Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaAstrolojiBaşak Burcunun Aşk Uyumu: Hangi Burç ile En İyi Eşleşir?

Son Yazılar

Başak Burcunun Aşk Uyumu: Hangi Burç ile En İyi Eşleşir?

Başak burçları hangi burçlarla aşk yaşar? Başak burcunun aşk hayatı ve uyumu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi cevaplıyoruz.

Romantizm söz konusu olduğunda, Başak utangaç bir burçtur ve çoğu zaman bu gerçeği çok mantıklı bir cephenin arkasına saklamaya çalışır. Aslında, aniden ortaya çıkan güçlü duygular, Başak’a mantıksız ve düpedüz korkutucu gelir. Bu mercekten bakıldığında, bazı Başak aşk eşleşmelerinin neden diğerlerinden daha iyi olduğunu görmek kolay. Bu yazımızda başak burcunun aşk uyumu ve hayatını, seks ve romantizm duygularını da baz alarak inceleyeceğiz.

Başak Burcunun Aşk Uyumu

başak burcunun aşk uyumu

Başak ve Boğa

Başak ve Boğa mükemmel bir aşk ve evlilik uyumudur. Boğa, Başak’ın gergin çizgisini ve endişe verici eğilimlerini yatıştıracak kadar kararlıdır. Başak, işlerin adım adım kurallara uyarak mantıklı ilerlemesini sever. Boğa burcunun bununla bir sorunu yoktur.

Seks ve Romantizm

Başak burcunun aşk uyumu değerlendirildiğinde belki de daha önemlisi Başak ve Boğa için aynı yaklaşımı seks ve romantizm için de almalarıdır. Her ikisi de, kalp meseleleri söz konusu olduğunda, her şey yoluna girene kadar beklemeye isteklidir.

Paylaşılan Toprak Elementi

Boğa ve Başak’ın Güneşleri üçgendir ve ortak toprak elementleri ikisi arasındaki ilişkiyi güçlendirir. Göz göze gelmekten çok bakışmayı çok severler, ayrıca birbirlerine doğal bir hayranlık ve saygı duyarlar.

Başak ve Oğlak

Boğa/Başak eşleşmesine benzer şekilde, Oğlak ve Başak aynı toprak elementini paylaşır ve başka bir harika aşk eşleşmesi olabilir. Başak sürprizlerden nefret eder ve Oğlak’ın ciddi ve çalışkan olmasını çok beğenir ve korkularının hafiflediğini farkeder, bununla birlikte Oğlaklar uzun vadeli bir bakış açısı sahiptir ve gelecek için planlar yapar. Başak ve Oğlak birbirlerine saygı ve hayranlık duyarlar ve çoğu zaman o kadar çok ortak noktaya sahiptirler ki, aşk ilişkileri evliliğe dönüşür ve aile kurmaya kadar gider.

Seks ve Romantizm

Aşıklar olarak Oğlak ve Başak, cinsel ihtiyaçlarını iletmeyi kolay bulurlar ve karşılıklı güvenleri, yatakta geçirdikleri zamanı her ikisi için de tatmin edici kılar. Bu alanda kaçınılması gereken tek tuzak, her ikisinin de romantizmini beslemeyi unutma eğilimidir. Her ikisinin de arada bir birbirini şaşırtmak için çaba sarf etmesi gerekiyor. Aldatmaya sapmaları da nadirdir, bu nedenle zamanla derinleşen bir ilişkiden zevk almaları muhtemeldir.

Başak ve Yengeç

Yengeç bir su burcudur ve başak burcunun aşk uyumu göz önüne alındığında bu, çok iyi eşleşme durumu yaratır. Başak rasyoneldir, Yengeç duygusaldır, ancak özellikle tavsiye Başak’ın sakin ve nazik sesinden geldiğinde, mantığı dinlemeye isteklidir. Ek olarak, Yengeçler Başak’ın düzen ihtiyacına aldırış etmezler çünkü bu onları daha güvende hissettirir. Başak’ın bakış açısına göre, önemsendiğini, beslendiğini, sevildiğini ve değer verildiğini hissetmek güzel. Yengeç ve Başak birbirlerini gerçekten takdir ederler ve her ikisi de önemli bir diğerini seçmeye geldiğinde zaman alır. Bu ikisi için de bir tonik gibidir ve birbirlerini buldukları için ne kadar şanslı olduklarını anladıklarında, genellikle aşklarının evliliğe yol açtığını görürler.

