in

HadiiHadii

Bill Gates, futbol da dahil bir çok spor müsabakasının, taraftarların beklendiğinden daha fazla ara vereceğini söyledi

Fulbol dahil, spor müsabakaları başlayacak mı?

Bill Gates
Bill Gates'ten, spor severlere kötü haber.

Dünya’nın en zenginleri olması yanında, gelecekle ilgili doğru tahminlerde bulunan Microsoft kurucusu Bill Gates, “Koronavirüs salgını sebebiyle, futbol da dahil bir çok spor müsabakasının, taraftarların beklentilerinin aksine, uzun süre başlayamayacağını” belirtti.

Trevor Noah ile yaptığı röportajda Microsoft kurucu ortağı “spor etkinliklerinde virüsün yayılma şansı oldukça büyük” dedi ve eğer spor müsabakaları seyircili olarak başlarsa, bunun toplumsal bir intihar olabileceğini söyledi.

ABD’de şu anda gündemde olan “karantinanın aşamalı olarak kaldırılması” konusu sürerken, spor müsabakaları için de tartışmalar başladı. Büyük bir ekonomik sıkıntıya düşen kulüpler, liglerin ve müsabakaların başlamasını isterken, buna temkinlik yaklaşan ülke yöneticilerinin bazıları ise, bunun en erken sonbaharda başlaması gerektiğini belirtiyorlar.

Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Direktörü ve Beyaz Saray Danışmanı olan Anthony Fauci, testler yaygınlaşmadan ve koronavirüs tedavisi bulunmadan, spor müsabakalarının başlamasının pek mümkün görünmediğini belirtiyor.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Rüyada Ağlamak Ne Demek

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir

24 Nisan Koronavirüs Son Durumu

Türkiye’deki koronavirüs kaynaklı 24 Nisan ölü ve vaka sayısı açıklandı