Ana Sayfa Teknoloji Sosyal Medya Tüm Instagram Fotoğraflarınızı Nasıl İndirir ve Kaydedersiniz?

Tüm Instagram Fotoğraflarınızı Nasıl İndirir ve Kaydedersiniz?

Bilgisayarda ve iPhone ve Android telefonlarda kendi instagram fotoğraflarımı toplu olarak nasıl indirebilirim? İşte yöntemler.

0
411
kendi instagram fotoğraflarımı nasıl indirebilirim

Instagram fotoğraflarını toplu olarak nasıl kaydedeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Kendi Instagram fotoğraflarınızı veya diğer hesaplardaki Instagram fotoğraflarını nasıl indireceğinizi ve kaydedeceğinizi yazımızda paylaşıyoruz. Siz de kendi instagram fotoğraflarımı toplu olarak nasıl indirebilirim diyorsanız, yazımızı mutlaka okumalısınız.

kendi instagram fotoğraflarımı nasıl indirebilirim

Instagram’ı uzun süredir kullandıysanız, muhtemelen kendi fotoğraflarınızın yanı sıra başkalarından sakladığınız fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon oluşturmuşsunuzdur. Bunları her zaman Instagram sayfanızda görüntüleyebilirsiniz, ancak kopyaları yedek olarak kaydetmek isterseniz ne olur?

Neyse ki, Instagram fotoğraflarını kaydetmek oldukça kolaydır. Size Instagram’dan fotoğrafları iPhone, Android ve bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi ve kaydedeceğinizi adım adım açıklayacağım.

Tüm Instagram Fotoğraflarınızı Aynı Anda Nasıl İndirirsiniz?

Instagram’da paylaştığınız her şeyi tek seferde indirmek istiyorsanız, Instagram’ın basit aracını bilgisayarınızda veya telefonunuzda kullanabilirsiniz. Kullanmak için önce masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan Instagram’a giriş yapın veya mobil uygulamayı açın.

Cep telefonunda, sağ alttaki Profil simgesine ve ardından sağ üstteki üç satırlı Menü’ye dokunun. Görüntülenen menüden Etkinliğiniz’i seçin. Ardından aşağı kaydırın ve Bilgilerinizi indirin’e basın. Buradayken, bu sayfanın Instagram’da yaptıklarınızı yönetmek için yararlı olduğunu da unutmayın.

Bilgisayarda kendi İnstagram fotoğraflarımı nasıl indirebilirim diyorsanız, aslında aynı prosedürün uygulandığını bilmelisiniz. Bir menü açmak için sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın, ardından Etkinliğiniz’i seçin. Karşınıza çıkan sayfada, sol taraftaki Bilgilerinizi indirin’i seçin.

kendi instagram fotoğraflarımı nasıl indirebilirim

Her iki yöntem de sizi, Instagram’da yayınladığınız her şeyin bir kopyasını alabileceğiniz Instagram’ın indirme isteği sayfasına götürecektir.

Instagram, bunun tüm “fotoğraflarınızı, yorumlarınızı, profil bilgilerinizi ve daha fazlasını” içerdiğini söylüyor. Bunun gönderilmesi 14 gün kadar sürebilir, ancak çoğu durumda birkaç dakika ila bir saatten fazla sürmez.

E-posta adresiniz zaten ilgili alanda olmalıdır, bu nedenle devam etmek için İleri’yi tıklayın. Masaüstünde biçim için HTML veya JSON’u seçebilirsiniz. Daha sonra şifrenizi girmeniz gerekecek ve Instagram verileri oluşturmaya başlayacak.

Çok kısa sürede, Instagram’da şimdiye kadar paylaştığınız her şeyin bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız. Yalnızca birkaç gün geçerlidir, bu nedenle verilerinizi süresi dolmadan hemen indirin. Bu, tüm Instagram profilinizin arşivlenmiş bir kopyasını kısa sürede kaydetmenin en iyi yoludur.

Kendi İnstagram Fotoğraflarımı Tek Tek Nasıl İndirebilirim?

Instagram, kendi fotoğraflarınızı tek tek iPhone, Android veya web üzerinden indirmeniz için resmi bir yol sağlamıyor. Bunu sizin için yaptığını iddia eden bir uygulamayı indirmek isteyebilirsiniz, ancak bunların çoğundan uzak durmalısınız. Hesabınızın çalınmasına neden olabileceğinden, Instagram şifrenizi asla üçüncü taraf bir uygulamaya girmeyin.