Seks ve Romantizm

Yengeç ve Başak özellikle birbirleri için çok uygundur. Bir kez aşık olduklarında, ikisi de aşık kalma eğilimindedir ve birbirlerini memnun etmeye isteklidir. Yengeç ve Başak geleneksel romantiklerdir. Yengeç besleyici ve rahatlatıcıdır, Başak ise fiziksel duyularına uyum sağlar. Aralarındaki seks vahşi değil, ama ikisi için de tatlı ve tatmin edici. Buna ortak bağlılık ihtiyacını ekleyin ve ömür boyu sürecek bir ilişki için garanti var gibi.

Başak ve Akrep

Başak burcunun aşk uyumu kapsamında, Akrep ile arasında çok fazla çekim olabileceği söylenebilir. Akrep, Başak’ın aşka karşı sakin ve görünüşte sarsılmaz yaklaşımından etkilenir. Akrep, olayları çok yoğun bir şekilde hisseder ve Başak’ın romantizm konusundaki rasyonel ama hesaplı görüşü karşısında etkilenir. İkisi de kaynak elde etmeyi seven işçiler, ortak bir ev sevgisi var ve yaşam tarzları birlikte iyi gidiyor. Her ikisi de her şeyin mükemmel olmasını ister ve yalnızlıklarına değer veren ve oldukça asosyal olabilen özel bireylerdir. Ve ikisi de kalbini verirken temkinlidir. Ancak birbirlerine güvendiklerinde Başak, Akrep’in duygusal yoğunluğunu temellendirebilirken, Akrep, Başak’ın hayatına biraz derinlik ve drama katabilir.

Seks ve Romantizm

Akrep’in tutkulu ve maceracı cinsel doğası, bazen utangaç ve pratik Başak’ı bunaltabilir. Ancak, Başak savunmasını biraz düşürürse ve Akrep biraz yavaşlamaya istekliyse, sonuç harika cinsel karşılaşmalar olacaktır! Bu çift, bütün geceyi yatakta birbirleriyle çocuklar veya siyaset gibi onlar için önemli olan şeyler hakkında konuşarak geçirebilir. İletişim sevgileri ve birbirlerini anlama istekleri, genellikle sabaha kadar meşgul olmalarını sağlayabilir.

Başak ve Balık birbirini çeken zıt kutuplardır

Balık, Başak’ın zıt burcudur. Balık, Başak’ın planlamacı karakteri ve geleneksel yaşam kuralları tarafından yüklenmemiş görünen her şeydir. Başak, Balık’ın insani dünya görüşüne ve rahat tarzına karşı konulmaz bir şekilde çekilir. Balık, Başak’ın aynı mükemmeliyetçi tutumu ve planlamacı karakterine hayran kalırken aynı zamanda birden çok işle aynı ayda ilgilenebilmesine hayran kalır. Her biri diğerinin eksikliğine sahiptir, her biri diğerinin farklılıklarına uyum sağlama yeteneğine sahiptir ve ikisi birlikte daha iyi bireylerdir.

Yapıcı ve Hayalperest

Başak ve Balık bir araya geldiğinde her zaman kolay değildir. Balık bir hayalperesttir ve Başak tam bir gerçekçi karaktere sahiptir ve birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır. Ancak her biri diğerini en iyi yaptığı şeyi yapmaya istekliyse, onlarınki ömür boyu sürebilecek mutlu, huzurlu ve cinsel açıdan tatmin edici bir ilişki olabilir.

Başak ve İkizler İlişkisi Karmaşıktır

İkizler ve Başak için uyumluluk şansı biraz azdır. Bu burçlar bazı yönlerden benzer ve diğerlerinde çok farklıdır.

İkizler ve Başak her ikisi de Merkür tarafından yönetilir, bu nedenle bu gezegenin etkisi her iki burcun karakterini belirler. İkizler’de Merkür mantıklı düşünme gücünü artırır. Ancak bu eğilim, İkizler’in rahat doğası tarafından yumuşatılır. Merkür’ün Başak üzerindeki etkisi biraz farklı bir hal alıyor. Her zaman mükemmeliyetçi olan Başak, Merkür’ün yönetimi altında biraz eleştirel olabilir. Bunun bir ilişkideki her iki burç için de anlamı, belirli bir durum hakkında her ikisinin de aynı mantıksal sonuca varabilecekleri, ancak bu durumla bazen anlaşmazlığa yol açabilecek çok farklı şekillerde başa çıkacaklarıdır.

