyi üzerinde toplar.

Belki de bir kadının zor tahammül edebileceği bir durum ancak başak erkeği girdiği ortamlarda ilgiyi üzerine çeker. Hem görüntüsü hem de entellektüel bilgisi ile dikkat çeken bu tipler, diğer erkeklerin ezeli düşmanlarıdırlar. Başak burçları genel olarak araştırmayı ve öğrenmeyi seven insanlardır. Her konuda detaylı bilgi öğrenmeye açtırlar. Bunu kendileri için yaparlar hava atmak ya da insanları ezmek için değil. Bilgisiz insanlara tahammül edemezler bazen çok eleştirip kalp bile kırabilirler. Ama gönül almayı da bilir namussuzlar.

Başak erkeği bir konuda bilgiye sahip değilse, bilmediğini rahatlıkla söyler. Fakat emin olun sonrasında araştırırlar ve o konuyu da öğrenirler. Arı gibi çalışmayı severler (evde bile), boş durmayı sevmezler.

Başarısızlık başak burcunun uykularını kaçırtır, psikiyatriste düşürür, hayata küstürür. Başak erkeği ‘başarısızlık’ kelimesine bile dayanamaz.

Bu burcun özelliklerini taşıyan bir erkek için başarı, hayatta var olma sebebidir. Aynı anda onlarca işi düşünürken bir yandan da bulmaca çözebilirler. Tek bir işle uğraşmayı onurlarına yediremezler. Daha fazla konuda daha fazla işi çözmek temel hedefleridir. Keskin bir zekaya sahip olmaları da diğer burçlar tarafından kıskanılmalarına sebep olur. Fakat yapacak bir şey yok başak burcu erkeğinin özelliği de bu!

Çok dakiktirler. Hayatta yapacağınız en son şey bir başak burcu erkeğini bekletmek olmalıdır. Suratına küfür edin daha iyi ama onu sakın bekletmeyin!

Başak erkeği ile bir randevunuz varsa, ne yapın edin 10-15 dakika erken gidin. Çünkü o, orada olacak ve sizin de erken gelmenize acayip sevinecektir. Ama 2 dakika bile geç kalırsanız, kafasında sizin için vereceği not bir hayli düşecektir. Buna fırsat vermeyin. Başak burcu erkeği için, dakik olmayan insan ‘sorumsuz’ insandır.

Ailesiyle vıcık vıcık ilişkiler kurmaz ama zor zamanlarında yanlarında olan genellikle de ilk o’dur. Başak burcu erkeği kötü gün dostudur.

Başak burcu erkeği hem kendi ailesine hem eşine hem de eşinin ailesine düşkün olur. Sadık bir erkektir. Özellikle kendisi ile aynı özellikleri taşıyan eşini el üstünde tutar. Zaten bir başak erkeğini ancak kendi gibi temel özelliklere sahip kadınlar çekebilir. Tam tersini düşünecek olursak, başak burcu erkeği kendi özelliklerini taşımayan kadınlarla yapamazlar, her iki taraf da mutsuz olur.

Kadınların pek de sevmediği özelliklerinden birisi mantıklı olmasıdır. Başak burcu erkeği gerçekleşme olasılığı düşük olan hayaller kurmaya kapalıdırlar.

Aslında çok duygusaldırlar. Fakat bunu en sevdiklerine göstermekten bile kaçınırlar. İçine içine ağlar başak burcu erkeği. Bazen kendisini bile yoracak şekilde güçlü görünmeyi sever. Pek romantik insanlar değildirler. Romantizim konusu onların lügatında pek bulunmaz. Fakat bu ruhsuz oldukları anlamına gelmez. İyi bir eş ve baba olma da hedefleri arasında bulunduğundan dolayı, ailesini de mutlu etmek onun amaçları arasındadır. Hayata düz bakarlar, onlar için her zaman iki seçenek vardır, kendi düşündüğü doğrular ve başkalarının düşündüğü yanlışlar. 🙂

Dışarıdan çok mütevazi görünür başak erkekleri. Hava atmayı sevmezler, dürüsttürler, yalan söylemezler, yalan söyleyenleri kolay yakalarlar. Hayatta herkese bir şans verirler fakat bir küçük yalan bile başak erkeğinde derin yıkımlar oluşturur, Güveni anında bitirir. Bu sebeple küçük pembe yalanlardan bile sakınmalısınız. Yalan makinesi üreticileri genellikle denek olarak başak burcu erkeğini kullanır 🙂 .

Dış görünüş onlar için önemlidir. Metroseksüel erkek kavramını bir başak burcu erkeğinin hayatımıza kazandırdığı rivayetler arasındadır.

