Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaAstrolojiBaşak Burcu Kadını Özellikleri

Son Yazılar

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Detaycı olarak bilinen başak burcu kadını olumlu ve olumsuz özellikleri, fiziksel, cinsellik ve aşk konuları, hangi burçla anlaşır...

Astroloji dünyasının 12 burcu arasında altıncı sırada gelen Başak burcu, 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasını kapsamaktadır. Elbette burçlar arasında en düzenli, plancı, detaylı olarak bilinse de başka birçok farklı karaktere sahip bir toprak burcudur. Başak burcu kadını fiziksel özellikleri ve erkeği temel özellikleri her zaman merak edilir ve araştırılır. Bu sayfamda sizlerle yalnızca başak burcu kadını özellikleri hakkında bir yazı yazmak istedim.

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak burcu kadını sorumluluktan kaçmayan, aksine kendi ve çevresindekiler için sorumluluk almaya çalışan karaktere sahiptir. Hırlı olması onun en bilinen özelliği arasındadır, fakat hırsını hedeflerine ulaşmada kullanır. Kıskanç kadın sevmiyorsanız bu burcun mensubu olan kadınlardan uzak durmalısınız, çünkü kendisi bir hayli kıskançtır. Üstelik bu yapısı sadece hayatındaki erkeğe karşı değil her şeye karşıdır. Çok durgun gibi görünse de aslında öyle değildir, güvendiği insanların yanında çok komik ve enerjik bir yapıya bürünür. Zirveye ulaşmak onun için imkansız değildir, sadece oraya ulaşmanın biraz zaman alacağını bilir. Kaderci değildir, asla olanı kabul edip, olduğu gibi bırakmaz. Detaycıdır, her zaman öğrenmeye açtır ve çok çalışkandır.

Başak burcu kadını kuralcıdır ama eğlencelidir!

Başak burcu kadını temizliğe çok önem verir, titizdir, düzenlidir ve kuralcıdır. Özellikle iş hayatında yanında çalışanları detaylarla, formalitelerle ve prosedürlerle boğabilir. Detaycı oldukları için bir işin tüm detaylarına hakim olmak isterler. Düzensiz ve ‘sonra yaparım’ diyen insanlara tahammül edemezler. Bununla birlikte çocuklarına karşı mükemmel bir anne olurlar. Evlatlarına zaman ayırır, onların yetişmesi, iyi ve donanımlı bir insan olmaları için tüm bildiklerini çocuklarına aktarmayı çok severler.Kuralcı olmalarından dolayı hem iş hayatında hem de evde sert ve kurallarından taviz vermeyi reddeden bir insandırlar.

Çalışkan ve disiplinlidir!

Üşengeçlik burca sahip kadınlar için mümkün değildir. Çok çalışkan ve aynı zamanda zeki olurlar. Ticarete atılan kadınların başarısız olma ihtimalleri çok düşüktür, çünkü bir işe girmeden önce onun tüm risklerini hesaba katarlar. Araştırmacı yönleri onların bilgi sahibi olduktan sonra hata yapma olasılıklarını düşürür. Uyurken bile beyinleri sürekli düşünen bu kadınlar kolay kolay başkalarına yem olmaz.

Dobradır ve mütevazidir.

Burcun mensubu olan kadınlar güçlü olmayı sever ama paraya çok fazla düşkün değildir. Çok para harcamayı sevmez, sadelikten yanadır, aynı zamanda mütevazidir. Sözünü karşısındakinden sakınmaz, eğer haklı olduğunu düşünüyorsa bunu sonuna kadar savunur. Gizli saklı işlerle işi olmaz, net ve açık bir insan olduğu için bu özellikleri taşıyan kişilerden hoşlanır.

Başak burcu kadını fiziksel özellikleri

Burç yorumlarında, burca özgü fiziksel özelliklerden bahsedilir fakat ben bunun doğru ve genele yayılabilecek bir tespit olduğunu düşünmüyorum. Fiziksel özelliklerden ziyade fiziğine ne kadar dikkat ettiği ile ilgili tespitler daha tutarlı olmaktadır. Mesela bu burca mensup kadınlar bakımlı, modaya uygun değil üzerine yakışanı giymekten hoşlanır. Saç bakımlarına özen gösterirler. Kıyafetlerinde genellikle mavi rengi tercih ederler, çiçek motifleri vazgeçilmezleridir. Çeşitli kıyafetleri kombin yapmayı kendi tarzlarını oluşturmak için kullanırlar ve bunda da oldukça başarılıdırlar.