İlgi Alanları

İkizler ve Başak’ın güzel bir şekilde bağlandığı bazı alanlar var. Her iki burcun da sanata karşı bir merakı vardır ve zihinsel uyarımdan zevk alırlar. Bu, iyi bir kitap paylaşmak veya Mozart dinlemek kadar derin bir sohbete veya tartışmaya girmek anlamına gelebilir. İkizler bazen dağınık görünse de, her iki burç da temiz ve düzenli bir ev sağlamayı sever. Ayrıca şık giysiler ve kaliteli yemekler de dahil olmak üzere hayattaki daha güzel şeylerin zevkini paylaşırlar.

Potansiyel çatışma

İkizler ve Başak’ın çatışma yaşayacağı birincil alan, düşünme ve olayları ele alma biçimlerinin farklı olmasıdır. Her iki burç da keskin bir fikre sahiptir ve herhangi bir durumda söz sahibi olmaya hazır ve isteklidirler, bu da kafa karışıklığına neden olabilir. Entelektüel doğaları, özellikle Başak haklı olduğunu kanıtlarsa ve İkizler’de de çok fazla inat sürerse, can sıkıntısı dönemlerine yol açabilir. Para bir çekişme konusu olabilir. Başaklar para konusunda çok sorumludur ve Başak’ın zaman zaman tasarruf etme dürtüsü, İkizler’in kaygısız eğlence arayışını kesintiye uğratır. Romantizm bölümünde, Başak’ın libidosu İkizler’inkinden biraz daha az dinamiktir ve bu, başka bir enerji uyumsuzluğuna yol açabilir.

Başaklarla Daha Az Uyumlu Diğer Burçlar

Bireylerin her ikisi de farklılıklarını bir kenara bırakmaya istekliyse, hemen hemen her Güneş burcu aşk eşleşmesi yapılabilir. Aşağıdaki tüm aşk eşleşmeleri doğal olarak uyumlu değildir ve her birinin ilgili iki kişi tarafından anlaşılması ve uzlaşması gerekir.

Başak

Başak ile Başak, akıllı ve analitik bir eşleşmedir. Her ikisi de mükemmeliyetçi, işkolik, çok pratik, oldukça organize ve metodik. Akılların buluşması var, bu yüzden onlarınki nihai iş ilişkisi olabilir; ama aşk söz konusu olduğunda, romantizmi ve tutkuyu azaltacak bir ağabey-kardeş havası daha çok var.

Koç

Başak ve Koç aşk eşleşmesinde bir manyetizma unsuru vardır, ancak bu ilişkinin uzun ömürlülüğü şüphelidir. Bir Koç, dırdır etmeye veya eleştiriye tahammül edemez ve dürtüsel davranmaya meyillidir. Başak, dırdırcı ve eleştirel olabilir ve ayrıca herhangi bir eylemde bulunmadan önce bir konu üzerinde düşünmeye meyillidir. Bu ikisi çok farklıdır ve bu aşk eşleşmesinin işe yaraması için her ikisinden de çok fazla anlayış ve uzlaşma gerekecektir.

Aslan

Aslan ve Başak çalışabilir ama bu öylece olmayacak. Başak alçak gönüllüdür. Aslan gösterişlidir. Aslanın büyük bir gururu var ve Başak çok kritik olabilir. Aslan’ın otoriter kişiliği sonunda Başak’ı rahatsız edecek ve Başak’ın hata bulma doğası Aslan’ı kızdıracak. Onlarınki, bir uyumsuzluk olduğu çabucak kanıtlanabilecek bir aşk eşleşmesidir. Aslan ve Başak nadiren uzun süreli duygusal veya samimi bir ilişki içinde olurlar.

Terazi

Terazi sosyal bir insandır, Başak utangaçtır. Başak, sevgi ve şefkati ifade etme konusunda çekingendir, Terazi çok açık ve romantiktir. Başak gerçekçi, Terazi idealisttir. Çoğu zaman, birbirlerinden etkilenmezler bile. Terazi ve Başak arasındaki bir aşk eşleşmesi iyi bir seçim değildir, çünkü bu ikisi birbirini çıldırtabilir.

Yay

Başak ve Yay çok farklıdır. Başak üretken, temkinli ve çekingendir. Yay, kaygısız, kendiliğinden ve bazen pervasızdır. Başak, münzevi, sessiz ve genellikle karamsardır. Yay sosyal, konuşkan ve her zaman iyimserdir. Değişken bir yapıya sahip hem esnek hem de uyarlanabilir insanlardır, ancak farklı kişilikleri ve hayata karşı tutumları, öngörülemeyen doğalarıyla birleştiğinde uzun vadeli bir ilişki için iyiye işaret etmezler.

