in

KızgınKızgın

Berat Albayrak: ‘Hane Halkı Az Borçlu’

Berat Albayrak
Berat Albayrak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye, hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR. Türkiye ekonomisi, dünden bugüne nasıl direncini koruyarak nice badirelere göğüs gerdiyse bu küresel krizden de daha da güçlenerek çıkacaktır” dedi.

Asgari Ücret 314 Dolar

17 Ağustos 2020 tarihli dolar kuru baz alındığında 314 dolar olan asgari ücret ile hane halkının 1.291 dolar borçlu olması kafaları karıştırdı.

Albayrak, “Kamu borçluluğu rakamları dünya ortalamasının 3’te 1’idir. Türkiye gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla çok daha iyi durumda” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

Albayrak twitter açıklamaları:

“Ekonomi ve kriz yönetimi konusunda sabıkası kabarık olup Türkiye’ye karanlık günler yaşatanlar, bugün ‘borçluluk’ üzerinden ortaya koydukları yalanlarla kendilerince yıpratma politikası izliyor. Türkiye’de hanehalkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerde 26.680 dolar olan bu rakam; 6.271 dolar olan dünya ortalamasının çok altındadır. Kamu borçluluğunda ise Türkiye’nin rakamları dünya ortalamasının üçte biridir. Türkiye’de hanehalkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerde 26.680 dolar olan bu rakam; 6.271 dolar olan dünya ortalamasının çok altındadır. Kamu borçluluğunda ise Türkiye’nin rakamları dünya ortalamasının üçte biridir. Türkiye, hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla çok daha iyi durumdadır. Türkiye ekonomisi, dünden bugüne nasıl direncini koruyarak nice badirelere göğüs gerdiyse bu küresel krizden de daha da güçlenerek çıkacaktır.”

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Korona Virüs Vaka Sayısı Dünyada 22 Milyon’a Dayandı

Macar Asıllı Şarkıcı Halsey

Macar asıllı ABD’li ünlü şarkıcı Halsey, Türk Çıktı