Başak erkekleri bakımlı olmayı sever. Evde en çok kullandıkları yer genellikle banyodur. Saçları başak erkekleri için değerlidir. Kel erkekler bile imajlarına çok dikkat eder. Bir başak erkeğine dışarıdan baktığınızda ‘ben başağım uleyyyyn’ diye bağırır. Ne giyseler yakışır ama kıyafet konusunda üşengeçlerdir. İşte bu noktada hayatındaki kadın onun baş kahramanı olur.

Kıyafet demişken, ister kendileri yapsın ister eşleri, her kıyafetin aynı yerinde olmasını severler. Yani çorapları çekmecenin ilk rafında ise ve yerleri bir gün değişirse mutsuz olurlar. Bu konuda onu mutlu etmenin en basit yöntemi eşyalarının yerini değiştirmemeniz olacaktır.

Aşk denilince başak burcu erkeğine biraz uzun bir süre tanımalısınız. Pek alışık oldukları bir duygu değildir.

Elbette başak burcu erkeği de aşık olur ama bunu cümle içinde kullanmayı sevmez. Romantizim ise pek mümkün değil. Çünkü başak erkekleri duygusal hislerini bastırmış yaratıklardır 🙂 . Severler, hissedersiniz ama bunu eylemlere dökemezler. Başak erkeği insanlara zor güvenir. Güvenini kazanmak için biraz uğraşılması gereken tiplerdir. Kafasının içinde bir not kılavuzu vardır. İnsanlara notlar verirler. Bu puanlara göre görüşürler ya da görüşmezler. Başak burcu erkeği sadık bir eştir. Hayatında biri varsa ya da evli ise başkasını düşünmezler.

Başak burcu erkeğinin iyi yanları da var elbette 🙂 bence tercih edilebilecek keskin özellikler bunlar.

Bir defa fazla düzenli ve disiplinliler, temizlik onlar için olmazsa olmadır, sempatiklerdir, ailesine düşkündür, iyi bir baba adayıdır, sözüne sadıktır, sıradışı hayalleri yoktur, gerçeklikten yanadır, planlıdır, kibar, cömert ve mütevazidir.

Başak burcu erkeğinin kötü yanları hakkında pek yazı yazmak istemem ama maalesef bazı özellikleri can sıkıcı olabiliyor.

Başak burcu özelliklerinden birisi detaycı olmalarıdır. Çok basit hataları bile umursarlar ve bazen karşısındakini acımasızca eleştirebilirler. Kendisini mükemmel bir insan olarak gördüğü için karşısındakinin de kendi kadar olamayacağını bilse de biraz yaklaşmasını ister :). Çok hırslıdır, öğrenmek, bilmek başak erkekleri için çok önemlidir. Bir şey olmayacaksa olmaz derler, gerçekçi oldukları için karamsarlığa kapılmanıza sebep olabilirler. Sizin için zor olan, onun için çok kolay olabilir. Bu sebeple bir çok defa kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz.

Başak burcu erkeği şanslı mıdır peki, kesinlikle evet! Hızlı düşünür ve hızlı karar verirler. Genellikle kararları da doğru çıkar.

Başak erkeğinin önemli özelliklerinden birisi süper ötesi hızlı düşünmeleridir. Ön yargılarla değil, gerçekten kopmadan tüm olasılıkları düşünmeye çalışırlar ve sonucunda alacakları karar da doğru çıkar. Başak burcu erkeği fazla konuşmaz, karşısındaki konuşurken genellikle dinlermiş gibi yapar. Çünkü o, bu sırada başka daha önemli şeyler düşünüyordur :). Ama bunu size hissetirmemeye özen gösterir. Siz mutlu o mutlu.

Pratik zekalıdırlar. Bir başak erkeğini alt edeni daha dünya görmemiştir. Fazla araştırmacı olması onu her zaman bir adım öteye taşır.

Başak burcu erkeği hiç duymadığı bir konu hakkında bile mantığını kullanarak fikir edinebilir. Hem pratik hem de hızlı düşünmesini her zaman avantaja çevirmeyi bilir. Bu sebeple ilk tanıştığınız bir başak erkeği önce antipatik görünse de, başak erkeği sevilir. Başak candır!

Başak burcu erkeğinin diğer burçlarla uyumu da araştırılır. Bu kadar kıl bir burcun uyumlu oldukları da mı vardır?

Astroloji açısından bakacak olursak başak erkeği ile en uyumlu burç boğadır. Kova burcu da uyumlu burçlar arasındadır. Bu iki burç başak erkeği ile mutlu mesut yaşarlar.

Başak burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

Yalan söylemeyen, temizliğe ve düzene önem veren kadınlar şanslıdır. Aradıkları erkek kesinlikle başaktır. Başak erkeği için söz dinleyen, aldığı kararlara güvenen kadınlar baş tacıdır.


Umarım başak burcu erkeği ile ilgili yazım aklınızdaki sorulara cevap olmuştur. Senin de bir başak erkeği tanıdığın varsa, yorumlarda özelliklerini paylaş. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!