Kova

Hem Başak hem de Kova entelektüeldir ve kolayca arkadaş olabilirler, ancak bu ikisi arasındaki aşk, sürekli mücadele edilen bir maça benzeyecektir. Her birinin hayata farklı bir yaklaşımı var ve ikisi de diğerinin tutkularını ortaya çıkarmak için gerekenlere sahip değil. Bu ikisi, birbirlerinin en kötüsünü ortaya çıkarabilir ve aşk eşleşmelerini sonlandırmak, her ikisinin de birkaç uzlaşmadan fazlasını yapmasını gerektirecektir.

Başağın senden hoşlandığını nasıl anlarsın?

Bir Başak’ın sizinle romantik bir şekilde ilgilenip ilgilenmediğini bilmek biraz zor olabilir. Özellikle romantik bir ilişkiden çıkmak veya bir ilişkiye girmek söz konusu olduğunda, aceleci kararlar vermezler. Başaklar normalde kimsenin çok yakın olmasına izin vermezler ama birine aşık olduklarında bu tam tersine dönüşür. Başak ile ilgilenirken sabır çok önemlidir.

Aranacak İşaretler

Tipik bir Başak inanılmaz derecede organize, sorumlu, vicdanlıdır ve en küçük ayrıntılara takıntılı olabilir. İnsanların akıllarını incelemesinden hoşlanmazlar ve çok dikkatli oldukları için tanımaları zor olabilir. Ancak, size güvenebileceklerini ve yüksek standartlarını karşıladığınızı öğrendiklerinde size açılmaya başlayacaklardır.

  • Küçük şeyleri fark edecekler: Size ve sevdiğiniz şeylere çok dikkat ettiklerini fark etmeye başlayacaksınız. Bir Başak, sevdiğiniz küçük şeylere çok dikkat ettiğinde ve başkalarının gözden kaçırdığı sizinle ilgili ayrıntıları fark ettiğinde, bu dikkate değerdir. Başaklar, sevgilerini sizi şımartabilecek küçük yollarla gösterme konusunda uzmandırlar.
  • Gerçek sizi tanımak isteyeceklerdir: Bir Başak’ın hayallerinizi, tutkularınızı ve arzularınızı anlamak için daha derine indiğini fark ederseniz, bu sizinle gerçekten ilgilendiklerinin bir işaretidir. Bir Başak size ne kadar çok güvenirse, konuşmayı ve ruhunuzu görmelerini sağlayan gerçek bir sohbete girmeyi o kadar çok isterler.
  • Savunmasız hale gelirler: Başaklar genellikle birçok şeyi kendilerine saklarlar, hatta ailelerine ve arkadaşlarına işlerinde veya özel hayatlarında kendilerini rahatsız eden şeyleri söylemek konusunda biraz tereddüt bile duyarlar. Ancak, bir Başak birinden romantik bir şekilde hoşlanıyorsa, özel bir bağlantı kurmak ister ve açılır, savunmasız hale gelir ve size kalplerinde gerçekte ne olduğunu söyler; neden mutlu, üzgün veya depresyonda olduklarını ve gizli amaçlarını ve özlemlerini.
  • Kendi rahatlık alanlarından çıkacaklar: Başaklar düzenli rutinlere girer, kalabalıklardan hoşlanmazlar ve yalnız zaman geçirmeyi severler. Ama bir Başak sana aşık olduğunda, rahatlık alanlarının dışına çıkacak, kendi isteklerini senin için feda edecek ve seni mutlu etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Sizi mutlu görmek, doğalarına aykırı da olsa onları mutlu etmeye yeter.

Başak için Mükemmel Eşi Bulmak

Astrolojik olarak, Başak, aslında her burçla başarılı bir şekilde eşleşebilir. Ancak sadece Güneş burçlarına göre Boğa, Oğlak, Yengeç ve Akrep Başak için en uyumlu ve en iyi aşk eşleşmeleridir. Bununla birlikte, ruh eşleri söz konusu olduğunda aşk genellikle irrasyoneldir ve astrolojik olarak kördür. Herhangi bir Güneş burcu Başak’ın ruh eşi olabilir, çünkü ruh eşi sevgisi, zorluklarla çalışmanız ve büyümeniz için sizi zorlayan özel bir aşk türüdür.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!