Ancak, kimlik bilgilerinizi gerektirmedikleri için bazı indirme uygulamalarının kullanımı güvenlidir. Bunlardan biri, mobil ve masaüstünde çalışan iGram. Bazı reklamları var, ancak aşırı müdahaleci değiller. Hizmet o anda mevcut değilse, aynı görevi yerine getiren onun gibi başkalarını bulacaksınız.

Kullanmak için indirmek istediğiniz Instagram fotoğrafını bulun – ister size ait, ister başkasına ait. Gönderinin sağ üstündeki üç nokta düğmesine dokunun ve URL’yi panonuza kopyalamak için Bağlantı’yı seçin.

kendi instagram fotoğraflarımı nasıl indirebilirim

Ardından, iGram’ı Safari’de veya başka bir tarayıcıda açın. Bağlantıyı fotoğrafınıza eklemek için URL kutusuna dokunun ve Yapıştır’ı seçin. Ardından İndir’e basın. Birkaç dakika sonra, resmin aşağıda göründüğünü göreceksiniz.

Dosyayı çeşitli boyutlarda hızlı bir şekilde indirmek için Download 1080px veya diğer düğmelere dokunabilirsiniz. İsterseniz görüntüye uzun basın ve bunun yerine Fotoğraflara Kaydet veya Paylaş > Görüntüyü Kaydet’i seçin.

İnstagram’da Fotoğrafların Düzenlenmemiş Halini Nasıl Kaydederim

İleride başvurmak üzere, paylaştığınız her şeyin yerel bir kopyasını kaydetmek için Instagram uygulamasındaki bir ayarı da açıp kapatabilirsiniz. Bunu etkinleştirmek için Instagram’ın sağ alt köşesindeki Profil simgesine dokunun, ardından sağ üstteki üç satırlı menüyü açın. Görünen listede Ayarlar’ı seçin.

Buradaki listeden Hesap > Orijinal Fotoğraflar’ı seçin. Orijinal Fotoğrafları Kaydet’i etkinleştirirseniz Instagram, Instagram kamerasıyla çektiğiniz tüm fotoğrafların düzenlenmemiş sürümünün bir kopyasını kaydeder. Bu, hiçbir şey kaybetmediğinizden emin olmanın iyi bir yoludur ve sizi her seferinde yukarıdaki manuel yöntemi yapmaktan kurtarır.

Bir Profilden Birçok Instagram Fotoğrafını Hızla İndirme

Bir hesaptan çok sayıda fotoğraf indirmek istiyorsanız, her görüntü için yukarıdaki yöntemleri kullanmak size zaman kaybı yaratacaktır. Bir profilden çok sayıda fotoğrafı hızlı bir şekilde indirmenize izin veren başka Instagram fotoğraf indirme siteleri var.

Mükemmel değiller; çoğu, bir oturumda bir avuç görüntüden fazlasını indirmenize izin vermiyor veya bir hesaptan her şeyi indirmeniz için sizden ücret istiyor. Ancak bir hesaptan son birkaç gönderiyi indirmek istiyorsanız, Toolzu gibi bir hizmeti kullanmak daha hızlıdır.

Doğru kullanım için, İnstagram Profil adını kopyalayın (Örnek: takiyecom), başına ‘@‘ işareti koyun ve ilgili alana bunu aynen böyle girin. Yani @takiyecom.

Bu, bir kullanıcının tüm son resimlerini yükleyen bir İnstagram Profili indirme seçeneği sunar ve fotoğraflarını hızlı bir şekilde art arda çekmek için İndir’i tıklamanıza izin verir. Yukarıdakileri çok yavaş bulursanız deneyin. Bir hesap için kaydolursanız, aynı anda daha fazla fotoğraf indirebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarını Kaydetmek ve İndirmek Artık Daha Kolay

Instagram’da paylaştığınız her şeyi nasıl indireceğinizi, diğer kişilerin fotoğraflarının bir kopyasını nasıl kaydedeceğinizi tek tek açıkladık. Bu yöntemler, Instagram’daki hemen hemen her fotoğrafı indirmenize izin verecektir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz