3.3 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaSporBill Gates, futbol da dahil bir çok spor müsabakasının, taraftarların beklendiğinden daha...

Son Yazılar

Bill Gates, futbol da dahil bir çok spor müsabakasının, taraftarların beklendiğinden daha fazla ara vereceğini söyledi

Dünya’nın en zenginleri olması yanında, gelecekle ilgili doğru tahminlerde bulunan Microsoft kurucusu Bill Gates, “Koronavirüs salgını sebebiyle, futbol da dahil bir çok spor müsabakasının, taraftarların beklentilerinin aksine, uzun süre başlayamayacağını” belirtti.

Trevor Noah ile yaptığı röportajda Microsoft kurucu ortağı “spor etkinliklerinde virüsün yayılma şansı oldukça büyük” dedi ve eğer spor müsabakaları seyircili olarak başlarsa, bunun toplumsal bir intihar olabileceğini söyledi.

ABD’de şu anda gündemde olan “karantinanın aşamalı olarak kaldırılması” konusu sürerken, spor müsabakaları için de tartışmalar başladı. Büyük bir ekonomik sıkıntıya düşen kulüpler, liglerin ve müsabakaların başlamasını isterken, buna temkinlik yaklaşan ülke yöneticilerinin bazıları ise, bunun en erken sonbaharda başlaması gerektiğini belirtiyorlar.

Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Direktörü ve Beyaz Saray Danışmanı olan Anthony Fauci, testler yaygınlaşmadan ve koronavirüs tedavisi bulunmadan, spor müsabakalarının başlamasının pek mümkün görünmediğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!