Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaBir YouTube Videosunda Kelimeler Nasıl Aranır?

Son Yazılar

Bir YouTube Videosunda Kelimeler Nasıl Aranır?

Bir YouTube videosunda belirli kelimeleri veya kelime öbeklerini mi bulmak istiyorsunuz? Yoksa tamamen YouTube’da mı? YouTube kelime arama ile ilgili çok basit ve işe yarar yolları sizlerle bu sayfamda paylaşacağım.

Youtube platformunda video izlerken özel bir kelime ile ilgili arama yapmak isterseniz, bunun çok basit ve pratik bir yolu var aslında. Bir YouTube videosunda belirli bir anı bulmaya çalışmak zaman alıcı ve zihin bulandırıcı olabilir. Ancak, bunu manuel olarak yapmanız gerekmez. Aslında, bir YouTube videosunda kelime aramak kolaydır.

Bu makalede, belirli bir YouTube videosunda kelimeleri nasıl arayacağınızı veya tüm YouTube videolarında kelimeleri nasıl bulacağınızı göstereceğim.

Belirli Bir YouTube Videosunda Kelimeler Nasıl Aranır?

YouTube’un altyazı özelliğiyle birlikte tarayıcınızın arama işlevini kullanarak herhangi bir YouTube videosunda tam yeri bulmak kolaydır. Bununla, YouTube videosunun transkriptini arayabilirsiniz.

Çoğu YouTube videosu, manuel olarak eklenen veya otomatik olarak oluşturulan altyazılarla birlikte gelir. Ancak, bir video yoksa, bu adımları takip etmek mümkün olmayacaktır.

youtube kelime arama
  1. Aramak istediğiniz YouTube videosuna gidin.
  2. Videonun altında Diğer simgesini (üç yatay nokta) tıklayın.
  3. Konuşma Metnini Aç‘ı tıklayın. Bu, videonun yan tarafında zaman damgalı bir altyazı listesi açacaktır.
  4. Tarayıcınızın arama işlevini açmak için Ctrl + F (Windows) / Cmd + F (Mac) tuşlarına basın. Aramak istediğiniz kelimeyi veya terimi girin. Konuşma metninde bulunursa, vurgulanacaktır. Sözcüğün birden çok örneği varsa, aralarında gezinmek için okları kullanın.
  5. Videoda arama teriminizin söylendiği kısma atlamak için bu başlık satırına tıklayabilirsiniz.

Unutmayın, bu, aradığınız videoya eklenen altyazıların doğruluğuna bağlıdır. Özellikle otomatik olarak oluşturulmuşlarsa, altyazıların hepsinin doğru olduğu garanti edilmez.

Birçok YouTube Videosunda Kelimeler Nasıl Aranır?

Bu yöntem, belirli bir kelime veya kelime öbeği içeren herhangi bir YouTube videosunu bulmak istediğinizde kullanışlıdır.

youtube kelime arama
  1. YouGlish web stesine gidin.
  2. Bulmak istediğiniz kelimeyi veya kelime öbeğini arama alanına girin ve SAY İT‘e tıklayın.
  3. Oynatmak için videonun altındaki kontrolleri kullanın ve o kelimenin veya ifadenin göründüğü yere geçin.
  4. Sonraki videoya geçmek için Ctrl + Sağ ok (Windows) / Cmd + Sağ ok (Mac) tuşlarına basın.

YouGlish, otomatik olarak oluşturulan altyazılar üzerinde çalışmaz. Bu nedenle, yalnızca altyazıların manuel olarak eklendiği videoları bulacaktır.

Altyazılar YouTube’da İnanılmaz Yararlı Bir Araçtır

YouTube videolarını kelimeler için arama yeteneği inanılmaz derecede faydalıdır. Bu nedenle, YouTube’a kendi videolarınızı yüklerseniz, altyazı eklemeyi düşünmelisiniz. Bunu yapmak yalnızca daha aranabilir hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda erişilebilirlik için de iyidir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!