Başak burcu kadınının iyi yönleri

Sorumluluk sahibi olmaları, eşine ve çocuklarına düşkün olması, yalan söylememesi ve yalandan nefret etmesi, plancı ve detaycı olması, iyilik yapmayı sevmesi, her işte ve eylemde riskleri bilmesi, sözünün eri olması, her konuda titiz ve dakik olması, doğayı – insanları ve hayvanları çok sevmesi, şakacı ve eğlenceli olması başak burcu kadını özellikleri arasında iyi yanları olarak sayılır.

Başak burcu kadınının kötü yönleri

Başak kadınlarının kötü yanlarını saymak biraz zordur. Detaylı ve bilgili olmalarından dolayı, bunun tam tersi bir hayat yaşayan insanlara göre kötü özellik olarak adlandırılıyor. Yani biraz sert olabilirler mesela ama bunu hedeflerine ulaşmak amacıyla sabırsızlıklarından dolayı karşı tarafa yansıtırlar. Çünkü çok inceler, hesap yapar, riskleri analiz edip, planını devreye sokarlar. Bence sayılabilecek en kötü özelliği alışkın oldukları sürekli tekrarladıkları uygulamaların dışında gerçekleşen yeniliklere karşı açık olmamaları olabilir.

Başak burcu kadını ve aşk

Aşk, başak burcu kadını için kolay karar verilebilecek bir duygu değildir. Karşı tarafa güvenmesi zaman alır, genellikle de en ufak bir şeyden nem kapabildiği için partnerini bulması da zaman alır. Aslında çok sadık, eğlenceli bir kadın olsa da, hayatında illa biri olması gerektiğini düşünmez. Özellikle evlenmek için birini arıyorsa, erkeklerin işi bir hayli güç olur. Fakat tüm testlerden geçmiş ve güvenini kazanmış olan biriyle evlenirse, çok iyi bir eş olacağı da muhakkaktır. Bu burca mensup kadınlar, tam bir evlilik kadınıdır.

Başak burcu kadını nasıl erkeklerden hoşlanır?

Başak burcu kadını nasıl erkeklerden hoşlanır sorusu da sıklıkla sorulmakta. Öncelikle kesinlikle yalan söylememelidir, zaten zor güvenen bu burcun kadını, en ufak şeyden puan kırar ve genellikle sonrasında artı puan vermez. Sabırsız erkekleri sevmez, farklı amaçları olan erkeklerden anında kaçar, hiç şans vermez. Eleştirmeye bayılan bu burç kadınları, eleştirilmekten ise asla hoşlanmaz. Egosu olmayan erkeklerin şansı daha fazladır. Kendini zeki sanan erkekler ise kesinlikle başak kadınından uzak durmalıdır.

Başak burcu kadını nasıl etkilenir?

Her kadın, kişisel bakımına özen gösteren erkekler tercih eder. Fakat konu bu burcun kadını olduğu zaman 100 katı daha fazla dikkat edilir. Vücut ve ağız bakımı başak kadınları için çok önemlidir. Çocuksu karaktere sahip erkekleri sevmez, kaba erkeklerden nefret eder. Yani maço, döşü bağrı tüylerle dolu erkekler başak kadınları için uygun olmayabilir. Kendisini her durumda en ön planda tutan erkeklere bayılırlar. İlgi onlar için vazgeçilmezdir.

Başak burcu kadını nelerden hoşlanır?

Eleştirmeye bayılırlar, temizlik ürünleri en çok harcama yaptıkları giderler arasındadır. Zamanlarını hep dolu geçirmekten hoşlanırlar. Her zaman uğraşacak bir şeyler bulmak isterler.

Nasıl hediyelerden hoşlanır?

Pahalı hediyelerden çok, fonksiyonel hediyeler başak kadınları için her zaman tercih edilmeli. Yani onun işine yaraması, hayatına etki etmesi hediye seçiminde önemlidir.

Umarım başak burcu kadını ile ilgili yazım aklınızdaki sorulara cevap olmuştur. Senin de bir başak kadını tanıdığın varsa, yorumlarda özelliklerini paylaş. Okuduğunuz için teşekkür ederim.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji ile ilgili merak ettiğiniz tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!